Idén Kő Róbert, a Dorsum Zrt. alapítója nyerte el a Gyurós Tibor-díjat
Idén is a MENTA konferencia keretében adta át az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége az egykori elnökéről, Gyurós Tiborról elnevezett Év menedzsere-díjat. A 2024-as díjazott Kő Róbert, a fintech megoldásaival a nemzetközi piacokon is jelen lévő magyar vállalat, a Dorsum Zrt. alapítója, igazgatósági elnöke.
A Balatonalmádiban megrendezett MENTA 2024 – DIGITALL-INSPIRATIONS FOR COMPETITIVENESS konferencia első napjának zárásaként átadták az év menedzserének járó Gyurós Tibor-díjat. A szövetség egykori alapító-elnökének nevét viselő kitüntetéssel 2001 óta ismeri el a hazai IKT-szektorban meghatározó szakembereket az IVSZ és Gyurós Tibor özvegye.
Az év menedzsere – Kő Róbert, a Dorsum Zrt. alapítója
A Gyurós Tibor – Év menedzsere-díj nyertese 2024-ban Kő Róbert, a fintech megoldásaival a nemzetközi piacokon is jelen lévő magyar vállalat, a Dorsum Zrt. alapítója, igazgatósági elnöke.
A közel 300 főt foglalkoztató, budapesti székhelyű Dorsum piacvezető a tőkepiaci szoftverrendszerek területén, és leányvállalatokat működtet Romániában és Bulgáriában is. Rendszereinek használói között a legnagyobb bankok, befektetési társaságok, a vagyonkezelők több mint egyharmada, valamint több biztosítótársaság is szerepel. A Dorsum célpiacát képezik a közép-kelet-európai országok és néhány kiemelt nyugat-európai ország is. 2015-re ugyanis a vállalat gyakorlatilag „kinőtte” Magyarországot, ezért a Dorsum külföldi ügyfelek felé nyitott a vagyonkezelés réspiacán.
“Inspiráló ennyi izgalmas menedzseri pályát megismerni a digitális gazdaság különböző szegleteiből, épp ezért >>Az Év Menedzsere<< díjat odaítélni valakinek, sosem egyszerű döntés. Végül azért Kő Róbertet emelte ki a zsűri, mert kitartóan építi vállalkozását évtizedek óta, és nemcsak hazánkban, hanem külföldön is sikerre tudta vinni a céget. Bízunk benne, hogy Róbert és a Gyurós-díj többi nagyszerű jelöltjének példái motiválóan hatnak a szektor további vezetői számára is, hogy hasonlóan újszerű és innovatív gondolkodással, valamint kitartással vezessék sikerre saját vállalkozásaikat is, mégha néha korlátokba is ütköznek” – kommentálta az idei zsűrizést dr. Vinnai Balázs, az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége elnöke.
Az idei shortlistes menedzserek
Az idei Gyurós-díj shortlistjére került Bruzsa Géza, az Instacasht fejlesztő Fintrous Group vezetője, amely egy digitális részletfizetés, úgynevezett BNPL megoldásokat kínáló magyar fintech startup vállalkozás. Célja, hogy a vásárlók könnyedén és gyorsan tudjanak részletfizetést igényelni anélkül, hogy ehhez hosszadalmas banki ügyintézésre lenne szükség. Az InstaCash BNPL szolgáltatása teljesen digitális, így nincs szükség papíralapú dokumentumok, például munkáltatói igazolás beszkennelésére és megosztására a szolgáltatás használata során.
Ugyancsak shortlistes idén Szurdi Miklós, a Sonrisa Kft. ügyvezetője, amely egy kétfős fejlesztőcégből nőtte ki magát egy két földrészen, jelenleg négy országban is munkavállalókat foglalkoztató vállalkozássá, számos iparágból érkező nemzetközi ügyfélkörrel. Szurdi emellett alapítója a Kodesage nevű startupnak is, amely a szoftverfejlesztés dokumentációja területén a munka hatékonyságát növelő, mesterséges intelligenciával támogatott megoldásokat kínál. Technológiája megkönnyíti a nagyvállalatok belső fejlesztésű szoftvereinek karbantartását és modernizálását, mivel képes automatikusan generálni és frissíteni szoftverek dokumentációját.
Kapcsolódó cikkek
- Az analóg már nem versenyképes: hamarosan indul a MENTA
- Így versengenek a magyar régiók az IT Fitnesztesztben
- A digitális készségek fejlesztése egész Európában kulcsfontosságú
- Ez az öt projekt nyerte el idén a Digitális Készségek Európai Díját
- A felhőtechnológia több mint 7000 milliárd forintos GDP-növekedést hozhat Magyarországnak
- Infrastruktúrafejlesztésben átlag felett teljesítünk, MI-ben viszont még gyengék a hazai cégek
- 2024-ben is díjazzák az Év hazai menedzserét a Gyurós Tibor-díjátadón
- Öt elnökségi tag mandátumáról döntött éves közgyűlésén az IVSZ
- IT Fitneszteszt 2024 - idén is megmérik a régió diákjainak digitális készségeit
- Női szakemberekkel mutat példát a fiataloknak az IVSZ és a WiTH
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Életmódváltás a kényelem jegyében a hosszú téli hónapokban
Ahogy a napok egyre hidegebbé válnak, sokkal több időt töltünk a négy fal között. Legyen szó munkáról, olvasásról vagy a kedvenc sorozatunk streameléséről, ennek az extra képernyő előtt töltött időnek gyakran megvan az ára: szemünk kiszárad és elfárad, illetve egyéb kellemetlenségeket is tapasztalhatunk a kijelzőknek való kitettség miatt. Manapság, amikor a digitális készülékek központi szerepet játszanak a mindennapi életben, mindennél fontosabbá vált, hogy olyan technológiát válasszunk, amely a jólétet helyezi előtérbe. A TCL NXTPAPER készülékek tökéletes megoldást kínálnak, hiszen a legmodernebb innovációt olyan funkciókkal ötvözik, amelyek célja a látás védelme és a digitális élmény fokozása.
Idén is példaértékű életműveket díjazott az NMHH elnöke
A média és a műsorszórás területén végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Goldmark Péter Károly-díjat vehetett át Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök úr, a Magyar Katolikus Rádió alapító vezérigazgatója, valamint Andrássy György, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság médiaszolgáltatási és médiafelügyeleti igazgatója. A díjakat november 27-én az NMHH székházában adta át Koltay András, a médiahatóság elnöke.
Sikeresen zárult a FRISCO projekt
A 2022 decemberétől 2024 novemberéig zajló, uniós finanszírozású FRISCO (Fighting Terrorist Content Online) projekt sikeresen növelte az online terrorista tartalmak elleni védekezés hatékonyságát. A projekt célul tűzte ki, hogy felhívja a kis technológiai vállalatok és online platformok figyelmét az online terrorista tartalmakról szóló uniós rendeletre (TCO, Terrorist Content Online), és segítse őket annak betartásában. A terrorista tartalmak elleni európai küzdelem támogatásával a FRISCO projekt hozzájárul az online terjedő erőszakos szélsőségek megelőzéséhez és leküzdéséhez, valamint a biztonságosabb online környezet megteremtéséhez. A projektben nyolc európai partnerszervezet működött közre hat országból, Magyarországot az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége képviselte.
A SkyShowtime és a Magyar Telekom prémium szórakoztatást kínál a magyar nézőknek
Európa legújabb streaming-szolgáltatója, a SkyShowtime tovább bővíti szolgáltatás-kínálatát és szórakoztató tartalmai elérhetőségét: az első magyarországi együttműködése keretében egyesíti erőit a Magyar Telekommal, az ország vezető távközlési szolgáltatójával.
Ingyenes, értékes eszközök a kisvállalkozók számára
A Rakuten Viber bejelentette egy sor olyan funkció bevezetését, amelyek lehetővé teszik a kisvállalkozások számára a költséghatékony növekedést. A sikeres görögországi és Fülöp-szigeteki indulás után a kisvállalkozások tulajdonosai a Viber világszerte több kulcsfontosságú piacán is ingyenesen létrehozhatják és közvetlenül kezelhetik a Viber üzleti fiókjaikat. Ez lehetővé teszi számukra, hogy bemutassák vállalkozásukat a Viberen, a felhasználók megtalálhassák őket az alkalmazás helyi kereséseiben, valamint kezeljék az ügyfeleikkel való interakciókat.