Robotokkal, plüssmacival mutatják be a mérnökök munkáját az óvodásoknak
A műszaki pályaorientáció iránt elkötelezett Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség (EJMSZ) idén már az óvodákra is kiterjesztené a fiatalok edukációját. A számos hazai és nemzetközi céget tömörítő szervezet tagvállalatainak szakemberei az év második felétől olyan, a legkisebbek számára kidolgozott játékos, élményalapú foglalkozásokat fognak tartani ezekben az intézményekben, amelyeken keresztül a 3–7 évesek izgalmas, érdekes és meghatározó első benyomásokat szerezhetnek arról, hogy mi mindenhez ért egy mérnök.
„Hiszünk abban az EJMSZ-nél, hogy a mérnöki hivatás rangjának helyreállítása a gyerekek korai edukációjában rejlik. Emiatt kezdtünk bele a tagvállalataink, köztük az Emerson, a Knorr-Bremse, az MVM, az NI és a NOKIA szakértőinek bevonásával abba a munkába, hogy az óvodások számára, kifejezetten rájuk szabva találjunk ki a műszaki ismeretek megosztására és a mérnöki szakmák iránti kíváncsiság felébresztésére alkalmas programot. Nemzetközi példák, de saját tapasztalataink is alátámasztják azt, hogy ha kiskorban elültetjük a gyerekekben a terület iránti lelkesedést, akkor a felnövekedő generációk tagjai később szívesebben lépnek műszaki pályára” – fejtette ki Dr. Ábrahám László, az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség elnöke. A szakember hozzátette, hogy a játékos előadásokon túl kifejezetten olyan interaktív programelemek megalkotására törekszenek, amelyek keretein belül a kicsik az alapkészségeik használatával modelleket, különféle szerkezeteket építhetnek vagy épp mérhetnek, „programozhatnak” nemre tekintet nélkül, mert ebben a korosztályban még a lányok is szívesen ismerkednek a technikával.
Az EJMSZ elnöke elmondta azt is, hogy kísérleti jelleggel Debrecenben már elindították az legkisebbeknek szóló programjuk első változatát. Ennek részeként a Szövetség tagvállalata, a Sensirion Hungary szakemberei a város több mint 30 óvodájába kaptak már meghívást. A foglalkozások során izgalmas, kalandos, filmvetítéssel tarkított interaktív bemutatóval lepték meg a kicsiket, akik többek közt egy játékmackó kalauzolásával ismerhették meg a Sensirion debreceni gyárát és az együtt töltött idő alatt a robotok fantasztikus világába is betekintést kaptak.
Az óvodásoknak szóló program szorosan illeszkedik az EJMSZ más, főként az iskolásokat megcélzó műszaki pályaorientációs kezdeményezéseihez, amelyeket egytől-egyig azért dolgoztak ki a tagvállalatok szakemberei, hogy ezekkel is segítsék a fiatalok szemléletformálását, a tudásmegosztást és ezzel párhuzamosan a következő mérnök nemzedék kinevelését.
Kapcsolódó cikkek
- Már havi 1,2 millió forintot is ajánlanak a tapasztalt mérnököknek
- Díjazzák az iskolai tanítást a mérnökök
- Egyre több külföldi fiatal jelentkezik a hazai mérnökállásokra
- A nagyvállalatok beszállnának a hazai oktatásba
- Szövetségre lépett a mérnökökkel a Miskolci Egyetem
- Berobban az informatikához értő mérnökök iránti kereslet
- Így látják a pályakezdő mérnököket a hazai nagyvállalatok
- 6-9 hónap alatt lesz piacképes mérnök a pályakezdőkből egy friss kutatás szerint
- Fiatal mérnökök segítik a diákok pályaválasztását
- A versenyképes fiatalok képzéséhez új tanítási módszerek kellenek
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Engedd szabadjára a kreativitásod és találd meg az egyensúlyt a TCL emberközpontú technológiájával
Idén ősszel a TCL tovább dolgozik azon, hogy a művészet, a technológia és a kiegyensúlyozottabb életmód ötvözésével inspirálja a nagyszerűséget. Ez az év remek alkalom arra, hogy megismerjük, miképpen alakítja át a technológia a mindennapos olvasást és írást. A TCL NXTPAPER kijelzőtechnológia papírszerű és tükröződésmentes, melyet úgy terveztek, hogy enyhítse a szemfáradtságot és segítse az egészség fenntartását. Akár kültéren olvasol a napon, akár órákig dolgozol a négy fal között, a NXTPAPER kijelző minimalizálja a kékfény kibocsájtását, ezáltal természetes és kényelmes élményt biztosít bárhol és bármikor.
Bemutatták a jövő Yettel üzleteit
Budapesten, Belgrádban és Szófiában egyidőben mutatták be, hogyan alakulnak majd át a jövő Yettel üzletei. Az új koncepció nemcsak az üzletben eltöltött időt, hanem bizonyos esetekben az odavezető utat is újraértelmezi. A cseh Bratka tervezőiroda rendhagyó ötleteit a magyar szakemberek elsőként a KÖKI Bevásárlóközpontban valósították meg úgy, hogy a középpontban a közvetlenség és az akadálymentesítés új szintje áll.
Már több mint 600 iskola használja az egyik leginnovatívabb magyar matekoktatási platformot
A 2024/2025-ös tanévtől a mateking teljesen ingyenessé tette a tanórai használatot az általános és középiskolákban dolgozó matematikatanárok számára. Eddig a hazai iskolák közel hetede csatlakozott, és csaknem 6000 tanár kapott már hozzáférést az oktató platformhoz, amely a hagyományos tantermi tanítást kiegészítve nyújt izgalmas, innovatív oktatási megoldásokat.
Az ABB az elektrifikációra és automatizálásra összpontosít a márka újrapozicionálásával
Az ABB bemutatja új márkapozicionálását: “We help industries outrun – leaner and cleaner” („Segítünk az iparágaknak, hogy túlszárnyalják korábbi eredményeiket – gazdaságosabban és tisztábban működve”), ezzel megerősítve a vállalat fejlődésének következő fázisát, mint az elektrifikáció és automatizálás vezetője a sikeres átalakulási időszak után. Az új szlogen azt fejezi ki, amiről az ABB ismert szeretne lenni ügyfelei körében.
Az AI segítségével teszi hatékonyabbá az energetikai rendszerek felügyeletét a Ganz
Új, mesterséges intelligencia alapú szakértői megoldást fejlesztett ki a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. A Ganz Intelligent Solutions Expert System a villamosenergia-ipari eszközök, különösen teljesítmény transzformátorok, motorok és generátorok állapotfelméréséhez, diagnosztikájához és karbantartás ütemezéséhez nyújt digitális megoldást.