Megvannak a Deutsche Telekom IT Solutions ötletversenyének nyertesei
A Deutsche Telekom IT Solutions futuRE:build versenyén a résztvevők négy témakörben ötletelhettek és dolgozhattak ki innovatív, megvalósítható és fenntartható projekteket: oktatás, egészségügy, társadalom és gazdaság. A háromnapos versenyre összesen 57 pályamunkával neveztek a diákok 47 országból, a csapatban vagy egyéniben dolgozó 519 versenyző munkáját 47 neves mentor segítette az eseményen.
Az oktatás kategóriáját a SPEAK projekt nyerte, egy olyan online platform, ahol a nyelvtanulás során a diákok idegen nyelvű beszédkészségének fejlesztése kerül előtérbe a lexikális tanulás helyett. Az egészségügy témakörben az AIRLIFE kezdeményezés győzött, amelynek fő célja a túlterhelt gyógykezelő rendszerek támogatása annak érdekében, hogy gyorsabban reagálhassanak az olyan életveszélyes helyzetekre, mint például a hirtelen szívleállás. A MedflY sürgősségi gyógyszerelosztó drón a szociális kategóriát nyerte meg, míg a gazdasági témakör győztes pályamunkája, a Sellio app nemcsak a saját témaköre, hanem a végső nyertest kiválasztó zsűri döntése alapján az összetett verseny győztese is lett. Az előremutató applikáció lényege, hogy egyetlen online platformon köti össze a helyi mezőgazdasági termelőket az ügyfelekkel, az árukat pedig egy szabadúszó futárflottával szállítja ki.
„Rengeteg innovatív, inspiráló ötlettel találkozhattunk a háromnapos verseny alatt mind a négy kategóriában. Büszke vagyok a résztvevő diákokra, akik mind releváns, nagyon aktuális társadalmi és gazdasági kihívásokra reflektáló, előremutató projekteket dolgoztak ki. Arra buzdítok minden résztvevőt, hogy folytassák a munkát, hogy sikerre vihessék nagyszerű kezdeményezéseiket” – mondta el a verseny kapcsán Erik Slooten, a Deutsche Telekom IT Solutions ügyvezető igazgatója.
A legjobb projektek kategóriánként 2500 eurós díjazásban részesültek, az összetett verseny nyertese pedig további 2500 eurót vihetett haza. A Deutsche Telekom IT Solutions a nyertes koncepciók megvalósítását is segíti majd.
Az online esemény nagykövete Mariya Gabriel, az Európai Unió innovációért, kutatásért, kultúráért, oktatásért és ifjúságért felelős biztosa volt, a Deutsche Telekom IT Solutions inkubációs partnerei a Telekom Innovation Laboratories, a hub:raum és a MandoLab. A futuRE:build társszervezője a CraftHub.
A Junction felülete a versenyre beérkezett összes pályamunkával: https://app.hackjunction.com/projects/future-build-an-ideathon-for-the-future
A futuRE:build weboldala, programja: https://www.deutschetelekomitsolutions.hu/futurebuild
Kapcsolódó cikkek
- Kiállítás nyílt a Telekom Művészeti Gyűjteményéből a Ludwig Múzeumban
- Az Ericsson építi a Deutsche Telekom németországi 5G-hálózatát
- Digitális bugyival segít a Telekom a bajba jutott szerelmeseken
- Átfogó felhőtechnológiai együttműködést jelentett be a Telekom és a Microsoft
- MWC: az 5G technológia 2019-ben valósággá válik
- Tovább folytatódik az ország digitális gazdaságának fejlesztése
- Új internetalapú üzenetküldő szolgáltatás indul a Magyar Telekomnál
- Egyénre szabottabb repülési élmény és megnövelt utaskényelem
- A Deutsche Telekom képviseli a legmagasabb 4G/LTE hálózati minőséget Európában
- A Deutsche Telekom felgyorsítja a European Smart City fejlesztését
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.