A digitalizációról tanulnak a Győri Gyerekegyetem kis hallgatói a Széchenyi-egyetemen
Az idén már hatodik alkalommal hirdették meg a Győri Gyerekegyetemet a Széchenyi István Egyetem és a Mobilis Interaktív Élményközpont közös szervezésében. Június 26. és 30. között az általános iskolások színes programokon keresztül ismerkedhetnek meg a természettudományok és a technológia világával, betekinthetnek az egyetem izgalmas életébe, élményszerű és játékos formában kerülhetnek közelebb az intézmény gazdag képzési kínálatához.
A Széchenyi István Egyetem és a Mobilis intenzív, játékos elemeket is tartalmazó nyári tábora során a gyerekek egy rövid időre egyetemistákká válhatnak, különleges előadásokon vehetnek részt, kutathatnak, kísérletezhetnek, alkothatnak, laborokat látogathatnak. Az idei év fő témája a digitális világ sokszínűsége.
Év közben általános iskolások, de nyáron egy hétig egyetemisták a Széchenyi István Egyetem és a Mobilis Interaktív Élményközpont által rendezett program résztvevői. (Fotó: Horváth Márton)
„A Győri Gyerekegyetem jellegzetessége, hogy az általános iskolás korosztályt bevezetjük az egyetem titokzatos, rendkívül izgalmas világába. Megmutatjuk számukra, hogy mennyire színes a Széchenyi István Egyetem kínálata, mi mindent lehet itt tanulni, mennyi érdekes technológiai fejlesztéssel és kutatással lehet foglalkozni” – fogalmazott az eseménnyel kapcsolatban Keszthelyi Bernadett, a Mobilis Interaktív Élményközpont ügyvezető igazgatója. Hozzátette, a résztvevőknek gyermeknyelven mutatják be többek között a drónok, az önvezető járművek, a mesterséges intelligencia, a robotok és a digitalizáció világát. Mindeközben a gyerekek olyan különleges helyekre juthatnak be, mint az intézmény laboratóriumai, a világelithez tartozó hallgatói csapatok bázisai, a mosonmagyaróvári Smart Farm Tangazdaság.
Prof. dr. Horváth Zoltán, a Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar dékánja a mesterséges intelligencia használatáról tartott érdekes, interaktív előadást a gyerekeknek. (Fotó: Horváth Márton)
„A Győri Gyerekegyetem segítségével már az általános iskolásokkal is megismertethetjük a Széchenyi István Egyetemet, ráadásul játékos formában hasznos tudást nyújthatunk számukra. A digitalizáció az életünk része, amelynek számos elemét, használatát már gyermekkorban érdemes megismerni” – emelte ki prof. dr. Horváth Zoltán, a Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar dékánja, aki az idei tábor nyitóelőadását tartotta „Hogyan írjunk leckét a mesterséges intelligencia támogatásával, és hogyan ne?” címmel. „Előadásomban a ChatGPT használatát mutattam be. Arról beszéltem, milyen veszélyei vannak, ha rosszul kérdezünk tőle, és mennyiben tud segíteni, ha jól használjuk” – hangsúlyozta.
A Gyerekegyetem kis hallgatói az Arrabona Racing Team központjában a csapat sikereinek titkáról hallhattak érdekes részleteket. (Fotó: Májer Csaba József)
A kis egyetemistákat a héten a Széchenyi István Egyetem oktatói, szakemberei nagyelőadások és szemináriumok keretében vezetik be a tudományos világba. Találkozhatnak a sikeres hallgatói csapatokkal, köztük a közelmúltban újabb világrekordot felállító SZEnergy Teammel.
A résztvevők közelről megcsodálhatták a SZEnergy Team világrekorder elektromos autóját. (Fotó: Májer Csaba József)
A kínálatból a sport- és szabadidős programok sem hiányozhatnak, emellett a Mobilis különleges világa, a könyvtár- és kampusztúra teszik felejthetetlenné a programot, amely pénteken a gyerekek diplomaátadójával zárul.
A gyerekek a SZEngine motorfejlesztő csapat műhelyében is jártak. (Fotó: Májer Csaba József)
Kapcsolódó cikkek
- Hosszú távú partnerségre törekszik a Széchenyi István Egyetem és az MPH Zrt.
- Önálló szabadalom lehet a Széchenyi-egyetem egyedülálló oktatási platformja
- Széchenyi-egyetem: még több szakmai kihívással tér vissza az Audi Development Camp
- Keresztféléves felvételi 2023: vonzóak a fiatalok körében a Széchenyi-egyetem minőségi képzései
- Elit informatikus alapképzést indít a Széchenyi István Egyetem
- Közösségi finanszírozási eszközzel segíti az iskolák digitalizációját a Redmenta
- Okleveles technikusi és szakmai képzések indulnak a Széchenyi Egyetemen
- Rövid képzési programokat is kínál hallgatóinak a Széchenyi István Egyetem
- A jövő mérnökei versenyeztek a Széchenyi-egyetemen
- Sport coach és HR-stratéga képzések a Széchenyi-egyetemen
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Nagy az igény a jogi, orvosi, pénzügyi vagy műszaki előképzettséggel rendelkező informatikusokra
A digitalizáció a pénzügyektől az oktatáson át az agráriumig, a kiskereskedelemig és az egészségügyig valamennyi iparágat átalakítja, ezért a munkáltatók előnyben részesítik azokat a junior informatikusokat, akik valamilyen, az IT-n kívüli szakmai előképzettséggel, illetve különböző iparágakban szerzett projekt-tapasztalatokkal – és esetleg menedzseri készségekkel és jó kommunikációs képességekkel – is rendelkeznek.