Mégsem szűnik meg a Winamp
Tizenhat év után úgy tűnt, leköszönőben van a Winamp csillaga. A végleges leállást december 20-ára várták, ám, ez mégsem történt meg. A népszerű médialejátszót felvásárolták.
Amikor kiderült, hogy megszűnik a Winamp, sokan kampányoltak azért, hogy ez mégse történjen meg. A tiltakozók most örülhetnek, hiszen december elmúlt, és a Winamp még mindig működik.
A Winampot árulták, és találtak is rá vevőt. A brüsszeli online rádióállomások központja, a Radinomy vette meg az AOL-tól. A Techcrunch szerint a végleges megállapodást pénteken (ha nem előbb) kötik meg a felek.
A Radionomynak jelenleg 6000 rádióállomása van. A Winamp segítségével programozhatják ezeket, és kiegészítő szolgáltatásokat is nyújthat. A vállalat a hozzá tartozó Shoutcast nevű online rádiós szervert is megvette. Ez a további 50 ezer rádióállomás szintén nagy lökést adhat a Radinomynak.
Forrás: Techcrunch.com
Kapcsolódó cikkek
- Egy kínai milliárdos megvásárolná a The New York Timest
- A Google megveszi a robotgyártó Boston Dynamicset
- A Yahoo megvenné az Imgurt
- Winamp: 16 év után itt a vég
- Winamp Full 5.66
- A BlackBerry mégsem adja fel?
- Az IT és a telekommunikáció uralja a felvásárlások piacát Magyarországon
- Felvásárlással erősít az SAP
- Sony HMZ-T3W: Hordozható mozi a fejre
- ALLPlayer 5.6.2
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az év legolvasottabb online tartalmai
A tavalyi év során kiemelt figyelmet kaptak a Robert Fico és Donald Trump elleni merényletek, az amerikai republikánusok győzelme és Bassár el-Aszad szír elnök bukása, amelyekről jelentős médiaérdeklődés övezte a világot. Azonban a hazai internetezők érdeklődése inkább a belföldi aktualitásokra és a sporthírekre irányult, nem pedig a nagy nemzetközi eseményekre – derül ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss jelentéséből. A tanulmány a legnépszerűbb hazai hírportálok és Facebook-oldalak publikációit és az azokhoz érkező olvasói reakciókat elemezve mutatja be a magyarok online médiahasználati szokásait 2024-ben.
Itt a HMD válasza az online tér veszélyeire
A gyerekek több mint felét érik online idegenek, és minden harmadik gyermek már kapott olyan felszólítást, hogy a beszélgetését privát üzenetküldő alkalmazásokba vigye át – derült ki a HMD és a Perspectus Global által készített globális kutatásból, amely 25 000 gyereket és felnőttet vont be.
A jövő autós hangrendszere: A kijelző, amely hangot is ad
A Continental az Ac2ated Sound kijelzővel egyedülálló innovációt valósít meg az autóiparban: a kijelző szerepét kibővítve hangszóróként is funkcionál, ezzel új szintre emelve a járművek hangélményét. A kijelző felületének hangforrásként való használata egy teljesen friss perspektívát kínál a felhasználói élmény terén – a hangjelzések, beszédhangok és egyéb hangok közvetlenül a képernyőből hallhatók, így hagyományos hangszórók már nem szükségesek. A technológia alapja a kijelző mögött elhelyezett apró rezgéskeltő egységek, más néven hangaktuátorok, amelyek hanghullámokat generálnak az üvegfelületen.
Díjazták a kimagasló innovációs teljesítményeket
2025. március 26-án az Országház Felsőházi Termében adták át a 2024. évi Magyar Innovációs Nagydíjat és hat további ágazati díjat. A bírálóbizottság, amely tudósokból és elismert gazdasági szakemberekből állt, élén a kulturális és innovációs miniszterrel, a legjobb innovációs teljesítményeket a gazdasági eredmények és társadalmi hasznosság figyelembevételével választotta ki. A Magyar Innovációs Nagydíjat a Cloud Network Technology Kft. nyerte, amely nemzetközi szinten is figyelemre méltó informatikai tesztelési rendszerével érdemelte ki a rangos elismerést.
Virtuális valóság az autonóm járművek fejlesztésében
Évről évre világszerte több millió közúti baleset történik, és ezek túlnyomó része, mintegy 94%-a emberi hibákra vezethető vissza. De mi lenne, ha a járművek képesek lennének előre felismerni a veszélyeket és gyorsabban reagálnának, mint a legjobb sofőrök? Egy magyar kutatólabor, a HUN-REN SZTAKI SCL, a világ vezető technológiai és mérnöki cégeivel együttműködve dolgozik ezen a problémán.