Az innováció és együttműködés a fejlett drónökoszisztémia alapja
Immár negyedik alkalommal rendezték meg a hazai dróniparág egyik legfontosabb szakmai eseményét, a Drón Summit és Expo-t. A HungaroControl, a Neumann Technológia Platform és a Magyarországi Drón Koalíció szervezésében megvalósuló tanácskozás előadásai a többi között arra kívántak rávilágítani, hogy mennyire nélkülözhetetlen a technológiai fejlesztések szerepe a drónökoszisztémában.
A IV. Drón Summit és Expo vendégországa az idén Svédország, ezzel együtt a rendezvény egyik legizgalmasabb előadása a SAAB-é volt, amelynek munkatársai a vállalat drónradar technológiáját mutatták be a közönségnek. A résztvevők megismerkedhettek továbbá a svájci Skyguide UTM-megoldásaival, illetve az Egyesült Államokban tevékenykedő OneSky Systems és a németországi Droniq fejlesztéseivel is. A hazai előadók pedig a pilóta nélküli légi járművekkel foglalkozó magyar kutatás-fejlesztési kezdeményezések eredményeiről számoltak be. Emellett az esemény kiváló lehetőséget kínált az egyes állami és piaci szereplők igéyeinek és elvárásainak feltérképezésére.
Dr. Koncz Zsófia, a Technológiai és Ipari Minisztérium miniszterhelyettese megnyitó beszédében kiemelte: „Magyarország Kormánya fontos stratégiai szerepet tulajdonít a feltörekvő technológiáknak, éppen ezért elkötelezett a hazai dróniparág fejlődésének támogatásában. Annál is inkább, hiszen a pilóta nélküli légi járművek alkalmazása a jövőben jelentősen hozzájárulhat az állami szolgáltatások minőségének javításához, költséghatékonyságuk növeléséhez”. Hozzátette: Magyarországon számos drónokkal kapcsolatos kutatás-fejlesztés zajlik, ám ezek korábban különálló, elszigetelt kezdeményezések voltak. Éppen ezért fontos kiemelni a 2021-ben létrejött Magyarországi Drón Koalíció munkáját, amely összefogja a hazai drón ökoszisztéma szereplőit.
A Neumann Technológiai Platform szakmai vezetője, Dr. Gál András Levente a dróntechnológiában rejlő kivételes lehetőségekre hívta fel a hallgatóság figyelmét. Köszöntőjében kifejtette: „a háborús válságok nyertesei általában a technológiai fejlesztések, a kérdés csak az, hogy az egyes országok miként képesek élni a lehetőségekkel. A magyar állam már a kezdetektől támogatni kívánja a hazai dróniparág szereplőit a közpolitikai feltételek megteremtésével és egy olyan drónstratégia megalkotásával, amely hatékonyan ösztönzi a pilóta nélküli légi járművekhez kapcsolódó beruházásokat”.
Kapcsolódó cikkek
- Forradalmi újítás az ipari drónozásban
- A drónhasználat és a 3D nyomtatás az év áttörése az építészszakmában
- Nemzetközi díjjal tüntették ki a HungaroControlt
- Drónkutatás a Széchenyi-egyetemen
- A legújabb fejlesztéseit mutatta be Madridban a HungaroControl
- Felderítési akció drónokkal
- 5G drónok segítségével forradalmasítja az egészségügyet a Vodafone
- Hivatalos szakma lett a növényvédelmi drónpilóta
- Drónkutatás a győri Széchenyi-egyetemen
- Hidrogénes meghajtású drónnal autonóm védelmi rendszert fejlesztenek a SZTAKI-ban
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az ABB az elektrifikációra és automatizálásra összpontosít a márka újrapozicionálásával
Az ABB bemutatja új márkapozicionálását: “We help industries outrun – leaner and cleaner” („Segítünk az iparágaknak, hogy túlszárnyalják korábbi eredményeiket – gazdaságosabban és tisztábban működve”), ezzel megerősítve a vállalat fejlődésének következő fázisát, mint az elektrifikáció és automatizálás vezetője a sikeres átalakulási időszak után. Az új szlogen azt fejezi ki, amiről az ABB ismert szeretne lenni ügyfelei körében.
Az AI segítségével teszi hatékonyabbá az energetikai rendszerek felügyeletét a Ganz
Új, mesterséges intelligencia alapú szakértői megoldást fejlesztett ki a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. A Ganz Intelligent Solutions Expert System a villamosenergia-ipari eszközök, különösen teljesítmény transzformátorok, motorok és generátorok állapotfelméréséhez, diagnosztikájához és karbantartás ütemezéséhez nyújt digitális megoldást.
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.