Csaknem félmillióan vettek részt a Microsoft 48 órás Skype-maratonján
Magyarország részvételével az idén harmadik alkalommal megrendezett Skype-a-Thon ismét elérte kitűzött célját: a világ minden tájáról csatlakozó diákok és pedagógusok összesen több mint 14 500 000 virtuális mérföldet utaztak.
Ismét nagyszabású tervekkel vágott neki a Microsoft digitális oktatási maratonjának. A kétnapos esemény során a résztvevők, köztük a magyarországi pedagógusok és tanulók kitettek magukért, hiszen csak a balatonboglári iskola 438 ezer virtuális kilométert tett. A Skype-a-Thon végül másfélszeresen túlteljesítette a kitűzött célt: közel félmillió résztvevő összesen 14 524 086 mérföldet „utazott”.
A balatonboglári általános iskola tanulói két nap alatt összesen 24 órát töltöttek el a virtuális tanulótérben, ahol 75 Skype-meetinget bonyolítottak le. Az Énekeljük körbe a világot címet viselő projekt során magyar népdalokat és karácsonyi dalokat énekeltek a világ számos pontjáról becsatlakozó diákoknak, valamint gyönyörű népdalokat hallhattak, érdekes hangszereket és népi táncokat ismerhettek meg a világ más országaiból. A Skype-a-Thon során emellett megismerkedtek az időzónákkal is: reggel Ausztráliával, Indiával, Sri Lankával, Malajziával kezdtek, délben a saját időzónájuk környékén beszélgettek, a délutáni órákban pedig Brazília, Argentína, Kanada és az Egyesült Államok iskoláira került a sor.
Szintén külföldi „utazást” választottak a ceglédberceli diákok: ők Indiával, Oroszországgal és Argentínával vették fel a kapcsolatot, Lengyelországgal a Mystery Skype játékot játszották, egy budapesti Skype hívással együtt pedig összesen hét beszélgetést folytattak a Skype-a-Thon során.
A Microsoft innovatív iskola hálózatához tartozó budapesti Mozgásjavító Iskola hatodikosai Dunaújvárossal kapcsolódtak össze, hogy megmutassák a sportiskolás diákoknak, milyen trükköket tudnak a kerekesszékesek, és milyen sok sportágban vannak otthon. Van, aki darts-ozik, de akadnak kerekesszékes kosarasaik és focistáik, továbbá speciális sportot is űznek, amelynek boccia a neve. Az is kiderült, hogy nem csak Dunaújvárosban tanulnak olimpiai reménységek, hanem a Mozgásjavítóban is vannak élsportolók, például paraúszó országos serdülő bajnokkal büszkélkedhetnek. A dunaújvárosiak nagyon sokféle sportágban képviseltetik magukat, így a mozgásjavítósok többek között úszókkal, tornászokkal, búvárokkal, kosarasokkal és focistával is beszélhettek.
Kapcsolódó cikkek
- Kódolást hozott a Mikulás a Mozgásjavító Iskolába
- Elindult a Minecraftország mozgalom
- Megint 48 órás Skype-maratont hirdet a Microsoft
- Bekúszott a mindennapokba a mesterséges intelligencia
- Elindult a digitális tanév a Microsoftnál
- A fiatalok a jövő munkahelyén szeretnének dolgozni
- Microsoft: Izgalmas bejelentések a holnap induló BETT konferencián
- IT szakemberek ingyenes képzése a digitális transzformáció kapcsán a Microsoftnál
- Rendhagyó Skype-nap a budapesti Herman Ottó Általános Iskolában
- Elindult a Microsoft Innovatív Iskola Programja a 21. századi oktatásért
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.