Factor 4: a legújabb UltiMaker 3D nyomtató gyártósorok támogatására
Az UltiMaker április 22-én bemutatta az UltiMaker Factor 4 új, ipari 3D nyomtatót, amelyet kifejezetten gyártóüzemi felhasználásra, a gyártósorok működési hatékonyságának és megbízhatóságának növelésére fejlesztettek. Az UltiMaker Factor 4 hazai bemutatójára az Ipar Napjain kerül sor a kizárólagos hazai forgalmazó, a FreeDee Kft. standján (A pavilon, 101F).
Az UltiMaker Factor 4 3D nyomtatót folyamatkritikus eszközök és alkatrészek fejlesztésére és gyártására tervezték. A mérnöki anyagok támogatása, a közvetlen meghajtású kettős extrudálás, a fedélzeti nyomtatási minőség jegyzőkönyvezés, a hőmérséklet-szabályozott, 330 x 240 x 300 mm-es munkatér és más innovatív funkciók magas szintű kiszámíthatóságot és ismétlőképességet biztosítanak az új nyomtatónak. Az UltiMaker nyitott alapanyag-rendszer iránti elkötelezettségére is építő Factor 4 a piac egyik legszélesebb anyagportfólióját fogja támogatni, ezáltal páratlanul széles alkalmazási körben bevethető, beleértve végfelhasználói alkatrészeket, funkcionális prototípusok készítését, gyártóeszközöket, valamint segéd- és pótalkatrészek kisszériás gyártását.
A kifejezetten ipari környezetbe szánt Factor 4 nyomtató egy új, high-temp fejmaggal együtt érkezik, amely lehetővé teszi nagy teljesítményű, hőálló és erős alapanyagok feldolgozását akár 340 °C-os nyomtatási hőmérsékleten. Ilyen alapanyag a szintén újonnan piacra dobott, ipari alkalmazásokhoz fejlesztett UltiMaker PPS CF hőálló, kompozit nyomtatószál is. A fűtött nyomtatótálca és a 70°C-ig temperált munkatér együtt hozzájárul az optimális nyomtatási környezet fenntartásához és a konzisztens eredményekhez nehezen kezelhető alapanyagokból is. A gyártói tesztek alapján minden egyes Factor 4 rendszer 95% fölötti nyomtatási sikerrátát és ± 0,2 mm-es (vagy ± 0,2%) pontosságot kínál.
Az UltiMaker Factor 4 képességei
Ipari teljesítmény: A Factor 4 robusztus acél, alumínium és üveg felépítésével, valamint hármas szigetelésű munkaterével a gyártósorok támogatására termett. A H-bot mechanika és a merev acélszerkezet pontos és a korábbiaknál sokkal gyorsabb 3D nyomtatást tesz lehetővé ipari anyagokkal is.
Automata alapanyag-kezelés és -tárolás: A Factor 4 integrált, automatizált alapanyagkezelő kamrával gondoskodik az operátori munka és az állásidők minimalizálásáról, valamint akár 6x1kg nyomtatószál kezeléséről és minőségének megőrzéséről alacsony páratartalom fenntartása mellett.
Páratlanul széles alapanyag támogatás: A Factor 4 a korábbi UltiMaker modelleknél is több ipari alapanyag kezelését támogatja akár 340°C-os nyomtatási hőmérsékletig, miközben hű marad az UltiMaker nyílt alapanyagrendszer elvéhez. A szintén most kiadott UltiMaker PPS CF filament egy félkristályos, 230 °C-ig hőálló, égésgátló, szénszállal erősített alapanyag, amely alternatívát biztosít a kevésbé igénybevett alumínium és acél alkatrészek leváltására.
Egyszerű beillesztés a munkafolyamatokba: Az UltiMaker Cura nyomtatás előkészítő szoftver legújabb verziójában már megtalálhatók a Facor 4-hoz rendelt nyomtatási profilok. A népszerű CAD szoftverekkel való kompatibilitás és az automata fejmag- és alapanyag-felismerés is hozzájárul a házon belüli additív gyártás egyszerű bevezetéséhez.
Fedélzeti nyomtatási minőségi jegyzőkönyv: A Factor 4 számos szenzora munka közben a gép kijelzőjén keresztül valós idejű adatokat szolgáltat a nyomtató és az alapanyagok teljesítményéről, és minden nyomtatási feladat után részletes jelentést készít, biztosítva ezzel az alkatrészek egyszerű minőségellenőrzését.
Moduláris felépítés, egyszerű karbantartás: A nyomtató moduláris felépítése egyszerű javítást és karbantartást tesz lehetővé, ezáltal tovább minimalizálja az állásidőket és maximalizálja a rendszer termelékenységét.
Magyarországi bemutató az Ipar Napjain
A Factor 4 szállítását 2024 májusában kezdi meg az UltiMaker. A gyártó az UltiMaker márka hazai képviseletét 2016 óta ellátó FreeDee Kft-t választotta a Factor 4 kizárólagos magyarországi forgalmazójának. A Factor 4 így Magyarországon elsőként május 7-10. között lesz látható a MACH-TECH és Ipar Napjai expon a Hungexpo A pavilon 101F standján.
Kapcsolódó cikkek
- 11 iskola életét változtatja meg a 3D nyomtatás
- Form 4: új, villámgyors 3D nyomtató a Formlabs-tól
- Az UltiMaker bemutatta az új S7 3D nyomtatót
- Így profitálhat a két legnagyobb asztali FFF 3D nyomtatógyártó összeolvadásából
- Roadshow-val ünnepel a FreeDee
- A Formlabs palettája két új termékkel bővül
- Hazai vállalat az újgenerációs ipari technológiák nemzetközi élvonalában
- Azonnali megoldás az alkatrészhiányra
- A Xerox és az NPS a 3D nyomtatás terén mélyíti együttműködését
- Milliárdos befektetést kapott a magyar 3D nyomtatógyártó
Irodatechnika ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az Amazon Web Services bemutatta az Ocelot kvantumchipet
Az Amazon Web Services (AWS) mérnökei új szemléletmódot alkalmaztak a kvantumchipek építésében. Ahelyett, hogy csupán a kvantumbitek (qubitek) számát növelték volna, főként a zajok hatékonyabb csökkentésére helyezték a hangsúlyt. Ennek eredményeként létrehozták az Ocelot kvantumchip prototípusát, amely előrejelzéseik szerint akár öt évvel is közelebb hozhatja a kvantumszámítógépek széles körű elérhetőségét.
Színhelyesség és hatékonyság egy készülékben
Az EPSON eco-solvent technológiájú széles formátumú nyomtatói jelentős fejlesztéseken mentek keresztül, melyek csúcspontja az új SC-S9100 modell. Ez a készülék letisztult, kompakt formatervezésének köszönhetően nemcsak esztétikus, hanem rendkívül praktikus is: kisebb helyet igényel, könnyebb kezelhetőséget kínál, és az érintőképernyős panel használata is egyszerűbbé vált.
Prémium dizájn és funkcionalitás: Fedezze fel az új Equip monitortartókat
A dortmundi központú Digital Data Communications GmbH (DDC), amely a LevelOne, Equip és Conceptronic márkák tulajdonosa, bemutatja hat új monitortartóját. Ezek az eszközök akár 49 hüvelykes képátlójú és összesen legfeljebb 40 kg-os kijelzők megtartására is alkalmasak. Az új tartók az Equip ergonomikus irodai terméksorozatának bővítését jelentik, és már egykaros, valamint dupla karos változatban is elérhetők, a modern formatervezés kedvelői számára is minőségi megoldásokat kínálva.
Forradalmi RGB LED technológia nagy képernyőkhöz
A Sony bemutatta új kijelzőrendszerét, amelyben önálló vezérlésű RGB LED-ek és nagy sűrűségű LED-háttérvilágítás található. Ez a technológia lehetővé teszi a három alapszín – vörös (R), zöld (G) és kék (B) – külön-külön vezérlését, és alkalmas a nagy méretű képernyők támogatására is.
Note Max: Az elegancia találkozása a funkcionalitással
Bemutatjuk a Note Maxot, a népszerű Note termékcsalád legújabb tagját. Ez a modell egy lenyűgöző, 13,3 hüvelykes E Ink kijelzővel és egy ultravékony, mindössze 4,6 mm-es világosszürke burkolattal rendelkezik, amely a letisztult dizájnt és a funkcionalitást ötvözi. A Note család új tagja modern megközelítéssel frissíti a klasszikus sorozatot.