A Maserati MC20-as modelljét választották 2021 legszebb szuperautójának
A Párizsi Nemzetközi Autófesztiválon (Festival Automobile International) a Maserati MC20 modellje nyerte el a 2021 legszebb szuperautójának járó díjat (“most beautiful supercar of the year 2021”). A sportautót tavaly szeptemberben, Modenában, az MMXX nemzetközi autóshow-n mutatta be a gyártó a nagyközönségnek.
Klaus Busse, a Maserati vezető tervezője az elismerés kapcsán úgy fogalmazott: "Hatalmas megtiszteltetés számunkra ez a jelentős szakmai díj, mely egy teljes csapat elkötelezett, szívvel-lélekkel végzett munkájának elismerése, hiszen egy olyan különleges autót alkottunk meg, amely új fejezetet nyit a Maserati történetében.”
A torinói Centro Stile Maserati tervező központjában megálmodott MC20 stílusa az eleganciát, az egyéniséget és a sportosságot hivatott ötvözni, és ezzel egy teljesen új korszakot nyit a szigonyos márka életében. A gyártó ugyanis ezzel a modellel tér vissza a szuper sportautók szegmensébe, egy olyan csúcsteljesítményre képes járművel, amelynek megalkotásához a legújabb technológiai innovációkat és merész műszaki megoldásokat alkalmazták.
Az MC20 az egyedülállóan olaszos karaktert testesíti meg. Formaterve ízléses, letisztult, és túlzások nélküli, a Maserati modellekre jellemző időtálló stílusjegyekkel.
A sallangmentes és elegáns vonalvezetés minden elemében a sportosságot hangsúlyozza: az autó karosszériája egy igazi műalkotás, mely a csúcstechnológia színtiszta koncentrációját rejti. Az MC20 formaterve az ellentétek tökéletes harmóniájára törekszik, a mérnöki csúcsteljesítmény és az aprólékos tervezés ideális keverékét testesíti meg, a kézműves mesteremberek munkáját ötvözve a legfejlettebb gyártási technológiával.
Az MC20 száz százalékban Olaszországban készül: az autót a Maserati Innovációs Laborja fejlesztette ki, a gyártásnak pedig a márka legendás modenai gyára ad otthont.
A sportautó legmarkánsabb megkülönböztető jegyei a felfelé nyíló pillangóajtók, melyek nem csak esztétikai élményt nyújtanak, hanem a sofőr és az utas számára is biztosítják a könnyű be- és kiszállást. Az MC20 az első olyan Maserati, amely függőleges első fényszórókat kapott, ezzel is egyfajta dizájn-forradalmat hozva el a márka történetében. A széles, keskeny, vízszintes hátsólámpák ugyancsak megkülönböztető jelleget kölcsönöznek az autónak.
Az MC20 lélegzetelállító megjelenése egy kompromisszumok nélküli sportautót takar, a teljes egészében a Maserati által tervezett, fejlesztett és szabadalmaztatott új, 630 lóerős, V6-os Nettuno motor hajtja, amellyel 2,9 másodperc gyorsul fel az autó 100 km/h-ra, és 325 km/h-ás végsebességre képes.
Kapcsolódó cikkek
- A világ vezető autógyártói ismét a Bridgestone-t választották 2020-ban
- Jaguar I-PACE modellfrissítés: gyorsabb töltés, több online kapcsolódási lehetőség
- Elektromos autós portál indult
- 25 ezer életet menthet meg a következő két évtizedben az autó utasait monitorozó technológia
- Az autófedezetes hitel jelentése és feltételei
- MTD főtengelyek kertészeti munkagépekhez
- Budapesten is megtekinthető az életnagyságú LEGO Technic Bugatti Chiron
- CES 2017: A csapból is önvezető autó folyik...
- Az egész autóiparban forradalom zajlik
- Neves design díjat nyert a Goodyear Eagle-360
Automobil ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mi jön a fal után? – Automotive Summit 2025
Ezzel a provokatív kérdéssel indul 2025. május 21-én az Automotive Summit a MOL Campuson. A konferencia az autóipar jövőjét helyezi fókuszba, különös tekintettel arra, milyen szerepet tölthet be Magyarország a globális átalakulásban. A szakértők számos nézőpontból vizsgálják meg az iparág kihívásait és lehetőségeit – a mesterséges intelligencia autóértékesítésben betöltött szerepétől kezdve, az új autógyárak gazdasági hatásán át, egészen a CO₂-kibocsátás jövőjéig.
Egy applikáció, ami forradalmasítja az e-autók töltését
A győri Széchenyi István Egyetem egyik kiemelt stratégiai célja, hogy aktívan hozzájáruljon a tudásalapú gazdaság fejlődéséhez. Ennek egyik fontos eszköze a startup vállalkozások támogatása. Az egyetem innovációs leányvállalata, az Uni Inno Zrt. ennek jegyében fektetett be az EV.analytica Kft.-be – egy olyan innovatív startupba, amely az elektromos járművek töltését szeretné egyszerűbbé és kényelmesebbé tenni a felhasználók számára. A vállalkozás célja, hogy jelenlétét kiterjessze a nyugat-európai és az amerikai piacokra, ezért folyamatosan bővíti üzleti kapcsolatait és partnereit keresi.
A DEKRA száz éve a biztonság és a minőség szolgálatában
Idén ünnepli alapításának 100. évfordulóját a világ egyik legnagyobb független szakértői szervezete, a DEKRA, amely már több mint harminc éve van jelen Magyarországon is. A vállalat közel 48 ezer munkatársat foglalkoztat világszerte, mintegy 60 országban, és a legfrissebb pénzügyi adatok szerint bevételeit közel 5%-kal tudta növelni. A növekedéshez jelentős mértékben hozzájárult a magyarországi leányvállalat teljesítménye is, amelynek tevékenységét egy budapesti sajtótájékoztatón ismertették a cég hazai vezetői.
Fenntarthatósági díjat nyert a Continental új, környezetbarát gumiabroncsa
A Continental UltraContact NXT gumiabroncs elnyerte a rangos Autóipari Fenntarthatósági Díjat 2025-ben, a „Technológiai megoldások – anyaghasználat, nyersanyagok és körforgásos gazdaság” kategóriában. A díjat az Arthur D. Little nemzetközi tanácsadócég és az ATZ / MTZ autóipari szaklapcsoport ítélte oda a Continental eddigi legfenntarthatóbb sorozatgyártású abroncsának.
Rekordszámú érdeklődő a győri Járműmérnök Napon
Visszatért Győrbe az Országos Járműmérnök Nap: a tavalyi debreceni helyszínt követően ismét a Széchenyi István Egyetem vette át a házigazda szerepét. Az eseményt a Hallgatói Önkormányzat álmodta meg, és évről évre egyre bővül és fejlődik. Az érdeklődők – akik között sokan érkeztek Budapestről és Debrecenből – lehetőséget kaptak arra, hogy találkozzanak az országosan ismert szakemberekkel.