A sportolók által irányított közösségi médiamozgalom az ALS kihívóit helyezi reflektorfénybe
Egy trendszerű társadalmi kihívás jelentős figyelmet keltett az ALS*-közösség iránt, és katalizátorként szolgált a hozzáférhető technológia kifejlesztéséhez. A mindennapi kihívók csendes bátorsága előtt tisztelegve a #HONORtheChallenger hashtag az elmúlt hetekben széleskörű figyelmet kapott a közösségi médiában, ünnepelve az akadályokkal dacoló ALS-kihívók szellemiségét, miközben az ALS közösség figyelmét is felkeltette.
A közösségi kihívásban való részvétel során a résztvevők feladata, hogy sportos pózt vegyenek fel, azt a #HONORtheChallenger hashtaggel együtt posztolják, és másokat is jelöljenek meg, ezzel bíztatva őket a részvételre. Az online mozgalomhoz világszerte több mint 4000 ember csatlakozott eddig, és olyan sportolók is kifejezték támogatásukat, mint Nile Wilson brit tornász. A hashtag 85 millió megtekintést ért el, és összesen 11 millió aktivitást generált, ezzel világszerte felhívva a figyelmet erre a fontos ügyre.
"Inspirált a projektet hajtó kihívói szellem, és az, ahogyan rávilágít az ALS-közösségre és kitartására" – mondta Nile Wilson, brit díjnyertes tornász. "Remélem, ez több vállalatot is arra ösztönöz, hogy olyan hozzáférhető AI-technológiákat hozzanak létre, amelyek segítik a sérült vagy fogyatékkal élő sportolókat."
A HONOR mindenki számára elérhetővé teszi a multimodális AI szemkövető technológiát
Az új technológiák fejlesztése során a fogyatékkal élők igényeit néha figyelmen kívül hagyják. A nemzetközi ALS-alapítványok kiállnak az ügy mellett, és igyekeznek felhívni a figyelmet azokra a technológiákra, amik segítik őket. A HONOR elkötelezett az emberközpontú innováció iránt, és az első olyan okostelefonos márka, amely a MagicOS 8.0 operációs rendszeren keresztül bevezeti a szándékalapú szemkövetési technológiát. Az AI-alapú technológia lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy pusztán a szemük segítségével interakcióba lépjenek a telefonjukkal az értesítések és alkalmazások megnyitásához. A vállalat ezt a funkciót 2024. augusztus 27-től vezeti be.
"Az ALS az idegsejtek progresszív megbetegedése, amisorán az izmok fokozatosan leépülnek" – magyarázza Limore Noach, a holland ALS Alapítvány ügyvezető igazgatója. "Minden funkcióvesztés örökre szól" – mondja, hozzátéve, hogy az ALS-betegek a betegség későbbi szakaszában gyakran csak a szemüket tudják mozgatni. "Azok az emberek, akiknél az életüket megváltoztató betegséget diagnosztizáltak, gyakran megújult céltudatossággal élnek tovább, és valami jelentőségteljes dolgot akarnak tenni."
A HONOR K+F laboratóriumában nem invazív agy-számítógép interfész (BCI) technológiákat is fejleszt – tehát olyanokat, amiknél nem kell sebészi vagy más módon beavatkozni a felhasználóknál. A technológia lehetővé teszi, hogy az emberek az agy elektromos jeleinek segítségével kommunikáljanak külső eszközökkel, több lehetőséget teremtve a fogyatékkal élők számára. Wei Zhang, egy 34 éves kínai ALS-kihívó, aki 26 éve él együtt a betegséggel, nemrégiben megtapasztalta ezt az úttörő technológiát, amely lehetővé teszi számára, hogy agyi jelek segítségével kommunikáljon egy számítógéppel. A HONOR célja, hogy olyan technológiai jövőt teremtsen, amely új médiumokat hoz létre az okostelefonok és más eszközök közötti mesterséges intelligencia interakciók számára. Ez a fogyatékkal élő vagy segítséget igénylő emberek javát szolgálja.
HONOR a Kihívó: A globális tudatosság előmozdítása társadalmi szerepvállaláson keresztül
A BBC StoryWorks Commercial Productions rövidfilmet készített Bernard Muller művész és ALS-kihívó inspiráló történetét bemutatva, hogy felhívja a figyelmet az ALS közösségre, és egyben tisztelegjen a betegséggel élő kihívók előtt. A film bemutatja, hogy Bernard Muller hogyan használja a szemkövető technológiát, hogy művészi alkotásokon keresztül fejezze ki magát, demonstrálva a mesterséges intelligencia erejét abban, hogy élvezetesebbé tegye a fogyatékkal élők életét.
"Az ALS-kihívók az emberi kitartásról tesznek tanúbizonyságot, és büszke vagyok arra, hogy részese lehetek egy olyan kezdeményezésnek, amely felhívja a figyelmet a közösségem csendes elszántságára" – mondta Bernard Muller, mesterséges intelligenciával segített művész és ALS-kihívó. "Remélem, hogy az AI technológia átalakító ereje még több fogyatékkal élő embert bátorít fel arra, hogy a művészet, a kommunikáció és a társadalmi mozgalmak révén kifejezze magát."
Mindenki csatlakozhat a #HONORtheChallenger közösségi média kihíváshoz és hozzájárulhat az ALS-re való figyelemfelkeltéséhez: TikTok, Instagram, X, Facebook.
_______________________
*Amiotrófiás laterálszklerózis, egy motoneuron-betegség
Kapcsolódó cikkek
- Összetett harmadik helyezés az első Nemzetközi Mesterséges Intelligencia Diákolimpián
- Az európaiak negyede nem kedveli a saját esküvői fotóit
- Küszöbön a következő évek legfontosabb uniós jogszabálya – érdemes figyelni a cégeknek
- Hamarosan újra itt az iskola – íme pár hasznos alkalmazás a tanuláshoz
- A hőségnek nemcsak mi, hanem okostelefonunk is az áldozata lehet
- K&H: miért kell sci-fi módon gondolkodni?
- Két magyar csapat is indul az első Nemzetközi MI Diákolimpián
- Nyári fotózási tippek a HONOR-tól
- A mesterséges intelligencián is múlhat, hogy nyertes vagy vesztes lesz-e egy bank
- A Model Solution okos szemüvegek közös fejlesztéséről kötött megállapodást a Virnect-tel
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.