Váratlan vendég lepte meg a Schneider Electric dunavecsei okosgyárának szakembereit
Jelenleg is zajlik a Schneider Electric dunavecsei okosgyárának, a Duna Smart Power Systems építkezése. Az épület kivitelezése új fázisba lépett, elérte az úgynevezett „beázásmentes” állapotot, ami azt jelenti, hogy elkészült a tető és a homlokzat víz-, illetve hőszigetelése. Egy váratlan vendég miatt azonban egyetlen panelt később helyeznek majd fel.
A terveknek megfelelően haladnak a Schneider Electric dunavecsei okosgyárának, a Duna Smart Power Systems kivitelezési munkálatai. Határidőre elkészült az épület tetőszigetelése és a homlokzati szigetelés is, így megkezdhették az ipari padló kialakítását, a villamos és gépész szakipari munkálatokat. Az építkezés megfelelő ütemben haladhat tovább, amellett is, hogy a szigetelés utolsó lépései közben valami szokatlanra lettek figyelmesek a szakemberek.
Az épület előregyártott vasbeton szerkezetének részeként beépített oszlopok mindegyikén egy furatlyuk van ugyanis ezek segítségével tudják az oszlopokat a lehető legegyszerűbben a helyükre emelni. Három ilyen üregben is – meglepetésükre – madárfészket találtak a munkálatokat végző szakemberek.
„Nagyon meglepődtem, amikor telefonhívást kaptam az okosgyár kivitelezőitől, hogy ’váratlan vendégünk’ van az építkezésen. Szakértő segítségével megállapítottuk, hogy házi rozsdafarkú és házi veréb költözött a furatokba, akiknek abszolút ideális fészekrakó helyszínnek bizonyult az építkezés. Abban azonnal egyetértettünk, hogy a fiókák fejlődését mindenképpen biztosítanunk kell. Komolyan gondoljuk a biológiai sokféleség megőrzését, ezért úgy döntöttünk, hogy a szóban forgó homlokzati panel felhelyezésével megvárjuk, amíg a fiókák kirepülnek a fészekből. Erre a megkérdezett szakember szerint várhatóan augusztus végén kerül majd sor. Ezt követően javaslatának megfelelően eltávolítjuk majd a fészket és felhelyezhetjük a hiányzó panelt. Véleményünk szerint megéri várni, hiszen alapelveink fontos eleme a bolygónk, természeti erőforrásaink védelme, ebből is látszik, hogy valóban komolyan gondoljuk ezt” – mesélte el a történetet Sali Péter, a Duna Smart Power Systems gyárigazgatója.
A Duna Smart Power Systems beruházásának értéke eléri a 16 milliárd forintot. Az üzemben várhatóan 2024-ben indul majd meg a termelés, és a tervek szerint 500 magasan kvalifikált munkahelyet biztosítanak majd a környéken élőknek 2025 után.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar szakember a Schneider Electric régiós vezetésében
- Élen a Schneider Electric a microgrid integrátorok között
- Már főállásban dolgoznak a Schneider Electric-nél a volt kunszentmiklósi diákok
- Nagyágyúkkal összefogva zöldíti a chipgyártást a Schneider Electric
- Szerbia teljes középfesztültségű elektromos hálózatát korszerűsítik és automatizálják
- Szuperzöld projektben vetik be a Schneider Electric megoldását
- Megrendezte első regionális DCIM konferenciáját a Schneider Electric
- Forradalmi változásokat hoz a digitalizáció az élelmiszeriparban és italgyártásban is
- Új központot nyitott Újvidéken a Schneider Electric
- Jön a viharszezon: a magyarok harmadát érte már anyagi kár áramkimaradás miatt
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Irodai és költséghatékony perifériákkal újít a Sandberg
A változatos számítástechnikai- és mobiltartozékairól ismert Sandberg bemutatta új, modern igényeknek megfelelő irodai egerét, valamint Saver sorozatú, jack csatlakozós headseteit. Ezekkel a termékekkel a Sandberg a modern irodák számára kínál költséghatékony megoldásokat a márkától megszokott minőséggel és 5 év garanciával.
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.
Nagy az igény a jogi, orvosi, pénzügyi vagy műszaki előképzettséggel rendelkező informatikusokra
A digitalizáció a pénzügyektől az oktatáson át az agráriumig, a kiskereskedelemig és az egészségügyig valamennyi iparágat átalakítja, ezért a munkáltatók előnyben részesítik azokat a junior informatikusokat, akik valamilyen, az IT-n kívüli szakmai előképzettséggel, illetve különböző iparágakban szerzett projekt-tapasztalatokkal – és esetleg menedzseri készségekkel és jó kommunikációs képességekkel – is rendelkeznek.