Nemzetközileg is elismert innováció alkotója nyerte a HTE Fekete László-díjat
Idén harmadik alkalommal hirdették meg a HTE Fekete László-díj pályázatot. A felhívásra rekordszámú pályamű érkezett, a többkörös zsűrizés után azonban végül csak egy nyertes kaphatta meg az impozáns szakmai elismerést és az 1.000.000 Ft-os jutalmat. Scheidler Balázs a fődíjat a minap megrendezett HTE Infokom konferencián, ünnepélyes keretek között vehette át. Munkássága, amellyel az értékelő bizottságot megnyerte, az 1998-ban létrehozott, mára nemzetközileg elismertté vált syslog-ng piacra segítéséhez kapcsolódik, amely egyben a Balabit sikertörténet* alapjait jelentette. A szoftverrel többek között az Airbus, az Amazon Kindle és az amerikai űrügynökség dolgozik. Scheidler ma már projekttanácsadóként, illetve startup befektetőként és mentorként munkálkodik, immáron „Az év innovátora” címet is viselve.
A Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület (HTE) és az ICT szakma hazai krémje hozta létre 2019-ben a HTE Fekete László-díjat, a távközlési és informatikai szegmens kimagasló innovátora emlékére. Fekete László nevéhez fűződik a WAP – tehát gyakorlatilag a hazai mobilinternet megvalósítása –, az IPTV bevezetése és a mobiltévé, hogy csak néhányat említsünk. A szakmai elismerésre felhívó pályázat idén rekordszámú innovátort ihletett meg, a jobbnál jobb pályaművek közül pedig minden eddiginél nehezebb volt a választás.
– A pályázat során nem magát az innovációs terméket néztük, hanem az azt megvalósító menedzsert, az embert értékeltük. A termék vagy szolgáltatás inkább egyfajta hordozóként szolgált ahhoz, hogy megismerjük a pályázók képességeit, hozzáállásukat. Scheidler Balázs számos innovációval ajándékozta már meg a szakmát, hatalmas eredményeket elérve. Nekünk, értékelőknek is óriási élmény volt vele beszélgetni és megtapasztalni előremutató hozzáállását a műszaki innovációkhoz – mondta el Maradi István, a HTE főtitkára, hozzátéve, hogy Fekete László is büszke lenne Balázs munkásságára.
Balázs 1995 óta foglalkozik IT-biztonsági rendszerek és kapcsolódó szolgáltatások szoftverfejlesztésével. A syslog-ng szoftvert egy nagyvállalati probléma kapcsán alkotta meg, amely a syslog nyílt forráskódú implementációja Unix és Linux rendszerekhez. Az eredeti rendszernaplózó modellben kiküszöbölte az alaphibákat, majd tartalomalapú szűréssel, gazdag szűkítési és rugalmas konfigurációs lehetőségekkel bővítette, így a cégen belüli divíziók már könnyen hozzájuthatnak a számukra fontos információkhoz. A forradalmi újítást ma már világszerte ismerik: olyan gyártók hasznosítják termékeikben, mint az Amazon Kindle, a BMW és a Splunk, valamint nem kisebb szervezetek dolgoznak vele, mint a NASA, az Airbus és a Twitter.
– Hatalmas megtiszteltetés a HTE Fekete László-díj! Ez a legszemélyesebb elismerés, hiszen ott van mögötte az emberi történet. Személyes találkozóra a névadóval sajnos soha nem nyílt alkalmunk, de bízom benne, hogy munkásságommal meg tudok felelni az ideának – nyilatkozta Scheidler Balázs.
___________________
*Egy veszprémi kollégiumból indult kiberbiztonsági nagyágyú, amelyet 5 évvel ezelőtt felvásárolt az amerikai óriás, a One Identity.
Kapcsolódó cikkek
- Idén is pályázhatnak az innovátorok
- Megvan a HTE Fekete László-díj nyertese
- A 3G küszöbön álló búcsúja során a hírközlési hatóság a fogyasztók védelmére összpontosít
- Egy infokommunikációs innováció idén is 1 millió forintot ér
- Az Év Projektmenedzsment Diplomamunkája 2020
- Attitűdváltást követelnek a legújabb megatrendek
- High-tech jövő a jelenben
- Infokommunikáció szakmapolitikai szemmel
- Milyenek vagyunk munkánk során mi, magyarok?
- Tisztújító közgyűlést tartott a Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.