Általános- és középiskolás diákoknak indít Tehetséggondozó Programot az ELTE
Az ELTE Informatikai Kara 20 millió forint támogatást nyert el az innovációs tárca STEMpont pályázatán. Az elnyert összegből a Kar iskolalátogatási programokat, szakköröket, diákolimpiai felkészítő és pályaorientációs foglalkozásokat, versenyeket, táborokat, workshopokat szervez új tananyagok kifejlesztésével. Kibővített, új programmal rendezi meg az e-HÓD versenyt és a Lányok Napját; kampusz- és laborlátogatásokat tart; valamint külön figyelmet fordítanak a női életpályák bemutatására, népszerűsítésére, speciális tematikákkal, női szerepmodellekkel.
Fontosnak tartják az érdeklődés felkeltését, a kreatív, konstrukciós, innovatív, algoritmikus gondolkodást, a problémák formalizálását, modellezését, tervszerű projektalapú gondolkodást, együttműködési készségek, a hatékony és tudatos információszerzés fejlesztését.
Bevezetést adnak továbbá a munkaerőpiac és a munkahelyi környezetek megismeréséhez. Szándékuk, hogy hosszú távú önfejlesztésre tegyék képessé a diákokat, kialakítva a szakmai kiváncsiságot, identitástudatot és a karrierrel kapcsolatos tudatosságot.
A „STEMStation@ELTE STEMpont” kiemelten lányok körében megvalósuló pályaorientációs és tehetséggondozó program célja, hogy növekedjen a műszaki, természettudományi, matematikai és informatikai területeken felsőfokú tanulmányokat folytató hallgatók aránya.
A program országos lefedettséget elérve kiemelt figyelmet fordít a hátrányos helyzetű régiókból érkező diákokra, megvalósításában pedig a kar oktatói mellett a doktori és tanárszakos hallgatókra is támaszkodik.
Kapcsolódó cikkek
- SmartManFest: A Széchenyi-egyetem innovációi a képzést és a kutatást egyaránt szolgálják
- A kiberbiztonságot kutatják az ELTE-n
- Lányokra szabott mérnöki pályaorientációs programot indít az EJMSZ
- Minden második magyar szerint férfiként könnyebb érvényesülni a munkaerőpiacon
- Stratégiai megállapodást kötött a Corvinus és a Procter&Gamble
- Az ELTE-n tanácskoznak az ERASMUS MASUDEM konzorcium vezetői
- Közös mentorprogramot indít a Corvinus és az OTP
- Informatikai alapú megoldások fejlesztése az ELTE-n
- Több egyetem is pluszpontot ad a felvételizőknek az ICDL bizonyítványért
- A jövő szakmáinak 85%-át még fel sem találták
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Nagy az igény a jogi, orvosi, pénzügyi vagy műszaki előképzettséggel rendelkező informatikusokra
A digitalizáció a pénzügyektől az oktatáson át az agráriumig, a kiskereskedelemig és az egészségügyig valamennyi iparágat átalakítja, ezért a munkáltatók előnyben részesítik azokat a junior informatikusokat, akik valamilyen, az IT-n kívüli szakmai előképzettséggel, illetve különböző iparágakban szerzett projekt-tapasztalatokkal – és esetleg menedzseri készségekkel és jó kommunikációs képességekkel – is rendelkeznek.