Fekete adatkereskedelem a Facebookon és a Twitteren
A Cyberbűnözők lopott információkat vesznek és adnak el online boltokban, fórumokon és közösségi oldalakon keresztül – tudhatjuk meg a PandaLabs felméréséből. A PandaLabs cyberbűnözőnek adta ki magát, hogy bejusson erre az online feketepiacra, ahol banki információk, bankkártya számok, jelszavak és egyéb információk kaphatók. A legtöbb illegális vállalat több fórumot is használ a kereskedelemhez, a PandaLabs emberei most a Facebookon és a Twitterern működő illegális kereskedelmet térképezték fel.
Mivel ez a piac viszonylag nyitott, a kereskedők nagyon vigyáznak arra, hogy megőrizzék az anonimitásukat, csak nehezen lenyomozható általános e-mail címeken vagy IM-en keresztül lehet felvenni velük a kapcsolatot.
Sok tekintetben a hálózati feketekereskedelem ugyanúgy működik, mint a legális online kereskedelem. A megvásárolható termékek listájáról ugyanúgy választhatunk, mint más online boltokban a harisnyák közül, az akciós termékektől a drágábbakig.
Alap banki és kártyainformációk már 2$-tól kaphatók, de ekkora összegnél még nem kapunk visszaigazolást a vásárlásról. Ennél nagyobb összegű vásárlásnál azonban igen.
De nem csak digitális adatokat árulnak, hanem klónozott bankkártyákat, klónozott kártyájú eszközöket, és hamis ATM gépeket is.
A feketepiacon kínálnak ezen kívül pénzmosó szolgáltatást bizonyos százalékért, és segítenek hamis online boltok létrehozásában.
A versenyhelyzet a feketepiacon is jelen van, és nem engedi, hogy az árak nagyon magasra szökjenek. A rendszeres vásárlók kedvezményt kapnak. A fizetés ugyanúgy működik, mint más online boltoknál, egy, az eladó által megjelölt oldalon, a Western Union, Liberty Reserve vagy Web Money szolgáltatásain keresztül.
Ahhoz, hogy elkerüljük, hogy a mi adataink is a feketepiacra kerüljenek, a PandaLabs több hasznos tanácsot ad: rendszeresen ellenőrizzük a számlánkat, semmisítsük meg az ATM bizonylatot, kérjük meg a szomszédunkat, hogy vegye ki a postaládából a leveleinket, ha elutazunk, sose használjunk betéti kártyát (debit kártyát) az online vásárlásokhoz, és mindig bizonyosodjunk meg a használt szoftvereink biztonságáról. De további biztonsági tippek olvashatók a Primonline egy korábbi cikkében is: http://hirek.prim.hu/cikk/80423/ .
.
Kapcsolódó cikkek
- Twitter és Facebook nélküli böjtölést tanácsolt egy olasz pap
- Elérte az 500 milliót a Twitter regisztrált felhasználóinak a száma
- Twitteren intézi a faluja ügyeit egy kenyai közigazgatási vezető
- Ausztráliában per tárgya a Twitter, míg Nagy-Britanniában a kizsákmányoltak szószólójának szerepét játssza
- Felháborodás fogadja a twitteres cenzúrát - Üres címlap, digitálisan (2. rész)
- Felháborodás fogadja a twitteres cenzúrát - Üres címlap, digitálisan (1. rész)
- A brit gyerekek csaknem fele használja a Facebookot
- Az olasz miniszterek Twitteren keresnek munkatársat
- Ausztria - Az ORF-nek megtiltották a jelenlétet a Facebookon, a pártok törvénymódosítást sürgetnek
- Van-e élet a Facebookon kívül? - Amerikában már lázadoznak (2. rész)
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Egy licenc, korlátlan törlési lehetőség
A leselejtezni kívánt merevlemezek és SSD meghajtók jegyzőkönyvezett törlése minden vállalkozás számára jogszabályban előírt kötelezettség, a jegyzőkönyvet is készítő adattörlő szoftverek licencdíja azonban magas. Ezen változtathat a Toolstar magyarországi megjelenése.
Új verzióval jelentkezik a Siemens fejlesztői környezete
Erős tartalmi bővítéssel érkezik a piacra a TIA Portal legújabb, 20-as verziója. Az iparvállalatok által használt Siemens fejlesztői platform olyan képeségekkel segíti a mérnökök munkáját, mint a mesterséges intelligencia, az integrált tesztelés, valamint a felhőalapú képességek. Segítségével még hatékonyabbá válhat például az ipari vezérlők (PLC-k) és kijelzők (HMI-k) programozása.
Brüsszelig jutott a magyar diákok ötlete
Haladnak a megvalósítás felé a hazai orvosegyetemek és egészségipari vállalkozások által felkarolt hallgatói fejlesztési ötletek. A diákok projektjei több hazai és külföldi konferenciát megjártak, a legjobbak pedig már a saját vállalkozásukat készítik elő.
Az ABB továbbfejlesztett hajtása új életre kelti a NASA szélcsatornáját
Az ABB Motion OneCare szerviz-megállapodás részeként az ABB az Amerikai Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatal (NASA) számára korszerűsítette a változtatható sebességű hajtást (VSD), amivel legalább 10 évvel meghosszabbítja a hamptoni (Virginia állam) Langley Kutatóközpontban található National Transonic Facility (NTF) elnevezésű szélcsatorna élettartamát. A nagy magasságú és a hangsebességhez közeli repülési körülmények közötti szimulálására alkalmas szélcsatornát a repülőgépek teljesítményének és üzemanyag-fogyasztásának optimalizálására használják. Ezt a szélcsatornát használták korábban a Boeing 777-es, az űrsikló és gyorsítórakétájának tesztelésére is.
A kiberbiztonságról rendeztek konferenciát a Széchenyi István Egyetemen
A kibertámadások évről évre egyre nagyobb mértékű, dollármilliárdokban mérhető gazdasági károkat okoznak a világon, ezért a kiberbiztonság az állami szervezetek, a vállalatok, sőt a magánszemélyek számára is kulcsfontosságúvá vált. A téma aktuális kérdéseiről rendeztek szakmai-tudományos konferenciát a győri Széchenyi István Egyetem, ahol hazánkban elsőként indult el a terület jogi szakembereinek képzése.