Oktatóvideós tanulás: új magyar e-learning oldal indul
Mesterséges intelligencia kurzussal, informatika érettségi felkészítővel és Python programozás oktatóvideókkal indul Magyarország legújabb e-learning oldala, az eduking.hu. A platform egyedülálló abban, hogy a videók lassításával vagy gyorsításával mindenki a maga tempójában sajátíthatja el a tananyagot témakörök szerint. A weblap ötletgazdája az a Mosóczi András, akinek a nevéhez már számos sikeres hazai e-learning projekt kapcsolódik, többek közt a hatszoros Év Honlapja-díjas mateking.hu is.
Érettségire készülő diákoknak és egyetemi hallgatóknak segít a hatékonyabb tanulásban hazánk legújabb e-learning oldala, ráadásul sok ingyenes kurzussal startolnak.
A középiskolások örömére ingyenes informatika érettségi felkészítő anyag is megtalálható az eduking.hu oldalon, egy másik kurzusban pedig a jelenleg legmenőbb programnyelv, a Python alapjaival ismerkedhetnek meg a diákok teljesen ingyen.
Az egyetemistáknak szánt tananyagok közül az egyik legizgalmasabb a mesterséges intelligenciával foglalkozó kurzus, de ingyenesen elérhető Operációkutatás tananyagokat is találnak az eziránt érdeklődők.
A weboldalra a következő hónapokban folyamatosan kerülnek fel az újabb és újabb tananyagok informatikai, programozói, valamint különböző természettudományos témában. Az általános iskolások számára például rendkívül könnyen érthető és játékos fizika oktatóanyagok készülnek és a tervek szerint hamarosan ugyanez elérhető lesz kémiából is.
Klára Botond orvosi fizikus és fizikatanár a weboldal egyik alapítója a mostani fejlesztéssel kapcsolatban arról beszélt, megoldást kerestek arra, hogy minden korábbinál hatékonyabbak lehessenek az oktatóvideós tanításban.
„A diákok számára a tanulás jelentős mértékben könnyíthető meg, ha olyan videók formájában segítjük a megértést, melyeket a saját tanulási sebességükhöz tudnak igazítani” – mondta Klára Botond.
Mindenki a saját tempójában haladhat
Az eduking.hu-n a hagyományos videós tutoriálokat ugyanis egy kicsit újragondolták a fejlesztők: a honlap egyik egyedisége abban rejlik, hogy a videók lassításával vagy gyorsításával mindenki a maga tempójában tanulhatja meg a tananyagot. Klára Botond egy hasonlattal élve azt mondta, olyan ez, mint egy gázpedál, amit megnyomunk, ha gyorsítani akarunk: „A platform általános iskolától a középiskolán át az egyetemi szintig kívánja lefedni a természettudományos tárgyakat, ráadásul több szinten, vagyis éppen úgy szeretnénk segíteni azokat a diákokat akiknek nehézséget okoz a fizikáért vagy a kémiá, mint azokat, akik például emelt szintű érettségire készülnek ezekből a tárgyakból. A kurzuskínálat tehát folyamatosan bővül, a célunk pedig az, hogy egy diákbarát, és szakmailag is színvonalas természettudományos oktatási platformot hozzunk létre.”
Kapcsolódó cikkek
- A digitális oktatás is vizsgázik az idei érettségi szezonban
- Zsinórban hatodszor az Év Honlapja a mateking.hu
- Ingyenessé teszi a főbb oktatási oldalak elérését hálózatán a Telenor
- A fél ország itt készült a matekérettségire
- Matek érettségi: ezek a témakörök a legesélyesebbek
- Március 16. óta megtízszereződött az Okos Doboz forgalma
- A Föld Napjára ajánl digitális tananyagot az E.ON
- Gigafelvásárlás az oktatási piacon
- Robbanás előtt a digitális képzési szektor
- Középiskolások százezrei tanulnak matekot ingyen az interneten
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.