Floridán keresztül a világpiacra: USA Accelerator Iroda nyílt a Széchenyi-egyetemen

forrás: Prím Online, 2024. október 20. 13:44

A győri Széchenyi István Egyetemen megnyílt az USA Accelerator Program irodája, amely a vállalkozások és startupok amerikai piacra történő belépésének egyik legfontosabb eszköze lesz, de az oktatói és diákcsereprogramok bővítését is támogatja. Tevékenysége Floridára összpontosít, amely kiemelkedő szerepet játszik az autó-motor sport, az űrkutatás, az élettudományok, a technológiai innovációk és az orvosi eszközök gyártása területén, így ideális környezetet kínál a magyar cégek globális terjeszkedéséhez.

A Széchenyi István Egyetem fontos célja, hogy elősegítse a gazdaság versenyképességének erősítését. Az intézmény október 16-tól ezt egy új eszközzel ösztönzi, ugyanis Győri Innovációs Parkjában megnyílt az USA Accelerator Program irodája, amely vállalkozások, startupok, valamint a hallgatók és az oktatók belépését segíti az USA-ba és az amerikai piacra. Az iroda közvetlen kapcsolatokat ápol az Egyesült Államok második legnagyobb állami egyetemével, a Közép-floridai Egyetemmel (University of Central Florida), amely a technológiai és az üzleti szektor meghatározó szereplője.

 

A megnyitó résztvevői: dr. Kolossváry Tamás, a Széchenyi István Egyetem Győri Innovációs Parkjának központvezetője, Pazaurek Piros tiszteletbeli konzul, Szabados Richárd államtitkár, Dukai Edit, az USA Accelerator Iroda vezetője és dr. Filep Bálint, az egyetem elnöke. (Fotó: Adorján András/Széchenyi István Egyetem)

 

A megnyitón Szabados Richárd kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkár kifejtette: Magyarország gazdasági függetlenségre törekszik, aminek megvalósításához különösen hasznos, ha közös programok indulnak olyan fejlett nyugati országokkal, mint az Egyesült Államok. „Nagytól, jótól, gazdaságilag erőstől tanulni mindig pozitív, ha pedig fiatalok csatlakozhatnak be ilyen nemzetközi programokba, annak mi támogatói vagyunk, mert hazánk jó hírét viszi, és hozzájárul a gazdasági növekedéshez” – hangoztatta.

 

Az iroda tábláját dr. Kolossváry Tamás és Pazaurek Piros leplezte le. (Fotó: Adorján András/Széchenyi István Egyetem)

 

Pazaurek Piros közép-floridai tiszteletbeli konzul, a HungarianHub nonprofit szervezet elnöke úgy fogalmazott: „Szó szerint határokat fogunk ledönteni a város fiataljai, sportolói, hallgatói, oktatói és vállalkozásai előtt. Köszönjük, hogy Magyarország leginnovatívabb városával és egyetemével valósíthatjuk meg ezt a fantasztikus együttműködést, hogy már egy év múlva elmondhassuk, nagyon sok diák tanulhatott Amerikában, sok amerikai diák jött ide, oktatói csereprogramokat hoztunk létre, és sikeresen tudtunk az ottani piacra bevezetni magyar cégeket.”

 

Dr. Kolossváry Tamás, az egyetem Győri Innovációs Parkjának központvezetője aláhúzta: egy modern universitasnak a hagyományos értékeken – az oktatáson és a kutatáson – kívül a harmadik fókusza a felhalmozott tudás piaci hasznosítása. „Ennek fizikai helyszíne ez a park. A régió vállalatai jöhetnek ide, ha a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének irodáját keresik vagy az egyetemmel szeretnének együttműködni, és most már akkor is, ha az amerikai piacra szeretnének belépni. Ez az új iroda középiskolás diákoknak, egyetemi hallgatóknak, oktatóknak és sportolóknak is számos lehetőséget nyújt” – részletezte.

 

A kerekasztal-beszélgetés résztvevői: Vujity Tvrtko, Pazaurek Piros, dr. Peták István és dr. Makai Attila. (Fotó: Adorján András/Széchenyi István Egyetem)

 

A megnyitó programjának részeként Vujity Tvrtko újságíró moderálásával panelbeszélgetésre került sor. Ennek során Pazaurek Piros mellett dr. Peták István, a Széchenyi-egyetem kutatóprofesszora és dr. Makai Attila, az intézmény tudományos munkatársa kiemelték az amerikai gazdasági és felsőoktatási környezet pozitívumait, valamint az együttműködések kölcsönös előnyeit.

Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját

Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.

2024. november 23. 13:47

Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel

Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.

2024. november 23. 10:16

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH

2024. november 22. 16:40

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36