Ismét angyalokat keres a Vodafone
Immár 7. alkalommal hirdeti meg Főállású Angyal Programját a Vodafone Magyarország Alapítvány. A pályázók ezúttal a szervezet Digitális Iskola Programjához kapcsolódó projektekkel mérettethetik meg magukat. A nyertesek akár főállásban is végezhetik segítő tevékenységüket, hiszen – mint eddig is minden alkalommal- a Vodafone jóvoltából egy évig versenyképes, havi bruttó 400 000 forintos fizetést kapnak.
A Vodafone Magyarország Alapítványnál hisznek abban, hogy valahol mindannyiunkban ott rejtőzik egy angyal, aki időről időre megmutatja magát. Köztünk vannak olyan angyalok is, akiknek az a választott sorsa, hogy másokon segítsenek, életüket szebbé, jobbá, könnyebbé tegyék. Ők azok, akiknek hivatásuk, hogy másokon segítsenek és szenvedélyük, hogy jobbá tegyék a világot A Vodafone a saját eszközeivel szeretne reagálni a társadalomban jelen lévő problémákra, ennek egyik, immár hagyományossá vált módja az angyalokkal való együttműködés.
Ezért az Alapítvány újra meghirdeti Főállású Angyal Programját, melynek keretében idén is keresik azokat, akik vállalják, hogy szaktudásukkal egy éven keresztül segítik az általuk kiválasztott non-profit szervezet munkáját. Az Alapítvány az előző évektől eltérően ezúttal egy, a gyermekek és az egész társadalom jövőjét meghatározó témával kapcsolatban várja a pályázatokat. Idén ugyanis olyan projektekkel lehet jelentkezni, amelyek illeszkednek a Vodafone Magyarország Alapítvány Digitális Iskola Programjának stratégiájához és támogatják azt. A program keretében az Alapítvány lehetővé teszi a nyertesek számára, hogy egy évig meghatározott közhasznú, közérdekű, illetve jótékonysági feladatokat ellátó szervezetnél dolgozzanak teljes munkaidőben az általuk létrehozott program teljesítése érdekében.
A Vodafone Magyarország Alapítvány Digitális Iskola Programjának alapvető célja a digitális analfabetizmus felszámolása a hátrányos helyzetű gyerekek körében, valamint a 21. század kihívásainak történő megfeleléshez, versenyképes digitális tudás megszerzéséhez való hozzásegítésük. A Főállású Angyal felhívásra jelentkezőknek a pályázatuk elkészítése során érdemes szem előtt tartani ezeket a szempontokat, és olyan programokkal jelentkezni, amelyek támogatják a célkitűzések megvalósítását. Ilyen például a tanári munka segítése a pedagógusok digitális tudásának fejlesztése révén, vagy a programban részt vevő gyerekek továbbtanulásának elősegítése annak érdekében, hogy a későbbiekben a munkaerőpiacon versenyképes helyzetben lehessenek. Érdemes Vodafone Főállású Angyalnak jelentkezni olyan kezdeményezéssel is, ami támogatja, hogy a diákok digitális eszközök segítségével értékes, kreatív tartalmat alkossanak, vagy éppen motiválja a tanárokat a digitális készülékek színesebb, sokrétűbb felhasználására. A lényeg, hogy bármilyen oktatással kapcsolatos kihívásra is keressék a pályázók a választ projektjükkel, a mobiltechnológia szerves részét kell, hogy képezze a megoldásnak.
A Főállású Angyal Program pályázat nyertesei havi bruttó 400 000 forintos fizetést kapnak, melyet egy éven keresztül a Vodafone Magyarország áll, így az angyalok minden energiájukat programjuk megvalósításának szentelhetik.
A pályázat részleteit a vodafoneangyal.inda.hu oldalra kattintva olvashatják el az érdeklődők, amelyre idén először, egy rövid, maximum 4 perces videó elkészítésével lehet jelentkezni. A videókat július 7. és augusztus 24. között tölthetik fel a pályázók erre az oldalra.
A Főállású Angyal Programot a Vodafone Új-Zéland hirdette meg először 2002-ben. A Vodafone Magyarország Alapítvány 2008-ban csatlakozott a kezdeményezéshez, amely ekkor még „Többet érsz" néven működött. Idén hetedik alkalommal hirdetik meg a pályázatot, amelynek keretein belül eddig összesen 30 Főállású Angyal valósíthatta meg kitűzött céljait. A program történetének legismertebb angyala Weisz Fanni modell volt, aki 2013-14-ben egy éven át a Hallatlan Alapítvány égisze alatt a siketek által használt jelnyelv minél szélesebb körben történő megismertetésén fáradozott.
Kapcsolódó cikkek
- A legjobb magyar startupokat várja a Telenor Accelerate program
- Két hét, és megnyílnak a milliárdos képzéstámogató pályázatok
- Már elérhető a háztartási nagygépcsere program pályázati oldala
- 12 EU-pályázat nyílik meg májusban
- Április végéig jelentkezhetnek egészségügyi innovátorok az 50 ezer eurós díjazású start-up versenyre
- Az építés szabadsága – Tervezői pályázat
- A Telekom meghirdette NB-IoT pályázatát
- A Telekom ismét meghirdeti a Fenntarthatósági sajtódíj-pályázatot
- Jelentősen nőtt a pályázatok száma, kiemelkedő innovációs teljesítmények születtek
- Március 8-ától pályázhatnak digitális fejlesztésekre a hazai kis- és középvállalkozások
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
HMD: A szülők fele szerint megváltozott a gyerekük személyisége a telefonhasználattól
A HMD friss kutatásai szerint az okostelefonok negatívan hatnak a fiatalokra. A szülők háromnegyede aggódik a telefonhasználat miatt, és több mint fele úgy érzi, túl korán vásárolt okostelefont a gyerekének. A fiatalok harmada megerősítette, hogy valóban hajlamosabb a szorongásra, amióta telefont használ, de azt is bevallották, hogy túl sok időt töltenek a közösségi médiában.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.