ABB robotpincérek szolgálnak fel a LEGO kockák otthonában
Az ABB tavaly májusban indította el „Kőbe zárt zene” (Frozen Music) című gondolatébresztő építészeti videósorozatát, mely innovatív épületeket és az azokat megálmodó építészeket mutat be a világ különböző tájairól. A sorozat következő része a dániai Billundban felépített LEGO House-t mutatja be. (A video magyar felirattal látható).
A sorozat címe arra a gondolatra utal, melyet írók és költők, köztük Wolfgang von Goethe is népszerűsítettek, miszerint az „építészet kőbe zárt zene”. A pár perces filmalkotások bemutatják az épület tervezését az elhelyezkedés, környezeti hatás, funkció és az új technológiák alkalmazása szempontjából.
A dániai Billund központjában, az egykori városháza helyére felhúzott LEGO House terveit a dán sztárépítész, Bjarke Ingels és csapata készítette. Az épület már kívülről sem szokványos, olyan illúziót kelt, mintha az egész házat méretes LEGO elemekből emelték volna. A hagyományos támaszok, például az oszlopok, teljesen hiányoznak, mintha a téglák egymástól függetlenül lebegnének, de mint bármely LEGO alkotás, ezek is szorosan összekapcsolódnak. Minden részletben visszaköszönnek az ikonikus 2–4 tégla dimenziói, a lépcsőktől a homlokzati csempékig és a tetőablakokig. Az egész épületet méretarányossá lehetne tenni LEGO-ból, ha létezne belőle elegendő darab.
A ház élményközpontként különböző tevékenységeknek ad teret, legyen az kiállítótér, oktatási központ, kávézó vagy mozi. Számtalan elképesztő és szórakoztató kreációja között egyik interaktív helyszíne a MINI CHEF étterem, ahol mókás kinézetű robotok szolgálják fel az ételeket, a fogásokat pedig miniatűr LEGO szakácsok készítik a konyhában. Itt a vendég nem egy szokványos menüből rendel, hanem egy zsák LEGO-t használhat fel étele elkészítéséhez. Egy gép felméri mit rakott össze, és ebből már tudja is, mit szeretne fogyasztani. Az elkészült fogásokat két barátságos robotpincér szolgálja fel. A kétkarú, kollaboratív robotpincéreket az ABB YuMi robottechnológia felhasználásával építették és programozták be feladatukra. Az ABB robottechnológia segítségével az emberek és a robotok tökéletes biztonságban tevékenykedhetnek együtt. Az ABB robotjai az építészetben is számos feladat ellátására képesek, például modellezés, 3D nyomtatás, építés és összeszerelés. Segítségükkel az építészek alacsonyabb költségekkel és jóval rövidebb idő alatt tudnak tervezni és kivitelezni, és kreatív inspirációt is adnak az alkotóknak.
A „Kőbe zárt zene” sorozat további részei ezen a linken tekinthetők meg.
Kapcsolódó cikkek
- Digitalizációval és átszervezéssel sok esetben áthidalhatóak a piaci bizonytalanságok
- Kibocsátásmentes vasúti karbantartó járművet fejlesztett az ABB és az Epiroc
- Ezentúl könnyebb lesz ABB robotot telepíteni
- Így virágozhatnak ki a magyar kkv-k
- Az ABB új, globális K+F központjával felgyorsítja az e-mobilitás innovációját
- A történelem legnagyobb digitalizációs boomja zajlik napjainkban
- A jövő egészségügye
- Napelemparkot létesít a nyíregyházi LEGO gyár
- Az ABB technológiája tovább segíti az ABB FIA Formula-E világbajnokságot
- Elindult az első magyar hibrid ingatlanértékesítő startup
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.