Kínában lekapcsolták a netről Egyiptomot
Miközben már úgy gondoltuk, hogy senki nem zárhatja az információkat berlini fal mögé, az egyiptomi hírzárlat mellett meglepő hírt kaptunk a kínai nagy fal mögül is: a Sina, Tencent és Sohu internetszolgáltatókhoz tartozó mikroblog-szoftverek keresőiből törölték az "Egyiptom" kifejezést.
Mint azt több megközelítésben is hírül adtuk, az egyiptomi kormány a hétvégén megpróbálta a megmozdulások szervezőit az internet és a mobilszolgáltatás teljes leállításával elszigetelni egymástól és mozgatott tömegektől
Bár a műveletnek a zavargások terén semmi eredménye nem volt, azt, hogy a kikapcsolást mennyire száz százalékosan sikerült megvalósítani, az alábbi képünk is mutatja.
Nem gondoltuk azonban, hogy szinte egyidejűleg azzal, hogy az adatforgalom leállt Egyiptomban, akad a Földön még egy ország, amely a véleménynyilvánítás és szólásszabadság mindeddig példátlan korlátozását nem elitéli, hanem egy picit rá is tesz: Kína - ha egyelőre nem is az egyiptomihoz hasonló mértékben - de elkezdte fékezni a véleménycserét Egyiptomról.
Ha egy kínai twitterező/blogger megpróbál rákeresni Egyiptomra, ezt a választ kapja a keresőtől: "Összhangban az idevonatkozó törvényekkel, rendeletekkel és politikával a keresés eredménye nem jelenik meg."
Kipróbáltuk a http://english.sina.com/ weboldal beépített Google keresőjét is, ott viszont csak 2010 augusztusa előtti hírek jöttek a felszínre, ennyi késleltetéssel már biztos nem okoznak zavart a távoli események Pekingben. Kínában megállt az idő, s ha úgy látják, hogy máshol nem, akkor sincs vész, ha virtuálisan is, de ők megállítják...
Kapcsolódó cikkek
- Ugrásszerűen megnőtt a mikrobloggerek száma Kínában, regisztrálniuk kell
- Több mint félmilliárd az internetfelhasználók száma Kínában
- Egymást perli a két legnagyobb videómegosztó portál Kínában
- Aki számít, az fent van a Sinán, a "kínai Twitteren"
- Behúzatja a féket a kínai cenzúra - Célkeresztben a szórakoztatás és a mikroblogok (2. rész)
- Behúzatja a féket a kínai cenzúra - Célkeresztben a szórakoztatás és a mikroblogok (1. rész)
- Már több mint félmilliárd kínai internetezik
- Kína: 940 millió mobilhasználó
- Egyre kevésbé tudnak írni a kínai fiatalok
- És ismét lőn világosság
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kvantumtechnológia: Az innováció következő nagy ugrása?
Az informatika eddigi fejlődése már eddig is alapvetően alakította át a mindennapjainkat, de a kvantumtechnológia elterjedése új szintre emelheti a kommunikációt, a számítástechnikát, az információfeldolgozást – sőt, áttöréseket hozhat a méréstechnikában és az orvosi diagnosztikában is.
HONOR 400 széria – Kreativitás egy kézben
A HONOR 400 széria nem csupán egy okostelefon, hanem egy teljes kreatív stúdió, amely mindig kéznél van. Az új modellek fejlett mesterséges intelligenciára épülő szerkesztési funkciókat kínálnak, amelyekkel néhány érintéssel látványos, profi hatású tartalmak készíthetők – akár utómunka nélkül. Ez a széria új távlatokat nyit a mindennapi tartalomkészítésben.
Álláshirdetések újratöltve – az AI már a HR-t is forradalmasítja
Az utóbbi években jelentősen átalakult az emberek információkeresési módja: egyre többen fordulnak mesterséges intelligencián alapuló eszközökhöz, ahol már nemcsak kulcsszavakat, hanem természetes nyelven megfogalmazott, összetett kérdéseket is feltesznek. A keresés így egyre inkább párbeszéddé válik, ami alapjaiban formálja át az online jelenlét szabályait – különösen a munkaerőpiacon.
Jövőálló munkahelyek, valós tudás – Ezt hozta a Business Fest 2025
A diploma helyett a valódi készségek, a kiaknázatlan munkaerő-tartalékok mozgósítása és a mentorprogramok bevezetése jelenthetik a választ a magyar munkaerőpiac aktuális problémáira – ez volt a Business Fest 2025 egyik legfontosabb üzenete. A közel 7000 résztvevőt vonzó rendezvényen a WHC Csoport szakértői döntéshozókkal és gazdasági szereplőkkel közösen mutattak be gyakorlati megoldásokat a munkahelyek jövőjének építéséhez. A 35 éves jubileumát ünneplő HR-szolgáltató ezen az eseményen jelentette be teljes körű márkamegújulását is.
Generatív mesterséges intelligencia a K&H Banknál: túl a technológián
A K&H Bank számára a generatív mesterséges intelligencia (genAI) nem csupán egy új technológiai eszköz, hanem az ügyfélkiszolgálás személyre szabottabbá és hatékonyabbá tételének kulcsa. Az elmúlt év során a bank számos területen sikeresen alkalmazta a technológiát – a belső működéstől kezdve, a hitelezési folyamatokon át, egészen Kate-ig, a digitális asszisztensig. A tanulási folyamat része, hogy a kevésbé eredményes esetekből is következtetéseket vonnak le. A cél egy olyan ügyfélélmény megteremtése, amely túlmutat a hagyományos bankoláson, és konkrét élethelyzetekre kínál testreszabott megoldásokat.