Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.
A Hallgató-vezérelt és kihívásalapú nemzetközi hatáslabor hálózat a transzformatív képességek és az inkluzív látásmód fejlesztésére (Student-powered and challenge-based impact lab network for the development of transformative competencies and inclusive mindset) című projektet Hegyi Barbara egyetemi adjunktus, az ELTE IK innovációs és vállalkozási kurzusok koordinációjáért felelős oktatója vezeti. A munkában az ELTE Informatikai Kar mellett részt vesz a Bölcsészettudományi Kar is, a projektkonzorcium tagjai az Université de Rennes, az Universidad Politécnica de Madrid, a University of Belgrade és a University of Évora.
Valamennyi közreműködő elkötelezett amellett, hogy új módszerek felfedezésével és alkalmazásával a nemzetközi vállalkozási ismeretek oktatását új szintre emelje. A kezdeményezés célja a jelenlegi tantervek kiegészítése szakterületeken átívelő, transzformatív kompetenciák és az inkluzív gondolkodásmód fejlesztésével, a partneregyetemekkel közösen létrehozandó hatáslaborok hálózatán megvalósuló oktatási és módszertani fejlesztésekkel.
A hallgatók felelős vállalkozói készségeinek fejlesztése segítheti őket a digitális transzformációhoz kapcsolódó fenntartható és inkluzív projektjeik megvalósításában, a partnerek pedig vállalati kapcsolataikkal, valamint a hallgatók bevonásával színesítik elméleti és gyakorlati innovációs eszköztárukat.
Az egyetemek egy olyan diszruptív hallgató műhely tervezése és létrehozása érdekében fognak össze, amely lehetővé teszi a hallgatói projektekre épülő oktatást egyetemközi, interdiszciplináris megközelítéssel. A módszertani fejlesztést nemzetközi hallgatói együttműködésen alapuló kurzusok követik majd, és nyári egyetemet is szerveznek.
Kapcsolódó cikkek
- Szintet lép a Schneider Electric és a Dunaújvárosi Egyetem együttműködése
- Karrier- és tudásépítés az Informatikai Szakmai Napokon
- Fenntartható járműipar és közlekedés: nemzetközi mérnöki konferenciát rendezett a Széchenyi-egyetem
- Közel 20 milliárdos piac lesz néhány éven belül a magyar mérnöki kutatások élvonalát jelentő bionika
- Floridán keresztül a világpiacra: USA Accelerator Iroda nyílt a Széchenyi-egyetemen
- Autószerelés: a Széchenyi-egyetem oktatója készítette fel a szakmák világbajnokságán kiválósági díjat nyert fiatalt
- Második alkalommal indult „Jogtudatosan” felvételi előkészítő kurzus a Széchenyi-egyetemen
- A legjobb európai diákvárosok közé került Budapest
- Több mint félszáz hallgató részesült Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjban a Széchenyi-egyetemen
- Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A KPMG a Corvinus stratégiai partnere lett
Stratégia megállapodást kötött Magyarország első számú üzleti, gazdaság- és társadalomtudományi egyeteme, a Budapesti Corvinus Egyetem és a KPMG, hazánk egyik vezető könyvvizsgáló, adó- és üzleti tanácsadó cége. Az egyetem és a tanácsadó cég közötti együttműködés három alappilléren nyugszik; ezek az oktatás, a kölcsönös tudásátadás, valamint a tehetséggondozás-, tehetségek utánpótlása.