Az óceánok mélyére kalandozhatunk a Google Street View-val
A Google Street View révén számos gyönyörű helyet barangolhatunk be, azonban Földünk 70%-át óceánok borítják, melyek éppúgy felfedezésre várnak. A Google most 40 új víz alatti helyet fedezett fel, melyet ezentúl már virtuálisan is bejárhatunk.
Csütörtökön frissítette a Google a Street View palettáját. A szolgáltatásban eddig is voltak víz alatti helyek, azonban a keresőóriás most további 40 új célpontot járt be, melyet mostantól akár a fotelból ülve is felfedezhetünk.
A képeket a Google az XL Catlin Seaview Surveyjel, a NOAA’s Office of National Marine Sanctuariesszel és a Chagos Conservation Trusttal közösen készítette.
A víz alatti helyek között olyan népszerű úti célok szerepelnek, mint például Bali, a Bahamák, Aruba, Florida Keys, a Chagos-szigetek és a Salamon-szigetek. A Google a bejelentést az óceánok világnapjához igazította, amely minden évben június 8-án van.
Bár a víz alatti területek ugyanúgy bebarangolhatók virtuálisan, mint akár az épületek, utcák, helyek, azonban a Google szándéka az is ezzel a projekttel, hogy a GPS-alapú digitális nyilvántartás révén időről időre nyomon követhető legyen, hogyan változnak ezek a területek, melyeket nem látunk napi szinten.
Forrás: Mashable.com
Kapcsolódó cikkek
- A Google Street View már gesztusokkal is irányítható
- Eltűnt a Google+ link a felhasználók profiljából
- Biztonsági és adatvédelmi központot hozott lére a Google szolgáltatásaihoz
- 12,4%-os népszerűségi szinten áll a Lollipop
- Már a magyar Országház is bejárható a Street View-val
- Már a Dunán is hajózhatunk a Street View-val
- Tízezres street art gyűjtemény a Google virtuális múzeumában
- Az Amazonas-menti esőerdőkben barangolhatunk a Street View-val
- Egy moszkvai színházat barangolhatunk be a Street View-val
- Google Street View a virtuális valóság élményével
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mobilnet nélkül maradt a barátod? Segíts neki egy gigával!
Ünnepek, hosszú hétvégék és családi összejövetelek után sokan tapasztalják, hogy az adatkeret nem mindig tart ki a megnövekedett online jelenlét mellett. Legyen szó húsvéti videóhívásokról, közös filmnézésről vagy éppen navigációról, könnyen előfordulhat, hogy valaki pont a legrosszabbkor marad internet nélkül.
58 ezer felújított mobil, 4 millió kilóval kevesebb szén-dioxid – ezt tette a Rejoy a bolygóért
A Föld napja alkalmából a Rejoy.hu összegzést készített arról, milyen környezeti hatása volt az elmúlt két és fél évben végzett tevékenységének Magyarországon. A francia ADEME környezetvédelmi ügynökség adataira alapozott becslés szerint a vállalat mintegy 4 millió kilogramm szén-dioxid kibocsátását segített megelőzni azzal, hogy új készülékek helyett felújított eszközöket kínált vásárlóinak.
Új mobil visszaváltó automaták mutatkoztak be hazai rendezvényeken
Áprilisban két helyszínen is bemutatkozott hazánkban egy új, mobil visszaváltó automata: a 40. jubileumi Telekom Vivicittán és a Hungexpon megrendezett CONSTRUMA 2025 kiállításon. A jövőben ezek az automaták fesztiválokon, tömegrendezvényeken és sporteseményeken segítik majd a PET palackok, fémdobozok és üvegek visszaváltását.
Közeleg az érettségi, még nem késő felkészülni
Május 5-én kezdődnek a 2025-ös tavaszi érettségi írásbeli vizsgák, és bár már csak napok vannak hátra, a szakértők szerint ez az időszak még komolyan befolyásolhatja a végeredményeket. A végzősök számára ez az utolsó hajrá nemcsak a tanulásról szól, hanem komoly mentális megterhelést is jelent.
Digitális csend és szent hagyomány: búcsú, majd konklávé
Ma, 2025. április 21-én elhunyt Ferenc pápa. Az elcsendesedés, a búcsú után jön egy másfajta - immár digitális - csend: a pápaválasztás évszázados rituáléja a 21. században is megőrzi titokzatosságát, miközben a modern technológia új lehetőségeket teremt a titkok megőrzésére, a teljes információs zárlatra. A Vatikán szigorú informatikai intézkedésekkel védi a konklávé titkait, miközben a hívek világszerte digitális eszközökön keresztül követik az eseményeket.