Irak blokkolja a közösségi oldalakat
Az iraki kormány döntése nyomán blokkolták a Facebookot és a Twittert, valamint a többi közösségi média oldalt az országban. Ez azt jelenti, hogy törvényes útoin senki nem férhat hozzá ezekhez a csatornákhoz.
Irakban betiltották a közösségi oldalakat. A döntés azután született, hogy iszlamista lázadok a Twitteren közzétettek képet egy lefejezett emberről, és propaganda üzeneteket terjesztettek az oldalon.
A Facebook szóvivője ezzel kapcsolatban úgy nyilatkozott, a tiltás aggodalomra ad okot. Egy iraki forrás arról számolt be a BBC-nek, hogy egyes tartományokban a teljes internet-hozzáférés tiltva van.
A Psiphon használata ezzel együtt pedig jelentősen megnőtt. Ez a rendszer lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy megkerüljék a netes cenzúrát. A Psiphon a BBC-nek kifejttette, hogy vasárnap több mint 550 ezren használták a rendszert, ez jelentősen több egy átlagos naphoz képest, amely 8 ezer körül mozog.
A cenzúraellenes szervezetek hevesen reagáltak a tiltásra, mondván, hogy ez sérti azok jogát, akik törvényes célokra használják az oldalakat. Jillian York az Electronic Frontier Foundation vezetője szerint a kormány semmit nem fog elérni a tiltással, inkább csak elvágják az utat a külvilág elől.
Bár Saddam Hussein óta erősen ellenőrzik az internetet az országban, a mostani döntésig az állampolgárok szabad hozzáférést kaptak a világhálóhoz.
Forrás: BCC.co.uk; Nyitókép: vpntwitter.com
Kapcsolódó cikkek
- A közösségi média hálójában
- Elkészült a digitális Légifelvétel Archívum
- Xbox One-ra, PlayStation 4-re és PC-re is érkezik a GTA V
- Népszerűbb a Chrome az USA-ban, mint az IE
- Rendhagyó tanórákat tartottak a Telenor munkatársai
- Több millió arcképet gyűjt az NSA az internetről
- Ingyenes Wifi Hajdúszoboszló főterén
- Az Ab elutasította a kommentekkel kapcsolatos alkotmányjogi panaszt
- Kábítószer-webáruház ellen emeltek vádat
- Tovább tart a foodpanda VB kvíz játéka
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A városi autópályák hatása a személyes kapcsolatokra
Egy friss, a Budapesti Corvinus Egyetem részvételével készült nemzetközi kutatás szerint a városi autópályák átlagosan 1-16 százalékkal csökkentik a társas kapcsolatok számát azok között, akik az út két oldalán élnek.
Felhasználói visszajelzések formálják az új MÁV+ appot
Egy héttel ezelőtt, 1500 tesztelő részvételével indult el a MÁV-csoport új mobilalkalmazásának bétatesztje. Az informatikai szakemberek folyamatosan feldolgozzák a beérkező visszajelzéseket, hogy a jövő heti hivatalos bevezetésre a tesztelők által jelzett kisebb hibák már kiküszöbölésre kerüljenek.
Cápák között Győrben
Balogh Péter – vagy ahogy sokan ismerik, Balogh Petya – startupper, angyalbefektető, mentor és a Cápák között című tévéműsor egyik cápája, a Széchenyi István Egyetem Spinoff Extra programjának vendége volt. Az előadó nemcsak saját életútját osztotta meg, hanem értékes tanácsokkal is ellátta azokat a fiatalokat, akik vállalkozás indításán gondolkodnak.
125 millió forint támogatás közösségi médiaszolgáltatóknak
Lezárult a REZSI2025 pályázat második fordulója, melynek keretében a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa újabb jelentős összegekről döntött. Az NMHH több ügyben sikeresen működött együtt a cseh hatósággal, miközben három műsorszám korhatár-besorolásával kapcsolatban újabb jelzéseket küldött a megfelelő joghatósággal rendelkező társhatóságoknak.
Az MI szerepe a vállalati csalások előkészítésében és megelőzésében
Magyarországon is mindennapos eszközzé vált a mesterséges intelligencia (MI) a vállalati visszaélések terén – hívja fel a figyelmet az EY egy 50 magyar compliance- és biztonsági vezetővel végzett kutatása. A szakértők szerint a régebben bevált biztonsági intézkedések már nem elegendőek az egyre kifinomultabb támadások ellen. A szervezeteknek intelligens megoldásokra van szükségük, ha el akarják kerülni, hogy áldozattá váljanak.