A holland KPN tavalyi eredményei
Egyszeri tételekkel 1,87 milliárd eurós nettó nyereséget könyvelt el, az 1999-es 828 millió eurós, hasonló összetételű nettó nyereség után. A rendkívüli tételek rubrikába tavaly 2,3 milliárd euró tiszta haszon került, túlnyomórészt abból, hogy tavaly a KPN eladta mobilrészlegének a 15 százalékát a japán DoCoMo mobilszolgáltatónak.
A KPN forgalma tavaly 48 százalékkal 13,51 milliárd euróra nőtt. December végén 25 millió ügyfele volt, az 1999. december végi 14 millió helyett.
Adósságai csökkentése végett a KPN még az idén kibocsátja a tőzsdén a KPN Mobile mobilszolgáltató részlegét, és megszabadul néhány olyan befektetésétől is, amelyet már nem ítél a fő irányához tartozónak - erősítették meg a vállalatnál hétfőn Amszterdamban, de nem részletezték, milyen tulajdonrészekről van szó. Korábbi közlemények az amerikai Infonet 17 százalékát, a Cesky Telecom 20,3 százalékát és a Telecom Indonesia mobilrészlegének a 23,3 százalékát emlegették.
A KPN adóssága tavaly 21,9 milliárd euróra növekedett az 1999-es 4,6 milliárdról. A KPN Mobile elsődleges kibocsátását már tavaly tervezték, de a piaci körülményekre hivatkozva elhalasztották. Hétfő délelőtt 11,56 euró volt a KPN az amszterdami értéktőzsdén, 0,51 euróval, azaz 4,62 százalékkal drágább, mint a pénteki zárásban.
Kapcsolódó cikkek
- A KPN tavalyi éve: csökkent a profit
- A KPN harmadik negyedéve: a vártnál kevésbé csökkent a profit
- Cáfolják a 20 milliárd eurós Telefónica-KPN fúziót
- A KPN bekebelezi a Telfortot
- A KPN első negyedéve: csökkent a profit a verseny miatt
- 450 ezer eurós bírság a holland KPN-nek
- A KPN már nem érdeklődik a lengyel mobilpiac iránt
- KPN: Az eredmény nőtt, a bevétel csökkent
- A vártnál nagyobb nyereség a KPN-nél
- A KPN újabb részvény-visszavásárlást hirdetett