Így lehet izgalmas akár egy budapesti városnézés is
Közönségdíjat nyert a Mistory csapata az Imagine Cup világversenyén Seattle-ben. A rangos elismerést okostelefonra tervezett applikációjával nyerte el.
A csapat tagjai Minden Tudás videójában elmondják, hogy szellemes ötletük felfedi a titkos szervezetet és annak nagymesterét, hogy, mondjuk, menthessük a bölcsészek otthonát, ami – egykor a műszaki egyetem épülete volt.
Okostelefon segítségével érdekes oldaláról ismerhetjük meg Londont, Párizst, Berlint vagy éppen Budapesten a Trefort-kertet. Az ötlet és a megvalósítás, hogy így is lehet várost nézni, közönségdíjat ért a Tech TED Microsoft-os konferencián.
forrás: m1/Minden Tudás / hirado.hu
Kapcsolódó cikkek
- Mobilalkalmazásokkal akar visszakapaszkodni az Adidas
- Okostelefont választhatnak a Fővárosi Vízművek ügyfelei
- A skizofréniában szenvedők életét segítheti egy új mobiltelefonos alkalmazás
- Yahoo Livetext: videóval kísért szövegküldő alkalmazás
- Mobilon is elérhető a Telener Felfedező magazinja
- Utazik? Változtassa telefonját magyarra fordító szemüveggé!
- Akár 50 százalékos megtakarítás is elérhető a használatarányos cascóval
- Teljes képernyőn nézhetők a vertikális videók a YouTube Android appjában
- Androidra fejleszt a Xerox
- A telefonod tisztában van a lelki állapotoddal
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.