Októbertől ismét indul az ösztöndíjas Net-Coach képzés
Az okoseszközök szolgáltatásai és a mesterséges intelligencia egyre nagyobb kihívást jelentenek diákoknak, szülőknek és tanároknak egyaránt. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) és az Apor Vilmos Katolikus Főiskola közös kezdeményezésével indult Net-Coach program a magyar pedagógusokkal és más szakemberekkel összefogva olyan tudásközösséget épít, amely segít az iskolásoknak és a családoknak megérteni az újmédia világát és a digitális tér kihívásait. Októberben második alkalommal indul Vácott a költségmentes és ösztöndíjjal is támogatott képzés, amelyre szeptember 20-ig lehet jelentkezni.
A kurzus olyan pedagógusok, pszichológusok és más, az oktatási rendszerben tevékenykedő szakemberek jelentkezését várja, akik napi kapcsolatban állnak fiatalokkal. A megfelelően kiképzett, hozzáértő specialisták kulcsszerepet játszanak abban, hogy a diákok, szülők és akár saját kollégáik is jobban eligazodjanak a gyorsan változó digitális környezetben.
A képzés első évfolyama már sikeresen végzett, így ma már 30 net-coach dolgozik az ország különböző iskoláiban és intézményeiben. Az ő feladatuk előadásokkal, tanácsadással és konzultációkkal segíteni saját közösségüket az okoseszközök és a közösségi média tudatosabb és biztonságosabb használatában. A visszajelzések egyértelműen igazolták, hogy nagy szükség van a munkájukra, ezért az első év tapasztalatainak felhasználásával és beépítésével októberben elindul a képzés második évfolyama.
A három hónapos kurzus egy tizenhárom napos intenzív tréning formájában, általában kéthetente pénteken és szombaton kerül megrendezésre, ennek során a résztvevők a legkiválóbb szakértőktől sajátítják el az újmédia működésének minden részletét. A résztvevők digitális világ kihívásaihoz fűződő tanácsadói, tartalomfejlesztői és konfliktuskezelési készségeket is szereznek.
A cél nem csupán az, hogy a net-coachok képesek legyenek a hatékony és biztonságos eszközhasználatra, hanem hogy tudásukat mások javára is tudják fordítani: a program ezért külön hangsúlyt fektet arra, hogy a diákokhoz és a szülőkhöz egyaránt hatékonyan tudjanak szólni, és képesek legyenek őket szakszerű tanácsokkal is ellátni.
A jelentkezéssel kapcsolatos részletes információk már megtalálhatóak az Apor Vilmos Katolikus Főiskola honlapján.
A program védnökei Dr. Koltay András, az NMHH elnöke, valamint Dr. Gloviczki Zoltán, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola rektora.
Az alábbi videóban Dr. Kis Norbert, a Net-Coach programvezetője nyújt tájékoztatást a képzésről:
Kapcsolódó cikkek
- NMHH-kutatás: a gyakori tiktokozás ronthatja az álhírfelismerési készségeinket
- Újabb támogatásokról döntött a Médiatanács
- Megkezdi működését az Online Platform Vitarendező Tanács
- Médiaszolgáltatókat bírságolt a Médiatanács
- Már elérhető az NMHH Podcast 9. adása az online világ önképre gyakorolt hatásairól
- NMHH-kutatás: emelkedtek a háztartások hírközlési kiadásai
- Nem vész el, csak átalakul a hagyományos média
- „Csak egy fotó, nem nagy ügy!” – a gyermekek online bántalmazása ellen küzd az Internet Hotline
- NMHH: egyre többet mobilnetezünk külföldön
- „Mit lájkol a gyerek?” – A szülőket segíti az NMHH új kiadványa
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.