Így használjuk biztonságosan a kijelzőket
A jó idővel jön a napsütés is, amitől gyakran nehezebb látni a kijelzőnket. Ilyenkor hajlamosak vagyunk felhúzni a fényerőt, ami azonban hosszútávon káros lehet szemünknek. A HONOR összeszedett pár általános tippet arról, hogy – az időjárástól függetlenül – miként óvjuk érzékszervünket, főleg úgy, hogy egyre többet használunk kijelzőket, képernyőket.
Válasszunk megfelelő kijelzőt – Akár dolgozunk, akár kikapcsolódunk, akár csak információt keresünk, elkerülhetetlen, hogy ne egy képernyőn tegyünk ezt. Pont ezért érdemes jó monitort, illetve megfelelő kijelzőjű okostelefont választani, hogy csökkentsük az ártalmas hatásokat. A HONOR több készüléke is rendelkezik a nívós TÜV Rheinland elismeréseivel – például az alacsony kékfény-kibocsátás terén –, így ebben a tekintetben sem lehet mellényúlni vele.
Szünet és fókusz – A folyamatos képernyőhasználat kiszáríthatja a szemünket, megfájdulhat tőle a fejünk és akár szédülést is tapasztalhatunk. A terhek enyhítésére érdemes a 20-20-as szabályt használni, miszerint 20 percenként tartsunk 20 másodperc szünetet – és lehetőleg fókuszáljuk szemeinket 6 méter távolságban lévő tárgyakra. Ez segíthet abban, hogy pihenjünk. Persze ha tudunk, tartsunk hosszabb szüneteket!
Éljünk a beállításokkal – A legtöbb okostelefon személyre szabható, a különféle beállítások pedig a kijelző sajátosságaira is kiterjednek. Érdemes itt úgy elvégezni a kalibrációkat, hogy a legkényelmesebb opciókat választjuk ki. A HONOR több készüléke is rendelkezik cirkádián éjjeli kijelzővel, ami a napszak változásával párhuzamosan állítja be a fényerőt és kontrasztot, kímélve szemeinket. Ezzel együtt az éjszakai üzemmódok is nagyon hasznosak lehetnek, nem feltétlenül csak éjszaka.
Pislogjunk, pislogjunk, pislogjunk – A képernyőhasználat egyik tipikus velejárója, hogy elfelejtünk automatikusan pislogni. Érdemes ezt tudatosítani magunkban, hogy ne száradjon ki és fáradjon jobban a szemünk. Próbáljuk rögzíteni magunkban ennek szükségességét, és nyugodtan használjunk műkönnyet is, ha nagyon száradnának látószerveink.
Korlátozzuk a használatot – A monitorok és kijelzők káros hatásainak csökkentését a legkönnyebben úgy érhetjük el, ha korlátozzuk a használatukat, vagy tudatosabban használjuk őket. Filmeket, sorozatokat lehetőleg nagyobb kijelzőn nézzünk, és ne telefonon, míg célszerű étkezés közben vagy közösségben nem elővenni eszközeinket. Igyekezzünk ne elveszni a közösségi média végtelenített folyamában. Ezek az egyszerű, de hatékony irányelvek hosszútávon pozitív hatással lehetnek.
Kapcsolódó cikkek
- Tavaszi fotózási tippek a HONOR-tól
- HONOR Magic Moments Awards: Nemzetközi zsűri, hat kategória és 59 díj
- Húsvéti appok a HONOR-tól
- A HONOR Magic6 Pro elérte a DXOMARK legmagasabb pontszámát
- A HONOR még izgalmasabbá teszi a tavaszt
- A HONOR Magic6 Pro az első okostelefon, ami öt DXOMARK 2024 Golden Label címet nyert el
- A HONOR megmutatta az idei MWC-n a jövőt
- 45 díjat kapott a HONOR az idei MWC-n
- A HONOR átfogó, mesterséges intelligencia-alapú stratégiát vitt az idei MWC-re
- A HONOR most már Európa 5 legsikeresebb okostelefon márkáinak egyike!
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új vezetőt kap az EIT InnoEnergy
Mikołaj Budzanowski lett az EIT InnoEnergy Közép-Európa új vezérigazgatója. A 2025 januárjában hatályba lépő stratégiai kinevezés célja, hogy a fenntartható energetikai fejlesztések mellett elkötelezett szervezet növelje a szerepét a tiszta technológiák közép-európai elterjesztésében és felgyorsítsa az energetikai átmenetet ebben a régióban.
Újra platina minősítést szerzett a Bridgestone
A Bridgestone EMEA 2024-ben már a negyedik egymást követő évben nyerte el a vezető globális fenntarthatósági értékelő platform, az EcoVadis legmagasabb, „platina” minősítését, amellyel a világszerte értékelt mintegy 130 000 vállalat közül a legjobb egy százalékba került.
Téli szünet nyelvleckékkel? Ezért éri meg napi 20 percet rászánni
A téli szünet elsősorban a pihenésről és a feltöltődésről szól, de rendszeres, rövid, intenzív tanulás beiktatásával a diákok könnyen szinten tarthatják a tudásukat, különösen az idegen nyelvek területén.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.