A Schneider Electric és a BitSight együtt védi az ipari felhasználókat a kiberbűnözőktől
Stratégiai partnerségi megállapodást kötött a Schneider Electric és a BitSight, a két cég célja, hogy a maga nemében egyedülálló globális kockázatokat azonosító és fenyegetést felderítő megoldásokat fejlesszenek ki az ipari felhasználók kibervédelmének biztosítására.
Az elmúlt években a kiberbűnözők egyre nagyobb figyelmet fordítottak az ipari és termelő rendszerekre és nőtt az ezeket érintő támadások száma. A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat és a kibertérből érkező kockázatok felderítésében és kezelésében élen járó BitSight, egyaránt fontos lépésnek tekintik partnerségüket, amely sokat segíthet a partnereik és ügyfeleik biztonságának és ellenálló képességének javításában azáltal, hogy gyorsabban és pontosabb információk állnak majd rendelkezésre az OT (Operational Technology) rendszerek sebezhetőségeiről.
Az együttműködés révén egyesülnek a Schneider Electric OT protokollok és rendszerek területén szerzett mélyreható ismeretei a BitSight sérülékenységek felismerésében és -kezelésében szerzett átfogó tudásával. A két cég közötti kooperáció célja az ipari biztonság megerősítése és nagyobb átláthatóság biztosítása az ipari infrastruktúrákban és vezérlőrendszerekben (ICS) használt, kiberbiztonsági fenyegetéseknek kitett eszközök tekintetében.
"Nagy örömünkre szolgál, hogy a Schneider Electric vállalattal együttműködhetünk ebben a különösen fontos kezdeményezésben az internetre csatlakoztatott OT-rendszerek kiberkockázatainak jobb kezelése érdekében. Mind a BitSight, mind a Schneider Electric osztozik abban a küldetésben, hogy a digitális gazdaságba vetett bizalmat a kiberbiztonság javításával minden iparágban megteremtsék. Az OT-rendszerek gyakran kiszolgáltatottak és sebezhetőek a támadókkal szemben, akik a csatlakoztatott eszközökön és a hálózatokon keresztül tudják kihasználni a hibáikat. A jövőben a partnerség révén proaktívan kezelhetjük ezt a kockázatot, hiszen kibővítjük lehetőségeinket, így jobban felismerjük majd a kockázatot jelentő ipari infrastruktúrákat és vezérlőrendszereket, ezáltal pedig segíteni tudjuk ügyfeleinket az üzleti ellenálló képességük javításában" – mondta el Stephen Boyer, a BitSight társalapítója és technológiai igazgatója.
"A BitSight által gyűjtött adatokat és átfogó tudást hasznosítva a Schneider Electric képes lesz felderíteni az OT-rendszereket érintő fenyegetéseket. Ezáltal időben tudjuk tájékoztatni azokat az ügyfeleket, akiknek eszközei kockázatokat rejtenek vagy nem biztonságos az internet kapcsolatuk, és velük együtt tudunk dolgozni a problémák kijavításán” – fűzte hozzá Christophe Blassiau, a Schneider Electric kiberbiztonsági részlegéért felelő alelnöke és globális informatikai biztonsági vezetője.
Kapcsolódó cikkek
- Ma már minden negyedik vállalatnak kárt okoz a kiberbűnözés
- Igen, a biztonsági fásultság létezik – az ESET szerint ezek a figyelmeztető jelei és a lehetséges megoldásai
- Több százezer eurós kárt szenvedtek el adatvédelmi incidensek miatt a kkv-k az ESET friss felmérése szerint
- BlueVoyant: A digitális ellátási láncok védelme továbbra is szignifikáns üzleti kihívást jelent
- A világ legígéretesebb kiberbiztonsági vállalatai közé került a Clarabot
- A BlueVoyant új tanulmánya azonosítja a vállalatok kritikus területeit
- Meghackelt mackó, kémkedő baba: hogyan szűrhetjük ki a nem biztonságos okosjátékokat ajándékvásárláskor?
- Az ABB megerősíti a Wien Energie kiberbiztonsági védelmét
- Iskolák is lehetnek a kiberbűnözők célpontjai?
- BlueVoyant: A médiaipar számos kiberbiztonsági kihívással néz szembe
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.