Szintet lép a Schneider Electric és a Dunaújvárosi Egyetem együttműködése
Együttműködési megállapodást kötött a Schneider Electric és a Dunaújvárosi Egyetem (DUE), melynek célja többek között a szakmai utánpótlásképzés, a korai orientáció, valamint a kutatás-fejlesztés támogatása. A partnerség révén még inkább az üzleti igényekhez igazodó, gyakorlati kompetenciákra épülő oktatás valósulhat meg az intézményben, a tervek között új alapképzés elindítása is szerepel.
Együttműködési megállapodást írt alá Dr. András István, a Dunaújvárosi Egyetem rektora és Veres Zsolt, a Schneider Electric országigazgatója. Az intézmény és a vállalat a kétoldalú kapcsolatok elmélyítését, az üzleti igényekhez igazodó, gyakorlati kompetenciákra épülő szakmai utánpótlásképzést szem előtt tartva döntött a kooperációról. A megállapodás értelmében a Schneider Electric és a DUE együttműködnek az oktatás, a szakemberképzés és a továbbképzés területén. A társaság a kijelölt gyakorlati tantárgyak, résztantárgyak oktatásával, közös labor- és mérési gyakorlatokban való részvétellel segíti, hogy a hallgatók megfelelő gyakorlati ismereteket szerezzenek.
A kooperáció keretében a Dunaújvárosi Egyetem és a Schneider Electric szakmai és pályaorientációs program közös megvalósítását is célként fogalmazta meg. A kezdeményezés lehetőséget nyújt arra, hogy az intézmény és a vállalat közösen határozzanak meg üzleti technológiai igényeket és kihívásokat, és versenyképességük növelése érdekében törekedjenek az ipari igények és az egyetemi potenciál összekapcsolására, közös kutatás-fejlesztési és innovációs (K+F+I) tevékenységek megvalósítására.
Az együttműködésnek köszönhetően lehetőség nyílik arra is, hogy a Dunaújvárosi Egyetem tovább szélesítse képzési palettáját, és a Schneider Electric támogatásával bevezesse a villamosmérnöki alapképzést. Ennek előkészítését az ehhez szükséges feltételek felmérésével már ebben az évben megkezdi az intézmény és a vállalat.
Süli János, a Dunaújvárosi Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke hangsúlyozta: „Nagy öröm számunkra, hogy a Schneider Electric személyében újabb nagyvállalatot köszönthetünk partnereink között. A Schneider Electric már korábban is duális partnere volt az intézménynek, ezzel a megállapodással magasabb szintre emeltük a kapcsolatunkat.”
Dr. András István, a Dunaújvárosi Egyetem rektora elmondta: „Az együttműködésnek köszönhetően a Dunaújvárosi Egyetemen megkezdhetjük a Villamosmérnöki alapképzés előkészítését. A DUE számára kiemelten fontos a műszaki képzési terület, ezért is várjuk izgatottan a közös munkát, hogy egy új képzést kínálhassunk a jövőben a felvételizőknek.”
„Nagy várakozással tekintünk a Dunaújvárosi Egyetemmel megvalósuló együttműködésünk elé, ami meggyőződésem szerint mindkét fél számára új lehetőségeket kínál majd. Idén májusban adtuk át Dunavecsén a legújabb okosgyárunkat, a Duna Smart Power Systemst (DSPS), ami az ott alkalmazott fejlett technológiáknak köszönhetően kiváló lehetőséget kínál az intézmény hallgatói számára, hogy üzemi körülmények között szerezzenek gyakorlati tapasztalatokat a legmodernebb megoldások használatáról. Emellett természetesen bízunk abban, hogy az általunk támogatott képzéseken és programokon részt vevő hallgatók közül sokan gondolják majd úgy, hogy érdemes lesz nálunk elindítani a karrierjüket, és csatlakoznak hozzánk” – tette hozzá Veres Zsolt, a Schneider Electric országigazgatója.
A Schneider Electric küldetésének tekinti a szakmai utánpótlás biztosításának támogatását, a tehetséges fiatalok képzésének segítését, ennek jegyében több hazai felsőfokú oktatási intézménnyel is együttműködik a társaság. Idén februárban adták át az órákra való készülést és a közösségi életet egyaránt segítő hallgatói zónát (Impact Zone) a Budapesti Gazdasági Egyetem Külkereskedelmi Karán a cég támogatásával. Tavaly ősszel pedig több kurzust is tartottak a vállalat szakemberei az intézmény hallgatói számára. Komoly múltja van már a Schneider Electric és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) közötti együttműködésnek is, hiszen még 2019-ben jelentették be, hogy a társaság támogatásával hiánypótló tantárgyi projekt indul az intézményben. 2022-ben pedig a BME és a vállalat közötti kapcsolat további megerősítését szolgáló megállapodás mellett egy Magyarországon egyedülálló projekt elindítását is bejelentették, melynek keretében micro-grid rendszert építenek ki az intézményben található Ipar 4.0 Technológiai Központban.
Kapcsolódó cikkek
- Még szorosabb együttműködés a Schneider Electric és az Alstom között
- Karrier- és tudásépítés az Informatikai Szakmai Napokon
- Fenntartható járműipar és közlekedés: nemzetközi mérnöki konferenciát rendezett a Széchenyi-egyetem
- Kiemelkedő kiberbiztonsági minősítést kapott a Schneider Electric megoldása
- Közel 20 milliárdos piac lesz néhány éven belül a magyar mérnöki kutatások élvonalát jelentő bionika
- A Schneider Electric újabb gyárait jelölte meg Példaképként a Világgazdasági Fórum
- Floridán keresztül a világpiacra: USA Accelerator Iroda nyílt a Széchenyi-egyetemen
- A legjobbak közé került a Schneider Electric okosgyár-projektje a CRE Awards-on
- Szintet léphet a CO2-kibocsátás csökkentése a Schneider Electric új megoldásával
- Új képzési lehetőségekkel segíti partnereit a Schneider Electric
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.