Zsinórban hatodszor az Év Honlapja a mateking.hu
A hatodik egymást követő évben is a mateking.hu nyerte az Év Honlapja kitüntetést. A bejelentés kapcsán kihirdették: a leggyorsabban jelentkező 5 iskolának ingyenes hozzáférést biztosítanak. Magyarország legnépszerűbb egyetemi e-learning oldalának célja, hogy élménnyé változtassa a matektanulást, hatékonyságát pedig az adja, hogy a tananyagok sok-sok apró lépésből, picike morzsákból épülnek fel. A honlapon ráadásul folyamatosak a fejlesztések is: 2020-ban a mateking epizódok új, sokkal intenzívebb dizájnt kapott, a letisztult és elegáns külső pedig egy felhasználóbarát felületet eredményezett.
2020 decemberében indult az Év Honlapja Országos Díjátadó Roadshow, melynek keretében személyesen adták át az elnyert díjakat. A mateking.hu-t 2015, 2016, 2017, 2018 és 2019 után pedig 2020-ban is kitüntették, ezúttal az E-Learning kategóriában ítélték meg a legjobbnak az oldalt.
A rangos kitüntetést ajándékozással ünnepli meg az e-learning oldal: a leggyorsabban jelentkező 5 iskolának most ingyenes hozzáférést biztosítanak a rendszerhez. Mindezt az oktatási intézmények összes tanulója kihasználhatja majd matematika tudásának fejlesztésére.
A mateking.hu 10 évvel ezelőtt napi 5-6 látogatóval és 30 darab tananyaggal indult, mostanra már több mint 150 ezer felhasználóval rendelkezik és Magyarország legnépszerűbb egyetemi matekoktató weboldalává nőtte ki magát.
Tavasszal, a koronavírus-járvány első hulláma alatt szinte minden létező rekordot megdöntöttek. Miután az iskolák digitális oktatásra álltak át, a tanév végéig ingyenessé és regisztrációmentessé tették a teljes középiskolai matematikát. Naponta 30-60 ezren látogatták meg az oldalt, a matekérettségi előtti napon pedig 87 ezren gyakoroltak itt.
Jelenleg 2445 darab léptethető tananyag található az oldalon, és közel 30 tantárgy. Ezek közül az egyik legnagyobb a 40 témakörből és 430 tananyagból álló középiskolai matek, amely a teljes középiskolai anyagot felöleli, és tartalmazza az emelt szintű tananyagokat is, lehetővé téve mind a középszintű, mind az emelt szintű matek érettségire való felkészülést.
Minden felesleges elemtől megtisztították a honlapot
A mateking döbbenetes hatékonyságát az adja, hogy a tananyagok sok-sok apró lépésből, picike morzsákból épülnek föl. Mindenki a saját tempója szerint éppen akkor lép tovább egy morzsán, amikor azt megértette.
A honlapot ráadásul folyamatosan fejlesztik, ami tavaly a járvány ellenére sem maradhatott el, és ősszel egy sokkal intenzívebb dizájnt kapott az epizódok. Ezáltal végre megfelelő hangsúlyt kapott a lépésről lépésre funkció.
„Sokkal látványosabbá tettük a léptető nyilakat, melyeket egy ügyes kis trükk segítségével kiemeltünk a tananyag felületéből. Elkészültünk egy másik fontos fejlesztéssel is. Létrehoztunk egy felületet, ahol a mateking összes feladata könnyen és gyorsan megtalálható témakörök szerint. Ez egy okos kis példatár, ami arra is használható, ha valaki gyakorolni szeretne és olyankor is, ha gyorsan át akar pörgetni egy-egy témát” – fogalmazott Mosóczi András ötletgazda.
Hozzátette, a mateking kezdőlapja mobilon mindig is egyet jelentett a maximális egyszerűséggel. Minden felesleges dologtól megtisztították, hogy azonnal elérhetőek legyenek a legfontosabb tantárgyak. Ezt az egyszerűséget sűrítették bele tavaly egyetlen gombba és ezzel egy új felhasználói élményt hoztunk létre. A kezdőlap így megtartotta a híres egyszerűségét, mégis sok-sok új tartalom is elfér rajta.
A mateking.hu csapata büszke rá, hogy 2020-ban 435 új epizóddal bővült a mateking és így már 2300-nál is több epizódból lehet náluk tanulni.
Fontosnak tartják azt is, hogy segítsenek a nehéz helyzetekben. Amellett, hogy március 15-től júniusig ingyenesen elérhetővé tettük a teljes Középiskolai matematika tantárgyukat, decemberben az önkéntesség napján ingyenes középiskolai matek hozzáférést adtak öt magyarországi gimnázium minden tanárának és diákjának és most ismételten a leggyorsabban jelentkező öt iskolának ajánlanak fel ingyenes hozzáférést.
Kapcsolódó cikkek
- Elérkezett az év végi csapatépítők ideje
- 10 éves születésnapját ünnepli a mateking.hu
- Már a vidéki bevásárlóközpontok forgalma is követhető a weben
- Ingyen indíthatnak webshopot borászatok egy friss magyar megoldással
- Netes matekmémek: miért nem tudjuk megoldani őket?
- Ingyenessé teszi a főbb oktatási oldalak elérését hálózatán a Telenor
- A legfontosabb tudnivalók honlapkészítés előtt
- Rekordszámú nevezéssel zárt ’Az Év Honlapja’ pályázat
- Új honlapot indított a Raben Group
- Van még idő jelentkezni az „Az Év Honlapja” pályázatra!
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.