Digitális könyvnyomtatás az egyedi művek szolgálatában
Már elérhetőek a Canon 7. Digitális Könyvnyomtatási Pályázatának nyertes könyvei
Mától veheti kézbe a nagyközönség azokat a nyertes pályaműveket, melyeket a Canon és a Magyar Írószövetség a legjobbnak ítélt a 7. Digitális Könyvnyomtatási Pályázaton. Az ünnepélyes díjátadón a „Legszebb könyv” díja is gazdára talált.
A Canon immáron hetedik alkalommal állította a magyar irodalom szolgálatába a digitális könyvnyomtatásban rejlő lehetőségeket, ez az a nyomtatási forma ugyanis, ami lehetővé teszi, hogy az eddig ismeretlen, de tehetséges szerzők művei kis példányszámban is megjelenhessenek a könyvpiacon.
Az idei könyvpályázaton a Canon 250-250 darab nyomtatását vállalta díjmentesen. „A kis példányszám garantálja, hogy a nyomatok nem maradnak a fiókban, nagy érdeklődés esetén viszont bármikor lehetőség van az utánnyomásra. Így amellett, hogy igazán minőségi nyomatok készülnek, a környezetvédelmi szempontok is prioritást élveznek.” – mondta el Szalai István, a Canon Kereskedelmi Célú Nyomtatás üzletág-igazgatója.
A zsűri regényeket, novellákat, meseregényeket és ismeretterjesztő pályaműveket is bírált idén, melyek közül mától végül kilenc pályázó művét ismerheti meg az ország.
A tartalom mellett idén a szép, egyedi megjelenítést is szakértői csapat díjazta, melynek tagjai Pesti Sándor, a Papír- és Nyomdaipari Műszaki Egyesület ügyvezető igazgatója, Münnich Dénes, a LUPE Magazin kiadóvezetője, és Kroó Győző, a Canon Hungária Kft. ügyvezető igazgatója voltak. Idén Békefi Dorka: 10.32 című könyvével az Álomgyár Kiadó nyerte el a Canon Digitális Könyvnyomtatási Pályázat 2015. évi „Legszebb Könyv” verseny I. helyezését.
A 7. Digitális Könyvnyomtatási Pályázat 9 kiadott pályázata:
Békefi Dorka: 10.32 – Álomgyár kiadó
Halász Margit: Kalandozó klasszikusok – Kortárs Kiadó
Köves József: Ki hallgat meg egy villamost? - K.u.K Kiadó
Légrádi Mihály: Endorfin – Iksz kiadó
Persovits József: Vándornyomdászok Magyarországon a 16. században - Optima Téka Kiadó
Révész Béla: Vonagló falvak – Múlt és Jövő Alapítvány
Sörös László: Bolygóutakon és csillagösvényeken... Non Stop Nyelviskola Kft.
Tóth Imre: A kert – Pannon Írok Társasága
Veress Tamás: Vargabetű – Illia & Co. Kiadó
Kapcsolódó cikkek
- Új fejlesztésű optikai elemmel készült a Canon EF 35mm f/1.4L II USM objektíve
- Multifunkciós fotónyomtatók a Canontól
- Alacsony fényviszonyokban is helytáll a Canon új videokamerája
- A Canon bemutatta multifunkciós, tintasugaras nyomtatóját, a PIXMA MG3650-et
- A Canonnak fotózhatsz a Szigeten
- Új alapokon a könyvnyomtatás Újpesten
- A Canon bemutatta legnagyobb teljesítményű szuperzoom Powershot fényképezőjét
- A nyomtatott média megmentője az intelligens újságolvasás
- 10 éves a Canon az EOS 5D sorozat
- Egy új, fix objektívet mutatott be a Canon – EF 50mm f/1.8 STM
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.