Balesetmentes kiberteret!
Játékos módon tanítja meg a gyerekeket a Microsoft arra, hogyan kell biztonságosan közlekedni a virtuális térben. A cég a biztonságos internet napján ismertette azt a nyolc tippet, amelyek mindenkit megóvhatnak a világhálón leselkedő veszélyektől.
A tátikát nemcsak Magyarországon, hanem az egész világon örömmel játszák a gyerekek: egy ilyen hajtogatható játék oldalaira helyezte el a Microsoft azt a nyolc fontos tippet, amelyek segítenek a biztonságos eligazodásban a kibertérben. „Szemünk láttára nő fel egy olyan generáció, amelynek az internet már annyira természetes, mint nekünk volt gyerekként a füzet és a ceruza. Az az internet, amelyben a való világra jellemző veszélyek és kockázatok is megjelennek” – figyelmeztetett Csanak Gabriella, a Microsoft Magyarország marketing- és operatív igazgatója.
A jelenség a szülőknek annyival aggasztóbb, hogy jóval kevésbé képesek kontrollálni a gyerekek virtuális barangolásait, mint mozgásukat, viselkedésüket az utcán vagy a játszótéren. „Ahogy meg kell tanulnunk közlekedni az utcán, úgy a neten sem árt betartani olyan szabályokat, amivel elkerülhetjük a baleseteket és a sérüléseket” – fogalmazott Csanak Gabriella. Szerinte mindannyiunk közös felelőssége, hogy a világhálót jobb, biztonságosabb hellyé tegyük azzal is, hogy vigyázunk egymásra és különösen a gyerekekre.
Hiszen a Microsoft globális felmérése szerint leginkább a fiatalok állnak a kibertámadások célkeresztjében: ők azok, akiket a legkönnyebben rá lehet venni a kapcsolatfelvételre, vagy akár pénzátutalásra. Ezt a megállapítást erősítette meg a 22 országban elvégezett Digital Civility Index felmérés, azzal a kiegészítéssel, hogy az internetes zaklatásoknak leginkább kitett milleniumi generáció közül sokan fordulnak segítségért a szüleikhez és felnőttekhez.
A Microsoft gyerekeket felvilágosító kampányának „főszereplője”, a tátika nyolc egyszerű szabályt mutat be: használjunk erős jelszavakat, ne fogadjuk el idegenek meghívásait a közösségi platformokon, cselekedjünk ugyanolyan megfontoltan az online térben, mint a valós életben, vigyázzunk a személyes adatainkra, gondoljuk meg, mire kattintunk, használjunk vírusirtót és tűzfalat, csak biztonságos hálózaton netezzünk, végül pedig ne féljünk tanácsot kérni olyanoktól, akikben megbízunk.
Hasonló tanulságokat szűrhettek le a Microsoft által meghívott gimnazisták a Momentán Társulat előadásából – az interaktív improvizációs darabbal hívta fel a gyerekek figyelmét a biztonságosabb internetezés fontosságára és ennek alapvető szabályaira. Az Európai Unió Safer Internet programjához másfél évtizede rendszeresen csatlakozik a Microsoft. A programok keretében hatóságok, informatikai cégek és civilszervezetek működnek együtt, hogy a világháló minél biztonságosabb térré váljon több mint száz országban.
Kapcsolódó cikkek
- NMHH: Nagy lendületet vett tavaly a 4G-s mobilinternet
- Felnőttekhez fordulnak a gyerekek a netes zaklatások miatt
- Együtt egy jobb internetért!
- Európai Bizottság: egyre több gyűlöletkeltő tartalmat törölnek az internetes szolgáltatók
- A térségi átlagnál jobban bíznak az innováció erejében a magyar cégek
- Együtt egy jobb internetért!
- Új alapokra helyezi a mesterséges intelligencia a környezetvédelmet
- Folyamatosan bővül a párizsi kiberbiztonsági kezdeményezés, a Paris Call
- Számos újdonságot mutat be a Microsoft az idei BETT Show-n
- 300 forintért Microsoft Office - átverés az eBay-en
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.