3D-s technológiával felszerelt oktató laboratóriumot adtak át Szombathelyen
Az EPCOS Elektronikai Alkatrész Kft. anyagi támogatásával szerdán a Suli Művek Program részeként átadták az ország első 3D-s technológiával felszerelt általános iskolai oktató laboratórimát Szombathelyen, a Paragvári Utcai Általános Iskolában.
Takács Balázs, az EPCOS Kft. ügyvezető igazgatója az átadó ünnepség után az MTI-nek elmondta: az EPCOS Kft., mint Szombathely egyik legnagyobb munkáltatója, az oktatás támogatására fókuszáló társadalmi felelősségvállalási programjának részeként száz százalékban finanszírozta a 3D-s oktatóterem felszerelésének költségeit. Hozzáfűzte: a speciális eszközök új dimenziókat nyitnak meg mind a természettudományok, mind a művészettörténet, a rajz, a történelem és az informatika általános iskolai oktatásában.
A szombathelyi általános iskolában most használatba vett 3D-s informatikai eszközöket a világon olyan neves intézményekben is használják, mint az amerikai Stanford és a Columbia Egyetem, egyre jobban elterjedt Európa patinásabb iskoláiban, Magyarországon azonban eddig csak néhány egyetem rendelkezett ilyen eszközökkel.
A Leonar3do eszköz amelyet egy 29 éves magyar feltaláló, Rátai Dániel fejlesztett ki, új távlatokat nyit meg a természettudományok szemléltető oktatásában, a diákok pedig a virtuális valóság eszközeinek segítségével fedezhetik fel például a reáltárgyak világát.
Az EPCOS Kft., amely a TDK konszern tagja, Szombathelyen egy középiskolával együttműködve részt vesz a helyi automatikai technikus képzésben, és mint a Nyugat-Pannon Járműipari és Mechatronikai Központ egyik alapítói hozzájárulnak ahhoz is, hogy a Nyugat-magyarországi Egyetemen 2015-ben elinduljon a helyi nagyvállalatok és az egyetem együttműködésében a szombathelyi gépészmérnök-képzés.
Az EPCOS Kft., amely autóelektronikai alkatrészeket, egyebek között aluminium elektrolit kondenzátorokat, fojótekercseket és zavarszűrőket gyárt, jelenleg 1750 embert foglalkoztat Szombathelyen.
Kapcsolódó cikkek
- Nyílt vizsganap CAD-felhasználók számára
- Ingyenes online képzés az orvosi egyetemen
- Gyermekvédelem: Erotika nélkül kezdődik a tanév
- 3D nyomtatás új utakon az egészségügyben
- Online veszélyek tanévkezdéskor - öt védelmi tipp az ESET szakértőitől
- Kreatív nyári egyetem: non-stop Hackathon
- Hangélménnyel bővítettek néhány Street View helyet
- Alkalmazásfejlesztő nyári iskola indul
- Működőképes 3D-s agyszövetet állítottak elő amerikai kutatók
- Őslénytani leletek 3D-s térképe készül az iharkúti ásatások nyomán
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Autószerelés: a Széchenyi-egyetem oktatója készítette fel a szakmák világbajnokságán kiválósági díjat nyert fiatalt
Őri Péter, a Széchenyi István Egyetem munkatársa készítette fel a világ legjobb fiatal szakembereinek versenyén, a WorldSkills szakmai világbajnokságon autószerelésben kiválósági érmet nyert Tánczos Bencét, a győri Lukács-iskola tanulóját. Ebben segítségére volt a verseny korábbi magyar indulója is, aki ma már az egyetem járműmérnök-hallgatója.