Kutatási Héttel indítja az évet a Corvinus Egyetem
Hogyan alkalmazható az Össznemzeti Boldogság koncepciója a József Attila-lakótelepen? Hogyan őrizhető meg a vállalati versenyképesség a globális értékláncok COVID-19 zilálta korában? Milyen kihatásai vannak a matematikaoktatásnak a későbbi életünkre, döntéseinkre? Hogyan leszünk klímasemlegesek 2050-re? Mitől zöld egy kötvény és miért választanánk éppen egy ilyen befektetési lehetőséget? Hogyan azonosíthatóak az álhírek szövegelemző megoldásokkal? Többek között ezekre a kérdésekre keresik a választ a Corvinus előadói a január 11–15. között megszervezett Kutatási Héten.
Kutatási Hetet tart a Budapesti Corvinus Egyetem 2021. január 11–15. között. Az ötnapos online rendezvényen új programok, színes workshopok, izgalmas kutatások és külföldi vendégelőadók várják az érdeklődőket, de szakmai párbeszédekben és kutatással kapcsolatos képzésekben sem lesz hiány.
Idén több új elemmel is bővül az egyetem hagyományos rendezvénye. Ilyen az Indítsd be a tudományos karrieredet a Corvinuson! című program, amely azokat a tehetséges mesterszakos vagy akár alapszakos hallgatókat szólítja meg, akik érdeklődnek a tudományos pálya, illetve a kutatás iránt. Számukra egy rövid előadás keretében mutatják be a tudományos karrier kezdetét jelentő doktori képzést és azokat a lehetőségeket, amelyeket a Corvinus a fiatal kutatók számára nyújt.
Emellett a Kutatási Héten a résztvevők megtudhatják, lehet-e Budapestről Seattle-ben konferenciát szervezni, hogyan hat a digitalizáció a gazdaságra, mit jelentek a zöld pénzügyek, illetve, hogy néz ki a válságkezelés a turizmusban. A sokszínű kutatási workshopokon felül az oktatók, kutatók és hallgatók a nemzetközi kutatói profil építésének eszközeivel, valamint a Horizon Europe keretprogrammal is megismerkedhetnek. A kutatástámogatás témájú előadások között szerepel továbbá a publikációs teljesítmény mérhetőségéről szóló ismertető is.
Az előadások után lehetőség lesz kérdezni, illetve beszélgetni is az előadókkal. Az esemény részletes programja az egyetem honlapján érhető el.
A Kutatási Hét előadásait, workshopjait a TEAMS felületen keresztül lehet majd elérni.
Külsős hallgatóként előzetes regisztráció szükséges az előadások meghallgatásához. Regisztrálni ezen az e-mail címen lehet: btotheva@uni-corvinus.hu.
Kapcsolódó cikkek
- Online mesterszakos nyílt napok a Corvinuson
- Online kerekasztal-beszélgetés a deepfake tartalmakról és a fake news jelenségről
- Online alapszakos nyílt napok a Corvinuson
- A tizenévesek több mint háromnegyede diplomára vágyik
- Jövőkutató: az 5G nélkül az emberiség elfelejtheti a jólétet
- Kelet-Európa legjobb üzleti iskolái között a Corvinus
- Újabb nemzetközi rangsorban képviseli Magyarországot a Corvinus Egyetem
- Kutatás: az ingatlan.com az ingatlanhirdetési piac vezetője
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Irodai és költséghatékony perifériákkal újít a Sandberg
A változatos számítástechnikai- és mobiltartozékairól ismert Sandberg bemutatta új, modern igényeknek megfelelő irodai egerét, valamint Saver sorozatú, jack csatlakozós headseteit. Ezekkel a termékekkel a Sandberg a modern irodák számára kínál költséghatékony megoldásokat a márkától megszokott minőséggel és 5 év garanciával.
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.
Nagy az igény a jogi, orvosi, pénzügyi vagy műszaki előképzettséggel rendelkező informatikusokra
A digitalizáció a pénzügyektől az oktatáson át az agráriumig, a kiskereskedelemig és az egészségügyig valamennyi iparágat átalakítja, ezért a munkáltatók előnyben részesítik azokat a junior informatikusokat, akik valamilyen, az IT-n kívüli szakmai előképzettséggel, illetve különböző iparágakban szerzett projekt-tapasztalatokkal – és esetleg menedzseri készségekkel és jó kommunikációs képességekkel – is rendelkeznek.