400 milliárdos online pókercsalás
Tulajdonképpen csak játékpénzről van szó, ám ennyi zsetont a Zynga játékosai valódi pénzben 8,7 millió Euróért tudnának megvásárolni, vagyis az már korántsem játék, hogy egy 29 éves hacker ezt a zsetonmennyiséget egyszerűen áttolta a saját számlájára. A hackernek ezt követően a zsetonok harmadát sikerült elveszítenie, a többit csak azért nem, mert időközben előzetes letartóztatásba került.
A hackert végül is más bűncselekmények miatt fogták el a dél-angliai kisvárosban, Paigntonban, de rövid idő alatt ez a csínytevés is a bűnlajstromára került, hisz még - az amúgy a közösségi oldalakon is virágzó - fekete Zynga-zseton-kereskedelemben alkalmazott árakat figyelembe véve is 216 ezer Eurós bűncselekményről van szó.
Kapcsolódó cikkek
- Plants vs. Zombies
- Forradalmasítana a Sony a hordozható PlayStation utódjával
- A „játék-Oscar” döntőjében a magyar fejlesztő csapat
- A szudokut is megoldja a Google
- Ingyenes kalózos játék és tesztek a MS karácsonyi kosarában
- Az interfész maga az ember - Minden (a) mozgásban van (2. rész)
- Több mint 3 millió WoW Cataclysm 1 nap alatt
- Pókember magyar játékkiadóval dolgozik
- Videókon a PSP mobil
- Ragdoll Masters
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Egy licenc, korlátlan törlési lehetőség
A leselejtezni kívánt merevlemezek és SSD meghajtók jegyzőkönyvezett törlése minden vállalkozás számára jogszabályban előírt kötelezettség, a jegyzőkönyvet is készítő adattörlő szoftverek licencdíja azonban magas. Ezen változtathat a Toolstar magyarországi megjelenése.
Új verzióval jelentkezik a Siemens fejlesztői környezete
Erős tartalmi bővítéssel érkezik a piacra a TIA Portal legújabb, 20-as verziója. Az iparvállalatok által használt Siemens fejlesztői platform olyan képeségekkel segíti a mérnökök munkáját, mint a mesterséges intelligencia, az integrált tesztelés, valamint a felhőalapú képességek. Segítségével még hatékonyabbá válhat például az ipari vezérlők (PLC-k) és kijelzők (HMI-k) programozása.
Brüsszelig jutott a magyar diákok ötlete
Haladnak a megvalósítás felé a hazai orvosegyetemek és egészségipari vállalkozások által felkarolt hallgatói fejlesztési ötletek. A diákok projektjei több hazai és külföldi konferenciát megjártak, a legjobbak pedig már a saját vállalkozásukat készítik elő.
Az ABB továbbfejlesztett hajtása új életre kelti a NASA szélcsatornáját
Az ABB Motion OneCare szerviz-megállapodás részeként az ABB az Amerikai Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatal (NASA) számára korszerűsítette a változtatható sebességű hajtást (VSD), amivel legalább 10 évvel meghosszabbítja a hamptoni (Virginia állam) Langley Kutatóközpontban található National Transonic Facility (NTF) elnevezésű szélcsatorna élettartamát. A nagy magasságú és a hangsebességhez közeli repülési körülmények közötti szimulálására alkalmas szélcsatornát a repülőgépek teljesítményének és üzemanyag-fogyasztásának optimalizálására használják. Ezt a szélcsatornát használták korábban a Boeing 777-es, az űrsikló és gyorsítórakétájának tesztelésére is.
A kiberbiztonságról rendeztek konferenciát a Széchenyi István Egyetemen
A kibertámadások évről évre egyre nagyobb mértékű, dollármilliárdokban mérhető gazdasági károkat okoznak a világon, ezért a kiberbiztonság az állami szervezetek, a vállalatok, sőt a magánszemélyek számára is kulcsfontosságúvá vált. A téma aktuális kérdéseiről rendeztek szakmai-tudományos konferenciát a győri Széchenyi István Egyetem, ahol hazánkban elsőként indult el a terület jogi szakembereinek képzése.