A mobilitás és a design friss trendjeit mutatta be fiataloknak a Széchenyi-egyetem
A mobilitás és a design legújabb trendjei álltak annak az exkluzív szakmai programnak a fókuszában, amelyet a Magyar–Német Ifjúságért Egyesület (Deutsch-Ungarisches Jugendwerk) által meghívott egyetemistáknak szervezett a győri Széchenyi István Egyetem. A rendezvény célja a két ország közötti kapcsolatok szorosabbra fűzése volt.
„Németország és Magyarország a történelem során mindvégig szoros kapcsolatot ápolt egymással. Hiszek abban, hogy a fiatalok napjainkban is meghatározó szerepet játszanak ebben azzal, hogy érdeklődők, nyitottak a partnerségre és egymás nemzeteinek a megismerésére” – nyilatkozta a programról dr. Knáb Erzsébet, a Magyar–Német Ifjúságért Egyesület elnöke, a Széchenyi István Egyetemet fenntartó Széchenyi István Egyetemért Alapítvány alapító elnöke, kuratóriumi tagja. Hozzáfűzte: a rendezvénynek nemcsak az volt a célja, hogy a részt vevő magyar és német hallgatók megismerkedjenek két rendkívül aktuális téma, a mobilitás és a design legfrissebb trendjeivel, hanem az is, hogy olyan kapcsolatok alakuljanak ki közöttük, és olyan impulzusok érjék őket, amelyek karrierútjukat is támogathatják, és erősíthetik a két nemzet közti szinergiákat.
Az esemény megnyitóján dr. Dőry Tibor, a Széchenyi István Egyetem Menedzsment Campus Kompetenciaközpontjának vezetője azt mutatta be, miként vált az intézmény kilenc karral és mintegy 14 ezer hallgatóval rendelkező valódi universitassá az elmúlt években. Kifejtette: a nemzetközi hallgatók a világ hetven országából érkeznek, és a közel negyven angol nyelvű képzés valamelyikén tanulnak. A szakember beszélt Győr kiváló elhelyezkedéséről – a város három főváros, Budapest, Bécs és Pozsony közelében található –, valamint a folyamatban lévő jelentős infrastrukturális fejlesztésekről, így a győri és a zalaegerszegi tudományos és innovációs parkok, illetve a győri egészségtechnológiai campus építéséről. Dr. Dőry Tibor megjegyezte: büszkék rá, hogy az intézmény a QS felsőoktatási szervezet világranglistáján a 801–1000. helyen szerepel, ami fontos szempont a külföldi hallgatók bevonzása és a nemzetközi partnerkapcsolatok szélesítése szempontjából.
A német és magyar egyetemisták a Széchenyi István Egyetem képviselőivel az intézmény Új Tudástér épületében. (Fotó: Májer Csaba József)
A kétnapos szakmai program során a fiatalok betekintést nyertek a technológiai területeken élenjáró győri egyetem kutatásaiba, képzéseibe és tehetséggondozási tevékenységébe. Jártak az intézmény nemzetközi színvonalú laboratóriumaiban, Audi Hungaria Járműmérnöki Karán, Design Campusában, valamint a világ elitjéhez tartozó hallgatói csapatainál. Emellett ellátogattak az egyetem első számú vállalati partnerének számító Audi Hungaria győri gyárába is, ahol testközelből láthatták a legmodernebb járműipari megoldásokat.
„Azt előzetesen is tudtam, hogy mennyire fejlett Győr és a Széchenyi-egyetem, mégis meglepett az az innovativitás, amit tapasztaltam. Az intézményben rendkívül élvezetesen adják át a tudást a hallgatóknak, és nagy figyelmet fordítanak a gyakorlatorientáltságra is” – összegezte tapasztalatait a budapesti Nagy Mátyás, aki jelenleg a Bécsi Közgazdaság-tudományi Egyetemen tanul, emellett az osztrák főváros egyik luxusingatlan-befektetési cégénél dolgozik.
„Azért vettem részt a programon, hogy jobban megismerjem, mi köti össze a német és a magyar nemzetet. Győrben, a folyók városában azt láttam, hogy az egyik kapocs a Duna, de emellett nagyon erős az Audi szerepe is. Az egyetemen az tetszett a legjobban, milyen szoros a kapcsolat az intézmény és a vállalkozások között, aminek köszönhetően a hallgatók naprakész, a gyakorlatban jól használható tudást kapnak” – emelte ki Gida Csoboka, aki a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetemen tanul némettanárnak.
Kapcsolódó cikkek
- Bemutatta új autóját a SZEnergy
- A Szöuli Egyetem Urbanisztikai Intézetével lépett partnerségre a Széchenyi-egyetem
- Vállalkozásfejlesztő irodát nyit a ZalaZONE-on a VOSZ
- Mobilitás a szoftverek korában
- Autonóm robotjárműveket programoztak a versenyző diákok a ZalaZONE-on
- A Széchenyi-egyetem rendezte meg a legrangosabb hazai irányítástechnikai programozó versenyt
- Ismét rekordot döntött a kiállítók száma a Széchenyi István Egyetem Karrierbörzéjén
- SZEnergy: újra a világ legjobbjai között a Széchenyi-egyetem hallgatói versenycsapata
- Innovatív technológia: sebészeti robotot mutattak be Győrben
- A mesterséges intelligencia felhasználását kutatják a Széchenyi-egyetem doktoranduszai
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Téli szünet nyelvleckékkel? Ezért éri meg napi 20 percet rászánni
A téli szünet elsősorban a pihenésről és a feltöltődésről szól, de rendszeres, rövid, intenzív tanulás beiktatásával a diákok könnyen szinten tarthatják a tudásukat, különösen az idegen nyelvek területén.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.
Karácsony a virtuális térben
A mesterséges intelligencia része a mindennapoknak, legyen szó munkavégzésről, oktatásról, tudományos kutatásokról, vagy éppen a karácsonyról. Az ünnepet is képes tökéletesen reprodukálni a technológia, általa olyan hangulatot, enteriőrt lehet előállítani, amire mindenki vágyik.