A virtuális valóság és a digitális ikrek is helyet kap a lakóautók tervezésében

forrás: Prím Online, 2022. október 4. 09:57

A felhalmozott szaktudás mellett a legújabb tervezőmegoldásokat is felhasználja új modelljeinek fejlesztése során a Hymer lakóautógyártó. A prototípusgyártásban a digitális ikerpár kap szerepet, a fejlesztési folyamat egy része pedig a virtuális térbe helyeződik át a Siemens segítségével.

A németországi Hymer vállalat évtizedek óta fejleszt kényelmes lakóautókat a kempingezés szerelmeseinek. A cég egyedülálló technológiákat alkalmaz, ami ezeket a járműveket igazán népszerűvé teszi, sokan még a hoteleknél is szívesebben választják az utazás e formáját. Az életérzés mellett azonban a komfort is fontos, ahhoz pedig, hogy a lakóautók minden tekintetben megfeleljenek a felhasználók elvárásainak, rengeteg peremfeltétel teljesítése szükséges.

 

Ezért a vállalat a VisionVenture-t, a legújabb koncepció-lakóautót digitalizált környezetben tervezi és gyártja. Ráadásul nem a digitális iker technológia az egyetlen olyan megoldás, amellyel megújították a fejlesztési folyamatot: a Siemens Xcelerator szoftverportfóliójának további elemei segítenek a tervezőknek abban, hogy energiahatékony, kényelmes és a felhasználói igényeket minden tekintetben kielégítő lakóautót építhessenek.

 

 

Digitalizációval átszőtt tervezési és gyártási folyamat

A Siemens megoldásai egyedülálló lehetőséget kínálnak arra, hogy a tervezés a digitális térben történjen. A tervezéshez a mérnökök egységesen Solid Edge-t használnak, ami nemcsak a mechanikai alkatrészek létrehozásában, hanem a teljes konstrukciós tervezésben (a csövek és kábelezés megalkotásában is) alkalmazható. A vállalat a tesztek jelentős részét digitális prototípusokon végzi el, és a digitális ikrek belső tereiben alakítják ki a lehetséges elrendezéseket is.

 

 

Az új technológiák használatának köszönhetően a fizikai prototípus-alkatrészek mennyisége 80 százalékkal csökkent, míg a rendelkezésre álló adatok elemzésének segítségével 65 százalékkal szorították le az alkatrésztervezési időt. A teljeskörűen digitalizált tervezési folyamatot a VR-technológia (virtuális valóság) teszi teljessé, hiszen a fejlesztők a modelleken túl, szinte élőben vizsgálhatják meg általa a fejlesztés alatt álló VisionVenture lakóautót. Azonban nemcsak a tervezés, hanem a szerelés is egyszerűbbé vált a Hymernél, a vállalat munkatársai jól követhető digitális szerelési utasítások alapján dolgoznak, a dokumentumok kezelését teljes mértékben digitalizálták, kizárva ezzel egy sor hibaforrást. A cégen belül mindenki a naprakész, friss dokumentumok alapján dolgozik, a módosítások pedig áttekinthetők a tervezés és a szerelés során is.

 

A digitalizáció a tervezési és gyártási folyamat mellett az ügyfelekkel való kommunikációt is megújítja. A modelleket a külső partnerek tervezőszoftver használata nélkül is áttekinthetik a lehetséges variációkkal együtt. Ez a megoldás folyamatos kommunikációt tesz lehetővé, ami egy igazi személyre szabott termék esetén elengedhetetlen.

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01