Van, ahol már vizslával lehet fizetni
Virágrendelésre, hotelfoglalásra, sőt vízisportolásra is használható már a Hungarian Vizsla Inu névre hallgató, május vége óta elérhető magyar kriptovaluta. A digitális fizetőeszköz elfogadóhelyeinek száma országszerte folyamatosan bővül, ám nem biztos, hogy a legjobb üzlet vizslával fizetni a kasszánál.
Egyre többen vannak, akik bizalmat szavaznak a kriptopénzeknek és terméküket vagy szolgáltatásukat digitális fizetőeszközökért is elérhetővé teszik. Bitcoinért cserébe egy ideje már hamburgerezhetünk vagy jógázhatunk is Budapesten, s már az új magyar kriptovalutával, a Hungarian Vizsla Inu-val is számos helyen fizethetünk a kasszánál. A május végén indult magyar mémcoin elfogadóhelyei között szerepel virágbolt, több szálloda, kávézó, sőt abádszalóki vízisport szolgáltató is.
„A médiaszerepléseink hatására több tucat megkeresést kaptunk olyan magyar vállalkozásoktól, akik elfogadóhelyként szerettek volna csatlakozni a Hungarian Vizsla Inu-hoz. Jelenleg a csapatunk kissé lemaradásban a sok jelentkező kezelésében, de már most több mint tíz helyen lehet közvetlenül fizetni a valutánkkal, ez a szám pedig a szerződések aláírásával heteken belül többszörösére növekedhet” – mondta a Hungarian Vizsla Inu egyik alapítója, Sándor Fábián.
A világ legdrágább pizzája?
Az egyik első, elhíresült bitcoinos tranzakció során egy floridai fejlesztő vett két pizzát a gyerekeinek, egészen pontosan 10 000 bitcoinért. Ez mai értéken 93,4 millió dollár, vagyis közel 28 milliárd forint; igazán szép összeg egy felnőtt és két gyerek megetetéséért. Mivel a vizslás kriptovaluta is erősen felívelőben van, így nem biztos, hogy a legjobb ötlet elkávézni a pénzt – ugyanakkor persze jó érzés, hogy az addig csak egy applikációban látott számsorért cserébe fizikális termékekhez vagy szolgáltatásokhoz jut az ember.
„Örömmel jelentem, hogy az elmúlt öt hétben 10.295x-ösére nőtt a vizslacoin árfolyama. Az eddigi legjobb napunkon pedig 16.288x-os volt a növekedés. Már több mint 13 ezer holderünk van, a számuk folyamatosan emelkedik, és ezzel együtt a befektetésük értéke is jellemzően nő” – árulta el Sándor Fábián.
A klasszikus tőzsdéhez szokott kereskedők számára szinte követhetetlen árfolyamnövekedés miatt lehetséges, hogy az első holderek között akad olyan, aki egy kávé áráért vásárolt, befektetése pedig ma egy kisebb használt autó értékével vetekszik. És az alapítók remélik, hogy hamarosan akár luxusingatlant is lehetne majd érte vásárolni.
A kriptovalutáknak a részvényekkel szemben sokkal nagyobb a volatilitásuk, még a legnagyobb bitcoin is képes egy nap akár 30% növekedésre vagy esésre. Ez a kisebbeknél hatványozottan igaz, a vizslához hasonló mémcoinok esetében óriási potenciál van, akár tízezerszeres szorzóval is képesek növekedni. Mindemellett, egyszerűen a tulajdonosoknak még 3% extra bónuszt is adnak minden kereskedésből tulajdonarányosan, így kamatoztatva a befektetéseiket és ösztönözve a hosszú távú gondolkodásra.
A Hungarian Vizsla Inu elfogadóhelyek folyamatosan frissülő listája a következő linken érhető el: https://vizslainu.com/elfogadohelyek.html
Kapcsolódó cikkek
- 950-szeresére nőtt három hét alatt a magyar vizslacoin árfolyama
- Vizsláról nevezték el az első magyar mémcoint
- Ismerjük meg közelebbről a Crypto.com lényegét és hasznosságát
- Egyre sürgetőbb a kriptovaluták egységes adókezelésének kialakítása
- Az ESET kutatói felfedezték a KryptoCibule-t, a rejtőzködő kriptovaluta tolvaj kártevőt
- Kriptovaluta kereskedés mesterséges intelligenciával
- Kriptopénz jár az otthon maradásért
- Öt jóslat a blokklánc-technológia és a kriptovaluták 2020-as évéről
- A Vodafone Csoport a Libra Association alapító tagjai között
- HTC EXODUS 1 – Nagyobb biztonságban tudhatjuk személyes adatainkat
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vásárlói elégedettség szerepe a versenyképességben
A legnagyobb kihívást a magyar vállalatok számára az adathiány jelenti, amikor személyre szabott ajánlatokat szeretnének kínálni ügyfeleiknek – derül ki az EY által készített tanulmányból, amely 50 hazai marketing- és értékesítési vezetőt kérdezett meg. Az ügyfelek elégedettségére különös figyelmet kell fordítaniuk a vezetőknek, mivel ez közvetlen hatással van az üzleti teljesítményre is.
Gyors, biztonságos és hatékony: A légi szállítás szerepe a kereskedelemben
Gyógyszerek, romlandó termékek és gyártáshoz szükséges alapanyagok – ezek a leggyakoribb áruk, amelyek repülővel érkeznek a hazai cégekhez, vagy indulnak tőlük külföldre. Sok esetben a rendkívül drága termékek szállítása is gyorsabb és biztonságosabb repülővel. A hazai vállalatok legnagyobb része Kínából importál árut, de az export is jelentős mértékben jelen van.
A jövő konyhái és fürdőszobái: Innovációk a Las Vegas-i KBIS kiállításon
Nemrégiben került megrendezésre a világ egyik legjelentősebb konyha- és fürdőszoba kiállítása, a Las Vegas-i Kitchen and Bath Industry Show (KBIS). A lenyűgöző esemény izgalmas betekintést nyújtott a jövő konyháinak és fürdőszobáinak világába. Az innovatív bemutatók között szerepeltek távolról vezérelhető mosógépek, szervizasszisztensek, valamint olyan sütők, amelyek az elérhető alapanyagok alapján ajánlanak recepteket. Az LG is részt vett a kiállításon, ahol legújabb fejlesztéseit mutatta be.
A jövő technológiái 2025-ben: Az MI térnyerésétől az energiaipar átalakulásáig
A mesterséges intelligencia térnyerése radikálisan átalakította a világot, és 2024-ben kiemelkedő szerepet kapott. A technológia folyamatos fejlődése és növekvő népszerűsége várhatóan idén sem fog lassulni, sőt, számos más technológiai területet is jelentős mértékben befolyásolni fog, így például a robotikát, az ellátási láncokat és az energiaipari átalakulást is 2025-ben – derül ki a Capgemini TechnoVision kiadványából.
Mobiltelefonok második élete: A Magyar Telekom újrahasznosítási megoldásai
A Magyar Telekom kutatása szerint a magyar háztartásokban átlagosan 1,7 darab, összesen mintegy 2,7 millió használaton kívüli mobiltelefon található, amelyek leginkább a fiókok mélyén rejtőznek. Az aktívan használt mobilkészülékek átlagos kora 2,8 év, és ezek 11%-a már korábban használt vagy felújított állapotban került jelenlegi tulajdonosaikhoz. A Recommerce, egy mobiltelefonok körforgását támogató európai cég adatai szerint a magyarok 41%-a nyitott arra, hogy megbízható forrásból származó felújított készüléket vásároljon. A Telekom a körforgásos gazdaság elveit követve lehetőséget biztosít arra, hogy a régi, használhatatlan készülékeket újrahasznosítás céljából leadják, a működőképeseket értékesítsék, illetve felújított készülékeket vásároljanak.