Mentorprogram a közérthető tudományért
Népszerű mentorokkal idén is folytatódik a SCIndikátor tudománykommunikációs készségfejlesztő program. A képzésen részt vevő egyetemisták magabiztos előadókká válhatnak, ami a tudományos életben való érvényesülés mellett az ismeretterjesztésnek is alapfeltétele. A három hónapos tréningre október 22-ig lehet jelentkezni.
Az átfogó programban a tehetséges egyetemisták és doktorandusz hallgatók nélkülözhetetlen kommunikációs készségeket sajátítanak el, melyek segítségével közérthetően és szórakoztatóan mutathatják be kutatási területüket, eredményeiket. Az ingyenes képzés során személyre szabott mentorálás és csoportos tréningek segítik a diákokat. Az improvizáció, történetmesélés, előadás- és beszédtechnika fejlesztése mellett téma lesz még a saját márka felépítése a közösségi médiában, az időgazdálkodás és a videókészítés is.
„A program valós igényeket szolgál, és célja, hogy a jövő tudósait és kutatási eredményeiket a lehető legszélesebb körben hozzáférhetővé tegye. Olyan kommunikációs eszköztárat adunk a kutatók kezébe, melyet a későbbiekben akár nyilvános szerepléskor, akár egy cikkíráshoz bármikor felhasználhatnak” – mondta Szigeti Fanni szervező, a Nők a Tudományban Egyesület ügyvezetője.
A SCIndikátor programra azok az alap-, mesterszakos és doktorandusz hallgatók jelentkezhetnek, akik STEM (természettudományos, informatikai, mérnöki, illetve matematikai) területen kutatnak vagy terveznek kutatni és szeretnének magabiztos előadókká válni.
A program végén a tizenkét döntős a SCIndikátor záróeseményén mutatja be kutatását a nagyközönségnek és a szakmai zsűrinek. A félmillió forintos fődíj mellett a legtehetségesebbeket a SCIndikátor szakmai partnerei is díjjazzák. A díjak között külföldi konferencia részvétel, szakmai utazás és publikációs lehetőség is szerepel.
A SCIndikátor mentorprogram idén is profi mentorokkal dolgozik együtt, a csapatban lesz Zsiros László Róbert, a Szertár tudományos ismeretterjesztő csatorna alapítója, Kraszkó Zita műsorvezető és improvizációs tréner, Stöckert Gábor, az Index Tech & Tudomány rovat vezetője, és Orlai Balázs design stratégia tervező.
A SCIndikátor programra 2018. október 22. éjfélig lehet jelentkezni a https://jelentkezes.scindikator.hu/ weboldalon.
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.