Intel tervek: 14 nm-es gyár Írországban
Az Intel a beruházók részére tartott konferencián mutatta be technológiai- és processzor terveit az elkövetkező évekre. Otellini elnök-vezérigazgató bemutatta három Intel gyár részleteit, amelyeket a 14 nm-es technológiához építenek.
Az Intel az egyik 14 nm-es gyárát Izraelben (Kiryat Grat) kívánta felépíteni, de ezt a tervét törölte és a helyszínt Írországra változtatta. A vállalatnak az egyik 22 nm-es gyára (Fab 28) Izraelben működik.
A lapkagyártó óriás az elmúlt években több gyárat – Fab 10, Fab 14, Fab24, Fab 24-2 - épített Leixlipben de 2009. nyarán a gazdasági válság miatt bezárta a Fab 14 gyárat és a másik három gyárban csökkentette az alkalmazottak létszámát. 2011. januárban 500 millió dolláros költséggel felújította az öreg Fab 14 épületet és infrastruktúráját.
Az Intel Írország megerősítette, hogy itt fogják gyártani a lapkák következő generációit. A beruházás szintjét még nem hozták nyilvánosságra, de előreláthatóan ez több mint 1,25 milliárd dollár lesz.
Otellini prezentációjának egyik oldalán bemutatta a gyárak építésének költségét a használt szilíciumszeletek átmérőjének függvényében. Ezek szerint jelenleg egy 200 mm-es gyár körülbelül 1 milliárd dollárba, egy 300 mm-es gyár 5+ milliárd dollárba, míg egy következő generációs 450 mm-es gyár 10+ milliárd dollárba kerül.
Kapcsolódó cikkek
- Obama látogatása az Intelnél
- Történetének legsikeresebb évét zárta az Intel
- Elektronikai összeszerelőüzem létesül Csarodán
- Az Intel 6-8 milliárd dollárt költ új gyárak építésére és régebbiek korszerűsítésére
- Bevételi rekordot állított fel az Intel
- 10millió eurós befektetés a Mall.hu-ba
- Az Infineon eladta mobiltelefon-alkatrész üzletágát az Intelnek
- Kevesebb nyereségre számít az Intel
- Az Intel megveszi az Infineon mobilcsiprészlegét?
- Az Intel tulajdonába kerül a McAfee
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.