A világ legokosabb kampuszát hozzák létre

forrás: Prím Online, 2021. szeptember 11. 18:10

A Siemensszel együttműködve a Birminghami Egyetem digitális érzékelők, analitikai technológiák, mesterséges intelligencia, elosztott energiatermelés és -tárolás, megújuló energiaforrások, valamint a felhasználói szokások fejlődését kedvező irányba terelő megoldások ötvözésével alakítja át edgbastoni és dubaji telephelyeit, hogy létrehozza a világ legokosabb egyetemi kampuszát – amely hálózatba kapcsolt, élő laboratóriumként a kutatóknak, a tanároknak és a hallgatóknak is új adatokhoz ad hozzáférést.

Ez az élő laboratórium az egyetemi épületeket működtető technológiai megoldásokból, az ingatlanok infrastruktúrájából és erőműveiből gyűjtött adatokkal fogja segíteni az innovációt, a kutatást és a fejlesztést, valamint az oktatást is. Az energiaigény és -termelés így élő adatokon keresztül lesz vizsgálható a rendszerektől kezdve az egyéni fogyasztókig, illetve a termelőkig a kampuszok egészén, ami egyedülálló lehetőséget teremt az alkalmazott oktatáshoz, és csúcstechnológiás platformmal támogatja a kutatást is.

 

A Siemens doktoranduszi ösztöndíjakkal is segíteni fogja a világ száz legjobbja között számontartott egyetemen zajló munkát. Az ösztöndíjas PhD hallgatók a Siemens és az egyetem szakembereivel közösen tervezhetik meg kutatási projektjeiket, amelyekben többek között az adatokkal, a technológiával, a városi rendszerekkel és a klímasemlegesség elérésével kapcsolatos kihívásokra keresnek választ.

 

 

Idén a Birminghami Egyetem lesz a világon az első felsőoktatási intézmény, amely ilyen méretekben vezet be a dolgok internetére (IoT) épülő technológiai megoldásokat. A nagy energiahatékonysági projekt első szakaszában az egyetem ugyanis 2021 őszétől 23 ezer Enlighted IoT szenzort fog telepíteni ingatlanaiban.

 

A Siemens emellett tíz évig egy irodát is működtet majd az egyetemen, amely az energiahatékonysághoz és az IoT szolgáltatásokhoz fűződő technológiák és szakértelem maradéktalan hasznosításában fogja segíteni a felsőoktatási intézményt. A Birminghami Egyetem sem kezdő ezen a területen, 2020-ra kitűzött fenntarthatósági céljait széndioxid-kibocsátásának 20 százalékos csökkentésével érte el.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Életmódváltás a kényelem jegyében a hosszú téli hónapokban

Ahogy a napok egyre hidegebbé válnak, sokkal több időt töltünk a négy fal között. Legyen szó munkáról, olvasásról vagy a kedvenc sorozatunk streameléséről, ennek az extra képernyő előtt töltött időnek gyakran megvan az ára: szemünk kiszárad és elfárad, illetve egyéb kellemetlenségeket is tapasztalhatunk a kijelzőknek való kitettség miatt. Manapság, amikor a digitális készülékek központi szerepet játszanak a mindennapi életben, mindennél fontosabbá vált, hogy olyan technológiát válasszunk, amely a jólétet helyezi előtérbe. A TCL NXTPAPER készülékek tökéletes megoldást kínálnak, hiszen a legmodernebb innovációt olyan funkciókkal ötvözik, amelyek célja a látás védelme és a digitális élmény fokozása.

2024. november 28. 20:59

Idén is példaértékű életműveket díjazott az NMHH elnöke

A média és a műsorszórás területén végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Goldmark Péter Károly-díjat vehetett át Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök úr, a Magyar Katolikus Rádió alapító vezérigazgatója, valamint Andrássy György, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság médiaszolgáltatási és médiafelügyeleti igazgatója. A díjakat november 27-én az NMHH székházában adta át Koltay András, a médiahatóság elnöke.

2024. november 28. 19:34

Sikeresen zárult a FRISCO projekt

A 2022 decemberétől 2024 novemberéig zajló, uniós finanszírozású FRISCO (Fighting Terrorist Content Online) projekt sikeresen növelte az online terrorista tartalmak elleni védekezés hatékonyságát. A projekt célul tűzte ki, hogy felhívja a kis technológiai vállalatok és online platformok figyelmét az online terrorista tartalmakról szóló uniós rendeletre (TCO, Terrorist Content Online), és segítse őket annak betartásában. A terrorista tartalmak elleni európai küzdelem támogatásával a FRISCO projekt hozzájárul az online terjedő erőszakos szélsőségek megelőzéséhez és leküzdéséhez, valamint a biztonságosabb online környezet megteremtéséhez. A projektben nyolc európai partnerszervezet működött közre hat országból, Magyarországot az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége képviselte.

2024. november 28. 18:01

A SkyShowtime és a Magyar Telekom prémium szórakoztatást kínál a magyar nézőknek

Európa legújabb streaming-szolgáltatója, a SkyShowtime tovább bővíti szolgáltatás-kínálatát és szórakoztató tartalmai elérhetőségét: az első magyarországi együttműködése keretében egyesíti erőit a Magyar Telekommal, az ország vezető távközlési szolgáltatójával.

2024. november 28. 16:33

Ingyenes, értékes eszközök a kisvállalkozók számára

A Rakuten Viber bejelentette egy sor olyan funkció bevezetését, amelyek lehetővé teszik a kisvállalkozások számára a költséghatékony növekedést. A sikeres görögországi és Fülöp-szigeteki indulás után a kisvállalkozások tulajdonosai a Viber világszerte több kulcsfontosságú piacán is ingyenesen létrehozhatják és közvetlenül kezelhetik a Viber üzleti fiókjaikat. Ez lehetővé teszi számukra, hogy bemutassák vállalkozásukat a Viberen, a felhasználók megtalálhassák őket az alkalmazás helyi kereséseiben, valamint kezeljék az ügyfeleikkel való interakciókat.

2024. november 28. 14:57

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megjelent a legfrissebb, immár 27. Ericsson Mobility Report

2024. november 26. 20:37

Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH

2024. november 22. 16:40

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54