Hazánkba érkezik a C++ programozási nyelv megalkotója
A szakember az ELTE Szoftvertechnológiai Fórumán tart előadást
Magyarországra érkezik Bjarne Stroustrup, a C++ nyelv megalkotója. A szakember április 24-én nyilvános előadást tart az ELTE Szoftvertechnológiai Fórumán.
Budapestre látogat a Morgan Stanley vezető munkatársa, Bjarne Stroustrup, aki a C++ programnyelv atyja. A szakember az ELTE Informatikai Kara, a Morgan Stanley és a Neumann János Számítógéptudományi Társaság szervezésében zajló ELTE Szoftvertechnológiai Fórumon tart előadást.
Bjarne Stroustrup „A C++ szellemisége - C++84, C++98, C++11 és C++14 példákon szemléltetve” (The Essence of C++ - With Examples in C++84, C++98, C++11, and C++14) című előadásában a széles körben használt, az ISO sztenderdjei által is rögzített programnyelvhez kötődő új kihívásokról beszél.
A C++ alapvetéseit boncolgatva körbejárja, hogy a programnyelv miben tér el más nyelvektől, illetve hogy az új és régi eszközök mennyire segítik, illetve mennyire akadályozzák a C++ szellemiségének megfelelő programtervezést és programozást. A Columbia University professzora a széleskörű felhasználás mellett érvelve szól arról is, hogy miként kerülhetők el a felhasznált tárterület és a végrehajtási idő többletköltségei. Az előadó célja, hogy rávilágítson arra, hogy a C++ eszközei megújítják és hatékonyabbá teszik a programtervezést és programkészítést.
Az április 24-ei előadáson bárki részt vehet ingyen, de a részvétel regisztrációhoz kötött. A dán informatikus prezentációja előtt Sinkovics Ábel, a Morgan Stanley munkatársa – aki 2014-ben szerzett az Informatikai Karon doktori fokozatot – tart előadást.
Kapcsolódó cikkek
- Az infokommunikáció kiemelt szerephez jut a következő négy évben
- Új szemesztert indított az SAP és a MAVE a felsőoktatási hallgatóknak
- Magyarország legjobb szoftverfejlesztőit keresi a GE Healthcare
- Békéscsabai informatikus indulhat a jövő évi szakmai világbajnokságon
- BeeSmarter: a Blackbone sikerével zárult a verseny
- Melyik lesz az ország legjobb IT-csapata?
- Google Glass és Galaxy S5 az Okostelefon Akadémián
- Davosban tanácskoznak a világ vezető kommunikációs szakemberei márciusban
- Ismét lesz BeeSmarter csapatverseny
- Challenge24 – idén is lesz 24 órás programozóverseny