Közel kétezer embernek lett könnyebb a munkakeresés, a távmunka és a pénzügyeik intézése
Csaknem kétezren teljesítették önállóan tavaly a Lehet könnyebb! online kurzust, amely elsősorban álláskeresőknek nyújtott ismereteket a munkahelyi digitális csapatmunka megoldásokról, pénzügyekről és arról, hogyan növelhetik esélyeiket a munkaerőpiacon. A HTTP Alapítvány szervezésében megvalósult képzésen a Microsoft Magyarország, az OTP Bank és a Trenkwalder által támogatott és ingyenesen elérhetővé tett tananyagot 140 résztvevő mentorált képzésben sajátíthatta el. A visszajelzések szerint a kurzus hasznos ismereteket és új szemléletet adott át a résztvevőknek.
Csaknem kétezer álláskereső végezte el önállóan a Lehet könnyebb! online kurzust tavaly, közülük 140-en mentorált képzésben is részesültek. A Microsoft Magyarország, az OTP Bank és a Trenkwalder állásközvetítő által támogatott, és a HTTP Alapítvány szervezésében megvalósult ingyenes kurzus a munkahelyek legújabb digitális eszközeiről és megoldásairól, pénzügyekről és az álláskeresés mikéntjeiről adott át ismereteket a résztvevőknek, akiknek túlnyomó többsége (72%) álláskereső nő volt.
„Éreztem, hogy nem maradhatok ki a jelenleg zajló nagy változásokból, amit a technológia gyors fejlődése váltott ki. Nemcsak az álláskeresés miatt, hanem azért is, mert csak így tudok lépést tartani a világgal” – mondta el Helle Erzsébet, a kurzus egyik résztvevője, aki évek óta otthon van és a családjáról gondoskodik, de szeretne visszatérni a munka világába. Szerinte nemcsak azért volt hasznos a kurzus, mert praktikus tudás átadásával segített neki az álláskeresésben, hanem azért is, mert megismertette azzal az új szemlélettel, ami manapság elengedhetetlen ahhoz, hogy valaki el tudjon igazodni a mindennapokban és értse, milyen elvárások fogalmazódnak meg vele szemben a munkaerőpiacon. „Meggyőztek arról, hogy a programozás lehet izgalmas, örömteli, játékos és kreatív dolog. Egyre természetesebben, belső biztonsággal fordulok a digitális tér felé, amihez a kaput e képzések nyitották meg számomra. Mindez nagyban megkönnyíti az ideális munkahely megtalálását és a mindennapi ügyek intézését” – tette hozzá Erzsébet. A Microsoft Teams és OneNote alkalmazások használatát bemutató órákat Erzsébet különösen hasznosnak, sőt kifejezetten izgalmasnak találta, mivel sok új lehetőséggel ismertették meg a kommunikáció és az emberi gondolatok digitális megfogalmazása terén.
Egy másik résztvevő, a nyugdíj közelében álló ápolónő, Zanat Lili a kurzuson megszerzett tudást és képességeket inkább a mindennapokban kamatoztatja, emellett, elmondása szerint, a tananyag elsajátítása agytornának is remek volt. „Nagyon jó alapokat adott a képzés. Meghozta a kedvemet ahhoz, hogy még jobban elmélyüljek ezekben a dolgokban, főleg a pénzügyeim okosabb kezelésében” – mondta el Lili, aki a kurzus elvégzése óta digitálisan tartja nyilván a kiadásait és bevételeit, és ma már online rendezi a számláit és egyéb befizetéseit is.
A kurzus azért kapta a Lehet könnyebb! nevet, mert a segítségével megszerezhető digitális tudással kényelmesebbé, egyszerűbbé válhat a mindennapi ügyeink intézése, de arra is utal, hogy ez a tudás az elhelyezkedést is megkönnyíti. A kurzus tágabb értelemben a magyar lakosság digitális írástudásának fejlesztéséhez járul hozzá. A Microsoft által megalkotott Digital Futures Index azt állapította meg, hogy a magyar lakosság digitális képességei elmaradnak a régiós átlagtól. Ezt a tanulmány készítői szerint azért szükséges javítani, mert egy fejlődési ciklust indít el, amelyben a digitális képességekkel felvértezett emberek keresletet támasztanak még több digitális szolgáltatás iránt, amely a gazdaság szereplőit ösztönözni több ilyen szolgáltatás kifejlesztésére. A gazdaság digitális átalakulása pedig végsősoron jobb életminőséget és javuló versenyképességet eredményez.
A HTTP Alapítvány a Lehet könnyebb! weboldalon keresztül tette elérhetővé a tananyagot, amely a hasznos tudást szemléletes illusztrációkkal, animációkkal, audio és videó tartalmakkal, valamint kvízekkel teszi még könnyebben befogadhatóvá, a tanulást pedig még élvezetesebbé. A tananyag összeállítói szerint a kurzus 4-5 óra alatt teljesíthető, de aki szeretne jobban elmélyülni az egyes témakörökben, inkább 10-12 órával számoljon. Az online elérhetőség előnye éppen az, hogy mindenki maga dönti el, hogy mikor és mennyi időt szán a tanulásra.
Kapcsolódó cikkek
- Kihirdették a Futureproof Organizations kategória győztesét
- Könnyebb a munkakeresés, a pénzügyek intézése és a távmunka is
- Piacképes tudás a programozás, ingyenes kurzusok indulnak
- A Microsoft támogatásával folytatódhat tovább a HTTP Alapítvány digitális képzési programja
- A Microsoft Magyarország is képviselteti magát a Startup Hungary tanácsadó testületében
- Türelmesebbé tette az embereket a kibertérben a járvány
- Ingyenes programozókurzust indít a Green Fox Academy
- Családbarát vállalatként ismerték el a Microsoft Magyarországot
- PWC 2020: A tech szektor legvonzóbb munkahelye a Microsoft Magyarország
- Lányok ötleteit várja a Microsoft az MI felhasználására