Októbertől bárki csatlakozhat a Women in Technology Hungary egyesülethez
A Vodafone Magyarország fontos bejelentést tett a 2021-es Internet Hungary konferencián: az idén tavasszal Women in Technology Hungary (WiTH) néven alapított egyesület 2021 októberétől minden, a technológia területén dolgozó női és férfi kolléga előtt nyitva áll, a tudásmegosztást és közösségépítést szolgáló szervezethez immár bárki csatlakozhat.
A Vodafone és az Internet Hungary konferencia szervezői egy egész programsorozatot szenteltek a nők technológiai területen történő szerepvállalásának: egyéb neves előadók és sikeres piaci szereplők mellett a szekció meghívott vendége volt Illés Fanni paralimpiai-, világ- és Európa-bajnok úszó is, aki saját példáján keresztül mutatta be a diverzitás és az esélyegyenlőség fontosságát.
A Vodafone Magyarország idén is főtámogatóként vett részt az Internet Hungary konferencián, ahol ezúttal nem egy újabb technológiai mérföldkövet vagy újítást mutattak be, hanem egy, a vállalat számára kiemelten fontos témát, a nők technológia területén betöltött nélkülözhetetlen szerepét helyezték a középpontba. A szekcióteremben számos inspiráló előadó és sikeres piaci szereplő szólalt fel: többek között Vidus Gabriella, az RTL Magyarország vezérigazgatója, Samu Tímea, a JCDecaux, vezérigazgatója, Horváth Dorka, a BOOKR Kids alapítója, illetve Illés Fannit, paralimpiai-, világ- és Európa-bajnok úszó – az ő inspiráló történeteiken keresztül a résztvevők első kézből ismerhették meg a sokszínűség, egyenlőség és befogadás fontosságát.
„Az esélyegyenlőséggel, elfogadással kapcsolatban parasportolóként nagyon sok fronton tapasztalok áttörést. Egyrészt azt látom – és ezért mindenhol ki is állok –, hogy egyre inkább egy szinten kezelnek minket az ép sporttársakkal, mind ismertségben, mind bánásmódban, mind pedig elismertségben. Másrészt pedig egyre inkább látják, hogy mi, női sportolók ugyanannyi munkát teszünk mindenbe, mint férfi sportolótársaink. De ez egy folyamat, ahol én mindig a célt nézem: azt, hogy a társadalom legyen még nyitottabb és elfogadóbb” – mondta Illés Fanni, paralimpiai-, világ- és Európa-bajnok úszó.
A Vodafone Magyarország egy fontos bejelentést is tett a konferencián: az idén nőnapkor, Women in Technology Hungary (WiTH) néven alapított egyesület 2021 októberétől minden, a technológia területén dolgozó női és férfi kolléga előtt nyitva áll, a tudásmegosztást és közösségépítést szolgáló szervezethez immár bárki csatlakozhat. A Women in Technology Hungary Egyesület idén márciusban indult el a Vodafone Magyarország kezdeményezésére, a Lenovo Magyarország és a BOOKR Kids társalapításával. Az Egyesületet azzal a céllal hívták életre, hogy egy olyan közös tudásmegosztó és kapcsolatépítő platformot hozzanak létre, amely egyfelől párbeszédet generál a szervezet tagjai között, másfelől inspirációt, mentorálást és szakmai segítséget nyújt a jövő női generációja számára. Az Egyesület megnyitásával a Vodafone Magyarország a taglétszámot kívánja növelni, hogy ezáltal valós párbeszédet indítson el a technológia területén dolgozó nők körében, még több fiatal lánynak nyújtsanak inspirációt és mentoringot, továbbá más piaci szereplőkre is ki kívánják terjeszteni saját, diverzitásra és esélyegyenlőségre vonatkozó hitvallásukat.
„Mi a Vodafone-nál hisszük, hogy az üzleti sikerek egyik elengedhetetlen eleme a diverzitás, és hogy csak akkor tudunk egy jól működő, értékalapú társadalmat építeni, ha abban mindenki egyenlő esélyekkel indul. Mindenki. A nők is. Minden eszközt meg is ragadunk, hogy felhívjuk erre a figyelmet, ezen törekvésünk részeként alapítottuk meg idén márciusban a Women in Technology Hungary Egyesületet, egy tudásmegosztó és networking közösséget, amely párbeszédet generál a szervezet tagjai között és összefogja a technológiában tevékenykedő nőket. Ennek az egyesületnek a kapuit megnyitjuk a nyilvánosság felé, hogy bárki tagja lehessen és profitálhasson belőle. Bízunk benne, hogy hamarosan minél több új tagot üdvözölhetünk az Egyesületben.” – mondta el Dr. Orbán Anita, a Vodafone Magyarország vállalati kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettese.
Kapcsolódó cikkek
- Az ÉletMentő app újítása forradalmasíthatja a mentésirányítók munkáját
- Összefogás a hazai KKV-k digitális felzárkóztatásáért
- Nemzetközi módszerekkel bővíti e-learning képzéseit a Vodafone Alapítvány
- Megújul a Vodafone vezetékes internet és TV portfoliója
- A karanténidőszak alatti példamutató tevékenységéért ismerték el a Vodafone Magyarországot
- Új területeken tesztelik a VR technológiát
- Környezettudatos zöld autókra cseréli gépjárműflottáját a Vodafone
- Debrecenben bővíti 5G hálózatát a Vodafone
- Digitalizációval a tartós kórházi ellátásra szoruló gyermek gyógyulásáért
- A szolgáltató folyamatosan bővíti és fejleszti vezetékes hálózatát
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.