A VIDDO támogatja az EU digitális szerzői jogi irányelvének szabályozását
A VIDDO közösségi videómegosztó platform üdvözli a digitális szerzői jogokról szóló EU-irányelv tervezetét, amelyről ezen a héten szavaz az Európai Parlament. A magyar innovációra épülő rendszer csatlakozott azokhoz az európai startup cégekhez, amelyek aláírtak egy, az új szabályozást üdvözlő hétfőn közzétett nyilatkozatot.
„Az új irányelv innovációpárti, fair a tartalomkészítőkkel szemben, és lehetővé teszi az internet túlélését” – fogalmaz a 15 szervezet által jegyzett manifesztum. „Ez a szabályozás pontosan azokat az alapelveket tűzte zászlajára, amelyeket a VIDDO kidolgozásakor mi is a legfontosabbnak tartottunk: fair jövedelemmegosztás a tartalomkészítőkkel, a felhasználók érdekeltté tétele abban, hogy a tartalmakat legális módon osszák meg, és az online videózás fenntartható formájának létrehozása” – húzta alá Tamás László, a VIDDO alapítója, ötletgazdája és operatív vezetője. A VIDDO emiatt csatlakozott a szabályozás megszavazását sürgető szervezetek táborához.
A VIDDO kidolgozói azon a véleményen vannak, hogy az online tér jelenleg a videók felhasználását tekintve súlyos problémákkal küzd. Ezek közül az egyik legsúlyosabb az ingyenesen elérhető videókra épülő modellek pénzügyi fenntarthatatlansága, ami párosul a szerzői jogokat semmibe vevő tartalommásolással és lopással. A VIDDO innovációja abban áll, hogy a tartalom feltöltője, a kreátor és a videókat néző felhasználó is egyaránt érdekelt a legális tartalmak megosztásában, mindketten részesülnek a megnézések által generált bevételekből.
„Az új szabályozás a fair jövedelemmegosztás alapjául szolgáló, jövőbe mutató modellt teremt, miközben nem sérül a véleménykifejezés szabadságának alapvető emberi joga. A startup cégekre vonatkozó könnyítések pedig lehetővé teszik az új, innovatív megoldások megjelenését. A VIDDO kiemelten üdvözli a piaci esélyek megteremtésére irányuló szándékot” – mondta Tamás László.
A VIDDO kiáll a tartalmakat készítő kreátorok fair javadalmazása mellett, amelyet az új EU-irányelv is támogat, hiszen a VIDDO pontosan ezekre az értékekre épül.
Tamás László: „Reméljük, hogy ezeket az elveket végső soron az Európai Parlament is magáévá teszi, és haladéktalanul megszavazza a sok vitában kiérlelt új szabályozást. #Yes2Copyright.”
Kapcsolódó cikkek
- Magyar innováció globális célközönséggel
- A Sony többkamerás képrögzítési megoldásának segítségével örökítheti meg kedvenc témáit
- Tartsa otthonát távolról is biztonságban
- 360 fokos videók a Pie segítségével
- SES: A műholdak létfontosságúak a videós tartalmak jövőjében
- Meghosszabított nevezési határidő
- Indul a Online Video Award
- 360 fokos Samsung videó már a Facebookon is
- Fél év alatt triplájára növelte videoforgalmát a Snapchat
- Közvetlen videófeltöltéssel újít a Twitch
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.