A legjobb európai diákvárosok közé került Budapest
Több mint 17 ezer európai egyetemi hallgatói értékelés alapján a Corvinus egyetemnek is otthont adó Budapest a kontinens 4. legjobb diákvárosa a The Campus Advisor nemzetközi felsőoktatási tájékoztató platform friss összesítése szerint.
Az Európa 50 legjobb diákvárosa 2024-ben című, a napokban közzétett kiadványban a rangsort kizárólag a diákoktól a szervezet weboldalán gyűjtött valós tapasztalatok és vélemények alapján határozták meg. A legkiválóbb hallgatói élményt nyújtó városok meghatározásához a lista figyelembe vette többek között a diákok arányát a lakosságon belül, az akadémiai környezetet, a város diákbarát jellegét, a megélhetési költségeket, a kulturális sokszínűséget, az éjszakai életet, a tömegközlekedést, a kényelmi szolgáltatásokat és a biztonságot is. A The Campus Advisor szóvivője úgy nyilatkozott, ezek a rangsorok fontos forrásként szolgálnak az ideális oktatási környezetet kereső diákoknak, és segítenek nekik jobban felkészülni életük következő fejezetére, hogy megtalálják a tanulmányi és személyes igényeiknek leginkább megfelelő oktatási utat.
A lista élén egy-egy cseh, német és ír város – Prága, Heidelberg és Galway – áll, Budapest pedig csak hajszállal, egytizednyi pontszámmal maradt le a dobogóról. Az összesítésben még egy magyar város szerepel, Pécs, a 14. helyen.
„Budapest és az itt működő egyetemek élő, szoros kapcsolatban állnak, aktívan hatva egymásra. A Corvinus a város által nyújtott hallgatói élményben meghatározó szerepet játszik, hiszen az ország gazdasági-társadalomtudományi egyetemi zászlóshajójaként pezsgő, inspiráló tudományos-oktatási csomópontként működik. Emellett a Corvinus hazai és nemzetközi polgárai - más egyetemekhez hasonlóan – fontos értelmiségi fogyasztói réteget alkotnak, akik a főváros sokszínű szellemi-kulturális-gasztronómiai kínálatából számottevő keresletet generálva vásárolnak. Ez a kölcsönhatás különösen erős a város szívében, a belvárosi pesti Duna-parton és a Budapest-panorámás budai campuson működő Corvinus esetében, ahol a külföldi hallgatók és oktatók aránya megközelíti a 20 százalékot” – mondta a felmérés kapcsán Fehér Péter, a Corvinus nemzetközi kapcsolatokért felelős vezetője.
Kapcsolódó cikkek
- Több mint félszáz hallgató részesült Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjban a Széchenyi-egyetemen
- Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
- Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban
- Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá az SAP Hungary és a Gábor Dénes Egyetem
- Nem féltik az állásukat a ChatGPT-től a magyar újság- és szövegírók
- Tekintélyes nemzetközi fenntarthatósági minősítést nyert el a Corvinus
- Többezres hallgatói részvétel az IK nemzetközi nyári kurzusain
- A Wizz Airrel együttműködve indít pilótaképzést jövő februártól a Széchenyi-egyetem
- Matematikai, informatikai és műszaki felvételi előkészítő képzéseket indít a Széchenyi-egyetem
- Kezdődik az egyetemi év – erre a 4 informatikai kihívásra érdemes figyelnie a felsőoktatási intézményeknek