Már nincs messze, hogy kriptovalutában kapjuk a jutalompontokat
A kereskedelem régóta jól bevált marketingeszközei a vásárlások után járó jutalompontok, hűségpontok, kuponok. Hamarosan azonban könnyen lehet, hogy a matricák és vonalkódos cetlik helyett kriptovalutát kaphatnak majd az emberek. Legalábbis ezen dolgozik a Crypto Chip Token (BVC) csapata, felhasználva az elérhető legmodernebb blokklánctechnológiát és a nagyforgalmú webshopon történő tesztelés lehetőségét.
Bár még kezdeti stádiumban van a megvalósítás, az ambíciók nagyok és az alapok is megvannak ahhoz, hogy a Crypto Chip Token (BVC) tervei megvalósulhassanak, vagyis az interneten vásárlók a vásárlásaik után olyan jutalompontokat szerezhessenek, amit bármelyik általuk preferált webshopban le tudnak vásárolni, legyen szó hazai vagy külföldi szolgáltatóról.
A kereskedekemben már jól bevált jutalompontok, hűségpontok és kuponok biztonságosabb, követhetőbb és egyszerűbb alternatívája lenne a kriptovaluta alapú rendszerek használata – vallja Varga Zoltán, a Crypto Chip Token alapítója.
Az üzletember már 25 éve vezeti saját nagyforgalmú webshopját (bevachip.hu), ahol elsőként tesztelik a kripto jutalomrendszert. Emellett folyamatosan figyelemmel kísérik a nemzetközi trendeket és kutatásokat, hogy alkalmazkodni tudjanak a vásárlók igényeihez. A szakember úgy véli, a digitális lehetőségek hamarabb forradalmat hozhatnak a területen, mint gondolnánk: akár már 2-3 éven belül teret hódíthatnak a kripro hűségprogramok.
A kriptovalutával helyettesített jutalompontok valójában fizetőeszközzé alakulnának, amelyeket széleskörben elkölthetünk online és offline áruházakban, vendéglátóhelyeken vagy akár részvényként tekintve rájuk értékük növekedésére is spekulálhatunk.
Van, ahol már gyorséttermekben is működik
„A projekt indítása előtt számtalan kutatási anyagot vizsgáltunk meg és az újakat is folyamatosan figyelemmel követjük, hogy igazodhassunk a piaci változásokhoz” – jegyezte meg Varga Zoltán, hozzátéve, hogy – „Elég csak megnézni a tengerentúli statisztikákat, Amerikában 2016-ban 536 db, 2020-ban már 6367 db, idén pedig már 34219 db Bitcoin ATM üzemel és többezer cég illetve vállalkozás fogadja el fizetőeszközként a kriptovalutákat. Ezek között olyan nevek szerepelnek, mint a Microsoft, az ATT, a Burger King vagy a KFC, hogy csak néhány példát említsek.”
A szakember úgy véli, különösebb kockázat nélkül kijelenthető, hogy töretlen fejlődés figyelhető meg a kriptovaluta elfogadás irányában, amely egyúttal azt jelenti, hogy azok lesznek előnyben akik időben felismerik a változást és lépéseket tesznek ebbe az irányba. Egy ilyen fontos lépés lehet egy kriptovaluta elfogadási rendszer kiépítése, amelyre a Crypto Chip Token használható megoldást képes nyújtani.
A csapat a közeljövőben hazai és nemzetközi partnerek bevonásával tervezi bővíteni hálózatát, amely egyaránt hasznos a kereskedelem minden résztvevője számára. Az ötlet és a megoldás elterjedésével, a piaci szereplők felismerését követően a BVC fejlesztésén dolgozó szakemberek exponenciális növekedésre számítanak mind a hálózat, mind a piaci érték tekintetében.
Gyorsabban növekedtek mint a Bitcoin
A jelenlegi holder bázisuk (azaz a BVC tokent birtokló személyek száma) 1200 felett jár és lassan, de biztosan növekszik. A kriptopiaci negatív trendek sem tépázták meg a projektet, hiszen másokkal ellentétben például 2022 augusztusában 65%-al növekedett az értéke miközben a Bitcoiné mindössze 6,9%-ot.
„Nehéz megbecsülni, hogy mikor fogjuk azt az értéket elérni, amit elsődleges mérföldkőnek tűztünk ki, azaz az 1$/1token árfolyamot, de tény, hogy a fő tevékenységünk – a webshopok és vásárlók közötti kapocs kialakítása – még csak kezdeti fázisban van, mivel jelenleg három vállalkozás tagja ennek a hálózatnak. Ezekben a kereskedelmi egységekben már lehet részben vagy egészben BVC tokennel vásárolni.” – tette hozzá Varga Zoltán, megjegyezve azt is, hogy ha dinamikusan növekszik a Crypto Chip Token értéke, akkor az a meglévő befektetőknek is jó, hiszen a vásárlásuk után jutalomként kapott tokenből, később önmagában tudnak majd nagy értékű termékeket vásárolni.
Mindezt nem nehéz elképzelni, hiszen a jelenleg 86.000 dollár piaci értékű projekt (2022. augusztusi adat) valóban kicsinek számít, amennyiben viszonyításként azt vesszük alapul, hogy a közepes méretű projektek piaci értéke általában 5-8 millió dollár környékén mozog. A jelenlegi érték százszorosa egyáltalán nem elképzelhetetlen.
A kriptovaluták számos lehetőséget nyitnak meg, például gyors, hatékony, nyomon követhető és biztonságos tranzakciókat. A World Economic Forum (2015) kutatása szerint 2027-re a GDP 10%-a kerül tárolásra a blokkláncban.
A project céljait és terveit a működésük felépítésével együtt honlapjukon mindenki részleteiben is megismerheti: https://cryptochiptoken.com
Kapcsolódó cikkek
- Budapesten nyílt meg a régió első kripto bemutatóterme
- Imádják a VizslaSwapot: napi átlag 300 millió forint értékben kereskednek a magyar decentralizált kriptotőzsdén
- Blokkláncok és kriptovaluták – hogyan tovább?
- Az energiaválság a számítástechnikai piacot sem kíméli
- Saját kriptovalutát indított egy osztrák szendvicsező
- Így mutatkozik meg a háború hatása a kriptovilágban
- 24 millió dolláros napi forgalomnak örvend az új BitMEX Spot Exchange
- Brutál forgalommal indult az első magyar decentralizált kriptotőzsde
- A BitMEX elindította Spot Trading szolgáltatását
- Kevesebb mint a felére csökkent a kriptovaluták után fizetendő adó Magyarországon
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.
Karácsony a virtuális térben
A mesterséges intelligencia része a mindennapoknak, legyen szó munkavégzésről, oktatásról, tudományos kutatásokról, vagy éppen a karácsonyról. Az ünnepet is képes tökéletesen reprodukálni a technológia, általa olyan hangulatot, enteriőrt lehet előállítani, amire mindenki vágyik.
A LAMAX négy új stílusos hangszórót jelentett be
A LAMAX négy Bluetooth hangszóróval bővítette audiotermékeinek körét, amelyek tökéletesen ötvözik a teljesítményt, a dizájnt és a megfizethetőséget. Az új termékek közt találunk kompakt, alig több mint 300 gramm súlyú hangszórót, és nagyteljesítményű, akár 50 watt teljesítményre képes hangfalat, mindezt megfizethető árkategóriában. Az eszközök mindegyike támogatja a Bluetooth 5.3 technológiát, emellett a csomagban megtalálható 3,5 mm-es AUX kábellel is csatlakoztathatunk eszközt hozzájuk.