Újabb UNESCO látványosságokkal bővült a Google Arts & Culture magyarországi listája
A Google Arts & Culture, a világ kulturális látványosságait és műalkotásait összegyűjtő felületén nemrég izgalmas újdonság vált elérhetővé. Októbertől ugyanis több ország, köztük Magyarország, az UNESCO által Világörökségként számon tartott nevezetességei is megtekinthetővé váltak az oldalon. Az újításnak köszönhetően a felhasználók eddig Budapestről, a pécsi ókeresztény sírkamrákról, a Pannonhalmi Főapátságról és Hollókőről tudhattak meg érdekességeket, mostantól pedig további helyszíneket is felfedezhetnek a vállalat kulturális felületén.
A Google Arts & Culture oldalán az alábbi helyszínekkel bővült a megtekinthető magyarországi UNESCO látványosságok listája:
Tokaji Borrégió Történelmi Kultúrtáj: A sikeres szőlőtermesztéshez kiváló földrajzi és éghajlati adottságokkal rendelkező tájvidéken a 12. század környékén vette kezdetét a magyar bortermelés, mely hamar nemzetközi elismerésre tett szert. Magyarország egyik legnevezetesebb borrégiója 2002-ben kapta meg a világörökségi státuszt.
Hortobágyi Nemzeti Park: A magyar Alföld északkeleti részén elnyúló pusztaságot Közép-Európa legnagyobb sztyeppéjeként tartják számon. A ma már 820 km2-en elterülő, legelőknek, tavaknak, ártéri erdőknek és ligeteknek otthont adó Nemzeti Park egyedülálló kulturális értékeinek köszönhetően 1999-ben került fel az UNESCO világörökségi helyszíneinek listájára.
Fertő/Neusiedlersee Kultúrtáj: A Fertő tavat és környékét magába foglaló, határokon átnyúló terület Északnyugat-Magyarországon és Kelet-Ausztriában fekszik, s a 70-es évek óta fokozott védettséget élvez. A nyolc évezred alatt különböző kultúrák és népek találkozóhelyévé vált tájegység 2001-ben vált világörökségi helyszínné.
Az Aggteleki-karszt és a Szlovák-karszt barlangjai: A két országot összekötő természeti látványosság a Kárpátok lábánál, Északkelet-Magyarország és Dél-Szlovákia határánál található. Az itt megbúvó, egyedülálló cseppkőbarlang-rendszerek több millió év környezeti változásának eredményeként jöttek létre, mely emlékek őrzőjeként 1995-ben érdemelték ki világörökségi státuszukat.
A Google Arts & Culture folyamatosan bővülő felületén a felhasználók a magyarországi látványosságok mellett az UNESCO listáján szereplő további világörökségi helyszíneket, illetve más kulturális és művészeti kincseket is megtekinthetnek.
Kapcsolódó cikkek
- Az év keresésekben: Google keresési trendek 2023
- A Google Maps segít, hogy igazán gördülékeny legyen az ünnepi készülődés
- Mostantól Magyarország UNESCO Világörökségei is felfedezhetőek a Google Arts & Culture felületén
- A YouTube bővítette Partnerprogramját
- Ezreket spórolhatunk az iskolakezdésnél a könyveken, ha jól használjuk a keresőt
- Trükkök az internetes kereséshez: okosabb a Google, mint hinnéd!
- Július 1-jén megszűnik a Google 10 éves szolgáltatása
- A Google bemutatta: ilyen lesz az új AI alapú találati lista
- Új keresőt fejleszt a Google
- Ki nyeri meg a Google és Microsoft párviadalát?
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.