Újabb szolgáltatásokkal bővíti T-City programját a Telekom Szolnokon
Városkártyával és városőrzővel bővíti a Magyar Telekom Távközlési Nyrt. két éve működő T-City programját Szolnokon - jelentette be Pataki Róbert, a társaság vezérigazgató-helyettese csütörtökön a Tisza-parti városban az önkormányzattal közösen tartott sajtótájékoztatón.
Tájékoztatása szerint a T-City CityPass városkártya különféle szolgáltatások elérését teszi lehetővé például a közlekedésben. A Jászkun Volánnál - mint elfogadó partnernél - ugyanis összvonalas bérlet, kismamabérlet és időlapú menetjegy vehető a segítségével. Emellett a városkártya a Szolnok egyes intézményeiben kedvezményre jogosító hűségpontok gyűjtésére alkalmas; pontokat például helyi kulturális programok látogatójaként vagy hulladék környezetbarát elhelyezőjeként lehet kapni. A kártya felmutatása a Magyar Kedvezményhálózattal szerződött partnereknél kedvezményes vásárlást biztosít.
A T-City városőrzőt a program eddigi területén, a szandaszőlősi városrészben alakítják ki a közbiztonság javítása érdekében Ennek lényege, hogy a városrész több pontjára a be- és kivezető utakat monitorozó berendezéseket telepítenek. Ezek automata üzemmódban a nap 24 órájában képesek az előttük elhaladó járműveket rendszámuk alapján azonosítani és róluk fényképfelvételt készíteni. Csak akkor használják fel őket, ha a területen rendkívüli esemény vagy bűncselekmény történik, és ezek az adatok a hatóságok munkáját segítik.
Szalay Ferenc (Fidesz) polgármester a program elmúlt két éve kapcsán azt hangsúlyozta, hogy a T-City program sikere az üzleti, az önkormányzati és a civil szféra jó együttműködésének köszönhető. A város lakosai sokat nyertek azzal, hogy elsőként találkozhatnak a Telekom több innovációjával - tette hozzá.
A 2009-ben indított T-City a Magyar Telekom és Szolnok közös, többéves fejlesztési és innovációs programja. Ennek keretében két év alatt hét sikeres tesztet bonyolítottak le, ilyen volt a pánikgomb használata az idősek körében, a rádiófrekvenciás azonosítással működő iskolai beléptetési rendszer, a térfigyelő, valamint az otthonőrző kialakítása.
MTI
Kapcsolódó cikkek
- Élő internetes ügyfélszolgálatot indít a hegyvidéki önkormányzat
- IPv6 Világnap: a Magyar Telekom is csatlakozott a holnapi akcióhoz
- Rektori konferencia: legyen szakmai egyeztetés a felsőoktatási informatikai hálózat átalakításáról!
- Évente 20-25 embert menthet meg az eCall vészhívó-rendszer hazai bevezetése
- Júniusban ismét a gyerekeké a Sziget
- "Okos városok" Magyarországon
- Okmányirodákban is használható az elektronikus fizetési rendszer
- A Crnogorski Telekom 18 millió euró osztalékot fizet
- Változás a Magyar Telekom vezetésében
- Már 1000 Virtualoso ügyfél a Magyar Telekomnál
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.