Rendhagyó Skype-nap a budapesti Herman Ottó Általános Iskolában
A Microsoft idén november 29-én és 30-án rendezte meg a nemzetközi Skype-a-thon eseményt. Ennek lényege, hogy 48 órán keresztül a világ 47 országából csatlakozó résztvevők közreműködésével a diákok és a vendégek együtt utaztak több mint hárommillió virtuális mérföldet, hogy ezzel is felhívják a figyelmet a technológia oktatásban betöltött szerepének fontosságára.
A két nap során számos programon vettek részt a diákok és tanárok, így a Skype in the Classroom segítségével szakértői vendégelőadók tették érdekessé és izgalmassá a tanulást, és vitték el a diákokat egy világkörüli útra.
Budapesten a zuglói Herman Ottó Általános Iskolában a diákok Horváth Kristóf, azaz „Színész Bob”, a híres slammer segítségével nyerhettek betekintést a virágzó slammer kultúrába.
Ezután a diákok szingapúri tanulókkal kapcsolódtak össze, hogy játékos formában érzékeltessék a Skype használatával járó előnyöket, lehetőségeket, így a Mystery Skype játék során Magyarország 9500 km-rel járult hozzá a globálisan kitűzött cél eléréséhez.
„Az oktatást tekintem első számú hivatásomnak, nagyon sok gyereket tanítok vidéken és Budapesten is. Eddig nem használtam ki a Skype nyújtotta lehetőségeket eléggé, mostantól töröm a fejemet, hogy lehet speciálisan ilyen körülményekre adaptálni az óráim koncepcióját. Nem láttam a fától az erdőt, túl régimódi vagyok, de most felzárkózom majd a technológiához" – emelte ki Horváth Kristóf, híres magyar slammer.
Napjainkban a technológia háttérnek köszönhetően a tanulók olyan módszerek és eszközök segítségével fejleszthetik tudásukat és oszthatják meg egymással, ami, ha rendelkezésre áll, komoly hátteret adhat a gyermekek és a fiatal felnőttek fejlődéséhez, így segítve hosszú távon egy ország digitális, és közvetve gazdasági érettségét. A Microsoft ezért komplett iskolai kommunikációs rendszer kiépítésével, a legmodernebb felhő alapú technológiákkal, gyakorlati képzésekkel, személyre szabott mentori szerepvállalással és a külföldi és hazai tapasztalatok átadásával segíti az Innovatív Iskolák tehetségműhelyeinek felállítását. Ezen felül számos újdonsággal is készült a 2016/17-es tanévre: az Office 365 Education részeként elérhető a Microsoft Classroom, a School Data Sync, a Microsoft Forms, a OneNote ink és a Learning Tools alkalmazás. Az első szakaszban 16 intézménnyel indult el a program. A Microsoft célja az, hogy három éven belül a résztvevő iskolák hálózata ötven tagúra bővüljön. A kezdeményezés fontos és természetes része a Microsoft küldetésének, hogy hozzásegítse világunk minden lakóját ahhoz, hogy többre legyen képes, most éppen a tantermekben.
„Fantasztikus volt látni, ahogy két, a világ ennyire különböző pontjain élő osztály tagjai betekintést nyertek egymás kultúrájába, és olyan tudást sajátíthattak el, amire máshogy valószínűleg nem lett volna lehetőségük. Ez egy igazán különleges élmény volt mindannyiunk számára!” – hangsúlyozta a zuglói Herman Ottó Általános Iskola igazgatója, Tószegi Attila.
Kapcsolódó cikkek
- Elindult a Microsoft Innovatív Iskola Programja a 21. századi oktatásért
- Elérhető a Minecraft: Education Edition első verziója
- Jó üzlet a technológiát megtanulni
- A kódolás Nemzeti Alaptantervbe kerülését támogatja a Microsoft
- Jön a Kódolás Órája: a programozást nem lehet elég korán elkezdeni
- Ingyen kapják a tanárok az Office 365-öt
- Microsoft roadshow: milyen informatikai rendszerekkel lehet igazán sikeres egy vállalat?
- Rendszergazdáknak mutatott be új megoldásokat a Microsoft az Ignite Konferencián
- A nepáli földrengés után több techóriás is segítő kezet nyújtott
- Imagine Cup Academy: ontják a remek ötleteket a magyar diákok
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.