SMART 2017: munkaerőhiány tombolhat a digitális iparágakban
Az élet minden területét érintő digitális forradalom hatására 3-10 éven belül több millió ember veszítheti el munkáját Európában, miközben az újonnan alakuló iparágakban tombol majd a munkaerőhiány. A SMART 2017 okos technológiai konferencia egyebek mellett arra is keresi a választ április 5-én, hogy melyek azok az új, formabontó oktatási módszerek, amik segíthetik a munkavállalók felzárkózását a digitális területeken.
A digitális átalakulás által támasztott egyik legnagyobb kihívás, hogy a munkaerőpiac hogyan tud alkalmazkodni a megváltozó igényekhez. Az automatizáció eredményeként várhatóan számos területen válik majd feleslegessé az emberi munkaerő, ugyanakkor olyan új iparágak jönnek létre, melyekhez speciális, digitális tudás kell majd.
Erre válaszul már számos olyan kezdeményezés született hazánkban, melyek a digitális képességek oktatására fókuszálva, a munkaerőpiac igényeihez illeszkedő, formabontó képzési struktúrát kínálnak. A terület egyik éllovasa a Green Fox Academy, melynek képviseletében Fazekas Barbara egy friss kutatás eredményeit mutatja be a SMART 2017 keretében, mely kimondottan Kelet-Európára vonatkozóan vizsgálja a várható munkaerő piaci változásokat, illetve munkaerőhiányt.
Előadást tart emellett a Budapesti Metropolitan Egyetem képviselője is, aki arra a kérdésre keresi a választ, hogy hogyan készítsen fel valakit a felsőoktatás azokra az állásokra, amelyek még nem is léteznek.
Az autómentes városoké a jövő?
Az autóipar és a közlekedés is gyökeres változások előtt áll a technológiai fejlődés eredményeként. Az önvezető autók területén hamarosan forradalom következhet be, dübörögnek a közlekedés területét megváltoztató megosztás alapú (sharing economy) vállalkozások, illetve a tömegközlekedés területét is átrajzolhatják az új technológiai megoldások. A SMART 2017 konferencia kiemelt hangsúlyt helyez a témára. Többek között a német Door2Door nevű cég mutatja be technológiáját, mely lehetővé teszi, hogy a legújabb technológiák felhasználásával a városi közlekedés teljes mértékben kizárólag a mér létező tömegközlekedési infrastruktúrával valósuljon meg. Az NNG képviselője pedig arra a kérdésre keresi majd a választ, hogy vajon ki fogja elsőként kifejleszteni az önvezető autót, mely a közlekedés jövőjét jelenti majd és nem mellesleg sok milliárd dolláros üzletet is jelent.
A nagyvállalatok többé nem lassú dinoszauruszok
A feltörekvő tech cégek mellett a hagyományos nagyvállalatok is egyre jelentősebb innovációs tevékenységet folytatnak, ami létfontosságú a digitális trendekhez és a fénysebességű piaci változásokhoz való alkalmazkodás miatt. A téma kapcsán a Deutsche Telekom nemzetközi innovációs laborja a hub:raum mutatja be, hogy hogyan lehet a startupokra jellemző gyorsaságot és rugalmasságot nagyvállalati keretek között alkalmazni az innováció területén. Emellett a Magyar Telekom - az Ericsson Magyarország technológiai együttműködésével - az eseményen hirdeti meg NarrowBand-IoT pályázatát, ahol mérnökök, közgazdászok, IT-szakemberek, startupok és egyetemisták ötleteit, prototípusait várják olyan témákban, mint smart home, utazás, logisztika vagy éppen mezőgazdaság.
Startup MasterClass – ugródeszkáról a sztratoszférába
A felhő alapú technológiák terjedése gyors és költséghatékony megoldást nyújtanak az induló startup vállalkozásoknak.
Idén a Mosaik csapatával közösen életrehívott, formabontó Startup Masterclass programban a legfrissebb startupok képviselői azonnali, kézzelfogható tanácsokat kaphatnak a hazai és nemzetközi szakembergárdától. A program idén a Microsoft támogatásával jön létre, melynek küldetése, hogy felhő-alapú és mobil környezetben tegye egyszerűbbé a vállalkozások innovációs tevékenységét, és a munkafolyamatokat.
Kapcsolódó cikkek
- SMART 2016: Budapesten versenyez az európai startup világ krémje
- SMART 2016: nemzetközi innovációs expót rendeznek Magyarországon
- Innováció az ICT ökoszisztémában
- A jövő informatikai szakemberei a középpontban
- Az orosz hackerek és Trump
- Legyél Te is Informatikus! – Informatikai Oktatási Konferencia 2017
- Áprilisban ismét lesz magyar szereplője a TED-nek!
- Fordulóponthoz érkezett az informatikai vezetők szerepe
- Fujitsu World Tour 2017: középpontban a sikeres digitális átalakulás kulcsa, a „co-creation”
- Kiderül a titok: ezzel a trükkel tarolt az UBER, az Apple és a Facebook
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja
VR Health Champions néven 7,8 millió eurós program indult, hogy felgyorsítsa a virtuális (VR) és kiterjesztett valóság (AR) technológiák bevezetését az egészségügyi ellátásban Európa-szerte. A hároméves projekt célja, hogy lebontsa a piaci, klinikai és szabályozási akadályokat, illetve felgyorsítsa a VR és AR, összefoglaló néven XR (kiterjesztett valóság) alkalmazások fejlődését a kevésbé fejlett régiókban – ehhez az Európai Regionális Fejlesztési Alap régióközi innovációs beruházások (I3) eszköze biztosít társfinanszírozást.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen
Közel kétezer versenyző regisztrált már a legnagyobb hazai informatikai versenyre, az idén nyolcadszorra megrendezett Országos IT Megmérettetésre. Az október 31-én kezdődő, ötfordulós versenyen nemcsak saját szakterületükön próbálhatják ki magukat és csapatukat a senior és junior IT-sok, hanem tanulásra is használhatják a versenyfeladatokhoz kapcsolódó magyarázatokat. Az állandó önképzés a szervezők tapasztalatai szerint napjainkban már a tudás szinten tartásához is elengedhetetlen, hiszen a mesterséges intelligencia már most minden negyedik IT-szakember munkáját elveheti. Az Országos IT Megmérettetésen MI-t használó alkalmazások is részt vesznek, így az indulók nemcsak a többi informatikus átlagához tudják viszonyítani saját tudásukat, hanem a géphez is.
Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja
A Vatera.hu új aloldalán, a Vatera Galérián szakértő régiségkereskedők, művészeti galériák kínálják kiváló állapotban fennmaradt, vagy szakszerűen restaurált műtárgyak és lakberendezési tárgyak ezreit. A francia barokk szekrényektől kezdve az ezüst étkészleten át a kortárs alkotásokig terjedő, folyamatosan változó online katalógus minden darabjának eredetiségére garanciát vállalnak a szakértő eladók.
Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők
Bár drámainak tűnik a digitális visszaélésekben ellopott pénzek összege, ám az elektronikus pénzforgalom is drasztikusan bővül. 1 millió forintnyi utalásból 30 forintot szereznek meg a csalók, míg 1 millió forintnyi kártyás fizetésből 383 forintot – ami fájó, hogy a fenti összegnek egyre nagyobb része a kártya- és számlabirtokos kára lesz – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.